• Pohádka

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Objektivně přiznávám, že to není dokonalá pohádka, subjektivně je to však jedna z mých nejoblíbenějších.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Podařené zpracování výborné knižní předlohy, kterému napomáhá zejména šťastný výběr hlavních představitelů. Charlie je prostě Charlie, Sam je Sam a Patrick je Patrick. Ale stejně doporučuju přečíst si knížku.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Výtečný Poirot, ve kterém jako vždy kraluje David Suchet. Smutný příběh, který se dotýká otázek morálky, co je a co není spravedlnost a zdali ji člověk má právo brát do svých rukou...

Láska není v ceně (1987)

Mně se to líbilo. Lepší než valná část současné produkce pro teenagery. Jasně, je to jednoduchý příběh atd. atd., ale Patrick Dempsey byl sympatický už tehdy a stejně jako Olive z Easy A bych se na sekačce klidně svezla. Navíc to dobře vystihuje, jak snadno se lidi nechají oblbnout a jak se věci stávají "cool" jen proto, že je dělá ten správný člověk.

Panna nebo orel (2010)

Vážně, vážně, vážně bych nechtěla žít v Americe. A když už, tak rozhodně ne jako teenager. Když už bych něco takového musela v nějakém příštím životě prožít, tak bych chtěla mít Olive za kamarádku. Její smysl pro humor (zřejmě zděděný po rodičích) je rozhodně důvod, proč se na tenhle film podívat.

Gosford Park (2001)

Přehlídka toho nejlepšího, co britské ostrovy v herecké branži mají. Jen ten velký počet postav mi dělal problém, trvalo mi půl filmu, než jsem se začala orientovat a ani na konci jsem nebyla schopná zapamatovat si všechny. Snad při druhém zhlédnutí. Kdo to udělal a proč není ve výsledku až tak důležité, ale na zážitku to neubírá.

Vražedné šifry (2012) (seriál)

Výborná detektivní minisérie, na kterou jsem se neprozřetelně dívala v noci a sama :) Dobrý příběh se zápletkou bez zádrhelů a sympatické hlavní postavy - co víc si člověk může přát? Druhá série sice není tak dobrá jako ta první, ale přesto se jedná o solidní podívanou.

Hanebný pancharti (2009)

Moje první tarantinovka a dost dobrý zážitek. Škoda jen, že z tolika zajímavých postav žádná nedostává více prostoru, naopak působí, že jsou tam jaksi navíc a že se s nimi do budoucna nepočítá (a ono se s nimi vážně nepočítá, protože konce se jich dožije jen minimum).

Toast (2010) (TV film)

Příjemný film. Nevím proč, ale připadal mi svým způsobem dojemnější než řada srdceryvných dramat. Děj mě trochu překvapil, což se mi u filmů točených Brity stává poměrně často.

Čtyři v tom (2013) (seriál)

Ani reality show, ani dokument, přesto zajímavá podívaná. Nejdrsnější ale není žádná z matek, nýbrž Ábel, který všechny změny snáší docela klidně. Jen jeho partnerka bohužel myslí, že se člověk adaptuje během dvou týdnů. A co už vůbec nechápu, jak může někdo, kdo naprosto ignoruje cizí kulturu, zvyky či náboženství ("dáme mu vepřové maso, on to nepozná") dělat rozvojového pracovníka. Z maminek mi byla nejsympatičtější farmářka, která možná nedělá všechno správně, ale působí klidně a laskavě.