Kung Fu Panda 3 (2016)

Myslím si, že animáky by němely mít pokračování. Jednička byla originální, nevšední, vtipná. Dvojka o dost slabší, no a trojka.. předvídatelný konec, vtipy trošku ohrané, kungfu triky stejné. Tři hvězdy dostává hlavně kvůli ztvárnění pandí vesnice, ta byla boží.

Huo zhe (1994)

Naprosto úžasně natočené drama odehrávající se od čtyřicátých let do do osmdesátých. Příběh ukazuje obyčejnou rodinu, která prožila občanskou válku, Velký skok i Kulturní revoluci. Zhang Yimou nás opět přesvědčuje jak dobrý režisér je. I když se film dost odlišuje od knihy a to hlavně co se týče osudů hlavních postav, naprosto mě dostal. Pokud chcete vidět, jak dokázal Mao zburcovat tehdy skoro miliardový národ k poslušnosti, je tento film výborným příkladem.

Prvních 100 (2014) (seriál)

The CW nabízí něco, co ještě nedělala. Bála jsem se, že námět postapo nezvládnou, ale opak je pravdou. Všechny tři série jsem sjela za pár dní a neuvěřitelně mě bavil. Dost chválím propracovanost prostředí, děje a postav – hlavně ten progress od prvního dílu, tedy od spíše teens serial k delikátnímu seriálu i pro dospělé. Morální zásady jdou často do háje, a převládají pudy přežití. Jeden z mála seriálů, kde jsem si oblíbila více ženských postav než mužských. Lexa spolu se všemi grounders představují pro mě to nejlepší ze seriálu. 1. série u mě byla na čtyři hvězdy, avšak 2. série na mě udělala takový dojem, že jsem musela zvýšit na pět hvězdiček. 3. série taky nezklamala – zde se setkáváme už s jiným námětem propojení s umělou inteligencí, riskantní tah a vyplatil se. Nemůžu se dočkat další série.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Jeden z nejrozporuplnějších seriálů, který jsem viděla. První díly byly pro mě dost těžce sledovatelné, chtěla jsem odpovědi, ale nedostávaly se mě. Je to mysteriózní seriál, který neuvěřitelně dobře popisuje psychologii postav. Pozor první série dost depresivní. Pokud se přes to dostanete, seriál vás strhne. Druhá série pro mě TOP a troufám si říct, už chápu, o co v tomto seriálu šlo! Naprosto excelentní výkon každý díl podává Justin Theroux alias Kevin Gravey. Doporučuju všem, kteří zatouží po netradiční podívané.