Čtyři lvi (2010)

Dost nadčasový mazec. Něco takového tu nechybělo jak vepřové v Jemenu (viz Verbal), něco takového by se mělo vysílat dnes a denně povinně všem pomatencům hrajícím si na vykonavatele vůle těch, kteří to nepochybně mysleli úplně jinak.

Pozemšťan (2007)

Natočit za dvěstětisíc doláčů něco tak kulervoucího a mysldrásajícího na dvě kamery, to není náhoda. Holt mezi námi žijí lidi s o mnoho větší představivostí a pak ti, co jejich představivost odsuzují. Eliminace času, stejně jako gravitace či jiných běžných veličin, na kterých si my obyčejní tolik zakládáme, to není nic vzdáleného. Zajímavé je, jak a kolik tyto "anomálie" vyvolávají emocí a nových otázek. Do Aqua Dulce se kvůli tomu nejspíš pojedu podívat.

Snowden (2016)

Dle mého názoru se jedná o klasický popis v reálném světě již probíhajících internetových manipulací. Film neřekl nic nového, ale hodnotím ho kladně pro popularizaci sdělení. Centrální dohled, chcete-li ve stylu velkého bratra, již dávno není fikcí, aktuální je právě myšlenková a ideová policie

Slavíci v kleci (2004)

Tolik lidskosti v jednom filmu, konkrétně v představiteli hlavní role? Dávno jsme v rodinném kruhu neshlédli snímek více nabitý nadějí v lidskou duši. Některé situace se zdály být vykonstruované, to ale neznamená, že působily nereálně. Dávám jednoznačně 100%