Batman navždy (1995)

Co na to říct. Děsně přehrávající Lee Jones, standardní Carrey a překrásná Kidman. Kilmer mi do role Batmana sedí mnohem víc než Keaton, hlavně jako Bruce Wayne působí classy, narozdíl Keatona, co působí jak po lobotomii.

Batman se vrací (1992)

Narozdíl od jedničky jsem tuhle taškařici jako malej viděl, a proto dávám jednu hvězdnu navíc za nostalgii, která překvapivě funguje.I přes veškerou kýčovitost filmu považuju Tučňáka za největšího creepa mezi batmanovskejma záporákama. Naprostej nechuťák, to se tvůrcům fakt povedlo.

Berlin Alexanderplatz (2020)

Tak tohle je poradny psycho. Díky skvělé kameře, hereckým výkonům i totálně vražedné stopáži, kterou s trochou nadsázky povazuju za důležitý element celého filmu. Člověk už se tesi až bude po všem a hlavní postavy začnou zit normálně, a zároveň cumi s vykulenyma očima, jakej bizar se bude dít dál. Berlin lebt.

Bílé peklo (2001)

Překlad originálního názvu: "Zatím mě nohy unesou" ...Nemá smysl se moc rozepisovat, vše již bylo řečeno, snad akorát že stopáž mi příjde tak akorát úměrně délce putování, a i při druhém shlédnutí film nenudí. A to co následuje po "mostu" mi jako zbytečnost nepřijde, byl jsem z toho docela na měkko :D

Black Widow (2021)

Není to vyloženě sračka ale celou dobu jsem si v duchu říkal, ze je to úplně zbytečnej film, na kterej se už nejspíš v životě nepodívám.

Blade Runner (1982)

Musím se přiznat, že moje první „zhlédnutí" nedopadlo nejlépe, moc jsem nechápal oč vlastně běží a v polovině jsem usnul. Asi za to mohl ten alkohol v krvi a pozdní hodiny. Filmu jsem dal druhou šanci již další den a byl jsem uchvácen. Atmosféra je neskutečná, závěr jde člověku až na tělo a jako bonus malé origami ;) . Další věc, ze které jsem byl na větvi jsou triky, které v mnoha případech přebíjejí dnešní CGI animace a dělají z tohoto díla něco, co se absolutně vymyká běžné filmové rutině. V průběhu dalších dní jsem si některé scény pouštěl opakovaně, vychutnával si každou vteřinu a musel jsem zvednout hodnocení na 5*. Jedná se skutečně o výjimečný film.

Blade Runner 2049 (2017)

Nemůžu si pomoct. První polovina mě naprosto nadchla, ale moje nadšení s druhou polovinou upadalo a upadalo upadalo.. A nezazněla ani klasická Blader Runner znělka, ani nikde nešlehaly typické L.A. plameny.. Velká škoda. Jo a Ford už mě v recyklaci svejch starejch postav začíná nudit.

Blondýnka (2022)

Hroznej film. Nedozvěděl jsem se skoro nic o jejím životě, a silně pochybuju ze to byla jenom nekonečná řada negativních momentů, jako je zobrazeno v tomhle filmu. Nemám problem s depresivnimi filmy ale musí to mit hlavu a patu.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Star Wars miluju, ale ruku na srdce, tohle se moc nepovedlo. A celý problém tkví v pojetí hlavní postavy. Boba Fett byl v původním pojetí komiksů, her, atd. vždycky naprostej borec. Takovej ten typ antihrdiny co nemá problém kohokoliv odprásknout za peníze, co řekl sotva půl slova, ale zároveň někdo, kdo čas od času udělal něco, co by nikdo nečekal, např. nechal někoho žít. A co si téměř vůbec nesundával helmu. Prequelový film Klony útočí se toho skvěle chopil, a jeho "otce" přesně tímhle stylem ztvárnil. Jelikož se Bobovi dostalo v Návratu Jediů poměrně trapné "smrti", byl seriál skvělou příležitostí pro vynikající comeback a prostor udělat z Boby stejného borce, jako byl v komiksech a jako byl jeho táta. Místo toho je seriálový Boba naprostá měkota, co neustále žvaní, věčně chodí bez helmy, a nechá si od každého srát na hlavu. A vrcholem všeho je, že postava Mandaloriana, která je naprosto skvěle vytvořená (zejména proto, že defakto vykrádá původní pojetí Boby), si pro sebe uzme 2 celé díly ze sedmidílného seriálu o Bobovi. No prostě trapas. Doufal jsem, že v posledním díle se dočkám určité satisfakce, že např. Bobova měkkost byl jenom chladný kalkul a součást nějakého plánu. Ale stalo se úplný prd. Škoda, velká škoda.