91 Days (2016) (seriál)

Páčilo sa mi to, solídny príbeh a postavy s neskutočne zamotanými intrigami. Nemám seriálu čo vytknúť. Môj problém je v mafiánskej tematike z prohibičného obdobia, že to jednoducho nie je moja šálka. Čo sa týka celkového spracovania, tak si myslím, že to je veľmi slušné. Ale tak nechám teda hodnotenie na silných troch hviezdach. Chcel by som ešte pochváliť vynikajúcu úvodnú znelku.

Angel Beats! Hell's Kitchen (2015)

Takisto ako predošlá OVA epizóda Stairway to Heaven, nejde o nič podstatné, iba neviazaný humor a trochu viac času s obľúbenými postavami. Ja som sa znovu veľmi nasmial.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Celkom pecka. Štandardná marvelovka s bonusom o pár hrdinov viac. Predstavenie nových postáv sa mi dosť páčilo. A hlavne existencia jednej z nich spolu s potitulkovou scénou posunulo celkový dej tohto univerza ďalej. Efekty boli vizuálne super ale ich fyzika mi prišla občas trochu odchýlená od zvyčajného nastavenia. Všimol som si to aj v kine aj teraz pri druhom pozretí doma. Humor si držal nízky profil chvalabohu. Plus body dávam za serióznejšiu až melancholickú atmosféru. Pekné bojové kombá medzi Avengermi, hlavne Thor a Captain. Teraz len dúfať, že Marvel bude mať späť práva na Fantastic Four, lebo neviem si predstaviť ako inak by chceli poraziť Thanosa so šiestimi Infinity stones v tej jeho rukavici (Infinity Gauntlet) bez pomoci Galactusa. Ako by Kapitán Amerika povedal – “Together.” – len si myslím, že tento krát by to nestačilo.

Demolice (2015)

Extrémne zaujímavý pohľad na situáciu keď trochu sociopatický človek zrazu zistí, že celý svoj život poriadne nevnímal svet okolo seba a teraz keď začal, zisťuje, že nič čo doteraz robil ani pravidlá ktorými sa riadil, nedávajú zmysel.

Fantastická čtyřka (2015)

Niečo tomu chýbalo. Aha, už viem, nejaká sofistikovaná zápletka a tridsať minút stopáže navyše. Celý film je o tom ako sa stali tým čím sú. Čo bolo spravené celkom fajn. Ale potom reálna zápletka filmu trvala pätnásť minút. Ani by som to nenazýval zápletkou, lebo myslím, že to bolo veľmi jasné všetko, keďže ich tlačil čas. Vcelku zaujímavé ale nulové napätie, minimálna akcia. Fakt odfláknutá polovica scenára. Herci sa mi páčili.

Focus (2015)

Fakt som sa bavil. Mám veľmi rád tematiku trikov a podvodov, ešte keď sú založené na skutočnom fungovaní. Podľa mojich vedomostí všetko, čo vo filme robili a tvrdili bolo dosť solídne. Myslím, že lepšie sa dala zvládnuť tá hluchšia tridsaťminútovka ku koncu kde sa všetky veľké triky robili na pozadí. Mohli do tej pasáže zakomponovať ešte nejaké menšie krádeže pre pobavenie. ***SPOILER*** Celá dejová štruktúra bola veľmi podobná filmu Now you see me, len tam zvládli túto pasívnu časť trochu lepšie sa mi zdá. ***END SPOILER*** Celkovo ale veľmi dobre – herci, dej, všetko – určite si pustím znovu. Neviem či to tak malo byť ale Smith vyzeral celý film akoby dva dni nespal. edit (20.6.2016): Pozreté druhý krát. Fakt dobrý film. Super scenár – dejové zvraty a držanie diváka v nevedomosti. Vôbec mi neprekážalo, že už som s tým všetkým bol raz oboznámený. Pre objasnenie, hluchšia tridsaťminútovka o ktorej som rozprával prvý krát je hluchá na krádeže a podvody. Dej funguje perfektne len sa odklonil od vreckového zlodejovania. Začína sa zo mňa stávať fanúšik Margot Robbie.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Priemerný akčný triler. Nič čo by sme už nevideli. Plus dávam za použitie reálnych bojových taktík – neviem či všetko bolo autentické ale napríklad strieľanie cez stenu, presuny pri prestrelke aj diverzné stratégie vyzerali solídne. Sean Penn bol fakt vysekaný, len som čumel.

Hana, Alenka a případ vraždy (2015)

Veľmi pohodový bezstarostný film. Stretneme tam viacej jemne divných ľudí a pár neštandardných situácií. Cítil som sa neskutočne príjemne a občasne nostalgicky pri pozeraní ako hlavná postava prechádza z jednej nenadväzujúcej situácie do ďalšej. Nečakajte žiadnu kriminálku, ale naozaj len obyčajných pár dní jednej stredoškoláčky plus nejakú tú divnotu pomedzi to. Druhá polovica filmu mi trochu pripomínala hru Life is Strange, malo to podobný atmosférický nádych. Priveľmi realistická rotoskopická animácia scén ma dlho odrádzala od pozretia, ale za chvíľku som si na ňu zvykol a aj sa mi to zapáčilo. Fakt som si film užil a je dosť pravdepodobné, že si dám reprízu v budúcnosti. edit (18.11.2020): Pozreté druhý krát. Je to naozaj skvelé. Celkom som sa nasmial na všetkých tých bizarných a trápnych situáciách. Zvyšujem hodnotenie na plný počet.

Hibike! Euphonium (2015) (seriál)

Potom čo som videl Liz and the Blue Bird, som zistil, že filmu predchádzal tento seriál, tak som neváhal si ho hneď pozrieť. Keďže obe série priamo nadväzujú, tak napíšem iba jedno hodnotenie pre obe. Som veľmi spokojný. Vizuálne to bolo nádherné. Nie som hudobník, ale napriek tomu ma všetko okolo kapely nesmierne bavilo, aj hudba samotná. Sadol mi aj humor aj veľmi sympatické postavy. Páčil sa mi viditeľný vývoj akým prešli postavy, vzťahy, romantika a dráma. Niektoré epizódy boli emočne dosť silné. ***SPOILER*** Veľký lajk za sislove medzi hlavnými postavami. Čo ma ale dosť mrzí je, že interakcie medzi Kumiko a Reinou ku koncu série opadli. Také finále aké bolo medzi Kumiko a Asukou som dychtivo očakával aj pri nich dvoch. Ale nedočkal som sa. ***END SPOILER*** Aj napriek malému nedostatku (pozri spoiler) hodnotím plným počtom. Neskutočne sa mi to páčilo a dosť ma to vzalo. edit (28.05.2019): Videné druhý krát. Hodnotenie a všetko čo som napísal ostáva. Strašne skvelé je to.

Hitman: Agent 47 (2015)

Prázdne, suché, bez emócií a plné zaužívaných dejových klišé. Dobrý film o Hitmanovi sa podľa mňa nedá spraviť bez toho aby sa zašlo až do samých počiatkov programu. Vždy bude príbeh zlyhávať na tom, že divák nemá žiadny vzťah k postavám lebo boli minimálne rozobraté. Akcia len tak splývala. Nenašiel som žiadne úseky kde by vo mne bitky a strieľačky vzbudili nejaký extra záujem. Čo ma zaujalo bola krásna Audi RS 7. Rupert a Hannah boli fajn, ostatní herci ma zrovna neohúrili. Celkovo mám z filmu podobný pocit ako z nového Robocopa.