• Fantasy

Je to i můj život (2009)

Emocionálne neskutočne dobre spracovaný film. Výborne vystihnutá atmosféra onkologického oddelenia a rodinnej tragédie a následného zmierenia sa s osudom. Mladá Sofia zahrala túto rolu na slušnej úrovni a myslím si že tento film priženie aj toho najnáročnejšieho diváka k tomu, aby mu došlo aspoň smutno. P.S. pre slabšie povahy neodporúčam

Robin Hood (2010)

Pekný námet, no celkové spracovanie filmu a vystihnutie atmosféry sa tento krát Scottovi nepodarili. Záverečná bitka, kde bojuje zopár vojakov, efekty žiadne. Russel Crowe sa opäť ako v gladiátorovi dotýkal zeme a hliny, no tento krát to vyznelo skôr komicky a až prehnane idealisticky. V celkovom meradle vznikol priemerný film, ktorý diváka nijak špeciálne nemôže osloviť.

Ben X (2007)

Šikana a jej desivé následky. Veľmi dobre spracovaný film s ktorým má psychika diváka skutočne čo to robiť. Žiadne prehnané násilie pričom atmosféra filmu je mrazivejšia ako kdekoľvek inde. Zo strany Timmermansa výborný výkon. Dobre a nenásilne vložené ukážky z počítačovej hry Archlord v ktorej Ben žije svoj skutočný život včetne emócií ktoré normálne neprejavuje. Celkový dojem filmu pre mňa určite za 5 hviezd.

Turnaj zabijáků (2009)

Z názvu je jasné o čo vo filme pôjde. Vnútorná myšlienka filmu : 0 bodov. Akcia na béčkovej úrovni. Námet zaujímavý no scenár a Carlyle z ktorého ide pocit že každú chvíľu zaspí sa nepodarili. Mann sa s niektorými scénami pohral ale v celkovom meradle nič špeciálne,čo by sme ešte nevideli.

13: hra smrti (2006)

Od prvého telefonátu mrazivá atmosféra dotváraná dobre vybraným hudobným podkladom. Až na sem tam až prehnane nechutné scény dobrý film s pozoruhodným námetom ktorý pohne aj s náročným divákom.

Stmívání (2008)

Nasládlá teenagerská romantická seansa ktorá od začiatku až po koniec nemá žiadnu presnú pointu. Snaha vytvoriť romantiku s hororovými prvkami no výsledkom je nudný až príliž na romantiku zameraný film v ktorom nadprirodzené schopnosti Edwarda ( Pattisona) vyznejú skôr komicky ako obdivuhodne. Oproti Harrymu Potterovy ktorý je taktiež z nadprirodzeného sveta a natočený podľa knižnej predlohy je Twilight len béčkový odvar ktorý sa Hardwickeovej nepodaril. Kamera a dobre vsadený zvukový podklad k atmosfére ktorú vytvára počasie sú jedny z mála nadmieru pozitívnych znakov tohto filmu.