• Pohádka

The Ledge (2011)

Solidní thriller. Člověk by v postatě neměl co vytknout - zápletka je dobrá, napětí se drží po celou dobu, herci jsou věrohodní... ale přesto celý dojem poměrně rychle vyprchal a mám pocit, že s dalším zhlédnutím by šlo hodnocení dolů.

1864 (2014) (seriál)

Čtyři hvězdičky jen pokud si odmyslím poslední díl, který je jako závěrečná pětiminutovka ve filmu roztažená na celou hodinu. Jinak je to poutavé a zajímavé zpracování malého kousku dánských dějin. Líbilo se mi to propojení se současností - dokud se oba příběhy nezačaly propojovat až příliš (viz poslední tři díly). Kupodivu mi nevadila ani tajemná ezo-postava Sørena Mallinga - tajemnou linku vyvažují až příliš reálné situace, ve který zlo zůstane nepotrestáno. Aneb lidé a válka ve vší své zaslepenosti a špinavosti.

Hříšný tanec (1987)

I po těch letech je to prostě pořád dobré. Je to vlastně zajímavé, že navzdory dnešní záplavě romantických, tanečních a tanečně-romantických filmů je Hříšný tanec pořád jeden z nejlepších. A možná úplně nejlepší.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Měla jsem jen velmi malá očekávání (vzhledem ke druhému dílu a obvyklé sestupné tendenci nejrůznějších sérií), nicméně dočkala jsem se dle mého názoru nejlepšího dílu. Tvůrci konečně přestali Bridget všemožně ztrapňovat (ne stoprocentně, ale zlepšení je výrazné) a její "normálnější" chování kupodivu přineslo více zábavy. A nejvíc jí přinesla Emma Thompson. Patricku Dempseymu bych jednou přála zajímavou roli, ve které bude hrát víc, než jen dokonalého (či méně dokonalého) partnera.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Fascinující příběh o manipulaci, lidské malosti a hlouposti trochu ztracený ve zvláštním a zdlouhavém zpracování. Karel Heřmánek ml. je jako zmatený, vystrašený a nechápající Hilsner výborný.

Ledové království (2013)

Spoiler A mně se to líbílo. Hlavně proto, že je to jedna z několika pohádek poslední doby, kde se princezny zachrání v podstatě samy a není třeba žádná mužská postava, aby je vytáhla z bryndy (Kristoffa nepočítám, to, co tam předvádí se nedá počítat jako záchrana). Příště by to mohli zkusit úplně oprostit od nadbytečných postav (Hanse kupříkladu).

Kobry a užovky (2015)

Jeden z nejrealističtějších filmů, které jsem v poslední době viděla s perfektním výkonem Kryštofa Hádka. Taky znáte nějakého Kobru? To pořešíme...

Popelka (2015)

Já nějak nevím, opravdu to byla Popelka? Já jsem totiž celou dobu nemohla spustit oči z macechy, Cate Blanchett je prostě famózní...

Macbeth (2015)

Oproti některým jiným hodnotitelům považuji Kurzelova Macbetha za opravdu dobré zpracování. Byť se drží předlohy a dialogů, funguje film velmi dobře i sám o sobě. Dobrá hudba, výteční herci, co se mi vyloženě líbilo bylo vizuální zpracování, především světlo a různá barevnost různých scén. Potěšilo mne také, že čarodějnice jsou ztvárněny spíše jako mytické postavy, ne jako stereotypní staré a ošklivé ženštiny.

Temný případ (2014) (seriál)

2. série Zatím jsem neviděla první sérii, tudíž jsem osvobozena od toho nekonečného srovnávání. Za mě to tudíž byl velmi dobrý seriál, počínaje úvodní znělkou, přes zápletku, postavy (tolik trosek pohromadě už jsem dlouho neviděla) i herce. Vince Vaughn předvedl výtečný herecký výkon - Frank byl nebezpečný i lidský zároveň.