Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Čerstvě po shlédnutí jsem nějak nevěděl co napsat - byl jsem plný dojmů, převážně kladných. Na film jsem šel s tím že jsem nic neočekával - co jsem se předem tak po různu poptával na názory tak byli spíše skeptické... O to větší pak bylo překvapení když mě to najednou na začátku vtáhlo do děje a až do konce nepustilo(když pominu 20minut přestávku uprostřed), kdyžbych měl přeci jen vypíchnout nějaké chybky, tak scéna s Gloomem byla na mě až moc natažená, a kamera která byla chvilemi až moc "3D friendly" a v 2D verzi bylo vidět že pro 2D to zrovna v tu chvíli není, byla taky trošku chybička, ale co, když je film jak ve 3D tak ve 2D tak to musí být někde vidět.... Celkově šlo za mě o velmi povedený počátek další trilogie, a těším se na pokračování, a do žánrů tohoto filmu bych každopádně dopsal: "KOMEDIÁLNÍ" 9/10

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tak tohle je akčnák jak má být - žádná nuda, pořád se něco děje a ta přehlídka filmovejch legend a jejich nejznámějších rolí tomu dává tu správnou štávu. Suprově udělanej scenář i režie(hodně mi to připomínalo " Fast Five"), sečteno podtrženo 10/10 a odpočinkovej film , kterej si znovu rád pustím!!!

Matrix (1999)

Super nadčasové, náročné Sci-fi, chvíli trvá se do děje dostat a pochopit, film jsem viděl po dlouhé době kdy jsme ho prakticky zapoměl a při druhém shlédnutí jsem se tepre pořádně "vnořil" do děje... Trošku mi na kráse ubírala role Triniti od které jsem ve finále čekal více "nezávislosti" ale přesto super.... Morfeus na mě trochu přeceněná postava, Neo v podání Keanu Reevese super zahranej 8/10

Mega bouře (2011) (TV film) odpad!

Co tohle mělo znamenat? Vykonstruovanější film jsem snad opravdu nikdy neviděl, příšernost, hrůznost, na tohle se prostě nedá koukat.... Film jsem nedokoukal, protože mě nebaví vědět v každé scéně co se přesně stane v následujících 5 minutách, jediné plus bych filmu dál "nápad", v režiji Emmericha by to nemuselo dopadnou až tak hrozně, a scénář by mohl napsat kdokoli jiný(to už horší být nemůže).... 1/10

Dobrý voják Švejk (1956)

Jsem rád že má tento legendární film tak vysoké hodnocení, avšak vezmemeli filmu je "kultovnost", tak nám zůstane: po čase předvídatelný humor(ale výtečný), výborné herecké výkony(neumím si představit jiného švejka než p. Hrušinského) a to je asi bohužel vše, film podle mého postrádá kvalitní scénář, a to mu bohužel v mých očích hodně ubírá, ale každopádně je to luxusní odpočinková(a to doslova) podívaná, která se jen tak neokouká!!! Za mě 6/10, ale nedivím se vyššímu hodnocení.

Skyfall (2012)

Skvělý Bond, to bezesporu, luxusní scénář a kamera, příběh nevykonstruovaný a těžko předvídatelný, zdálo by se že vše na jedničku, ale.... Jasně chápu Bond je taky jenom člověk, ale některé scény mě bohužel zamrzeli tím vnucováním toho že je "jenom" člověk(zářný příklad: prověrky - no že by nám 007 na destimetrovou vzdálenost minul o půl metru a dvakrát??? -ale no ták!!!), z jedné strany super změna - nemáme tu "pana nesmrtelného", ale ze strany druhé si myslím že toho pana nesmrtelného v Bondovkách vidět chceme.... Na projekci jsem byl se slečnou Bondem "nepolíbenou", a docela mě překvapilo, že se do děje nemalou chvilku dostávala, ale jasně, ani nemohla, bondovky mají své zažité standardy a těžko se do rozjetého vlaku nastupuje(pokud zrovna nejste 007 ;) ), ale je to tak asi správně.... "Emotivní" závěr v kapli nakonec tak emotivní podle mého nebyl, a myslím že by si zasloužil(a) trochu více propracovat.... Závěrem??? Ačkoli píšu víceméně zápory filmu, tak jsem rád že jsem novou Bondovku viděl, a budu se sakra těšit na další!!!! 8/10

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Než jsme viděl tuto verzi tak jsme prvně viděl její americký remake, a můžu říct že vzhledem k tomu že jsme se na obě verze koukal víceméně zasebou tak jsme si chvili(celý film) na jiné tváře zvykal, ale nakonec přecijen zvyknul. Pokud budu porovnávat obě verze tak mám smíšené pocity, USA verze byla pro mě díky Fincherovi zajímavější a "živější", naproti tomu tato verze má čitelnější příběh, lépe napsaný scénář místy poměrně kvalitní střih. Hodnotit tento film jako jednotlivý je asi v celku zbytečné, jelikož většina z nás ví o jakou klasiku se jedná. Stejně jako v komentáři u USA verze bych i tady rád zmínil hlavní(a také nejzajímavější) ženskou roli, kterou zde ztvárnila Noomi Rapace, ve srovnaní s Rooney Mara byla pro mě Noomi lehce slabší, a v některých chvílích v té roli "tápala", Mara byla dle mého názoru o poznání jistější, a celkově jsem z ní měl ve filmu lepší dojem. Závěr filmu (pozvánka na další díl), byl pro mě kvalitnější u této verze, v USA verzi byl pro mě příliš (zbytečně) roztažený, a mohl se tak o pět minut zkrátit což by film dokázalo ještě o chloupek zesvižnit.... 8/10

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nejsem zasvědcen do knižní předlohy, tudíž můžu ohodnotit pouze filmovou část a ta pro mě byla velmi dobrá... Detektivka plná napětí, nevykonstruovaný děj, vše zahaleno tajemnem - prostě dobrý příběh, který si přímo o říká o další rozvoj jednotlivých rolí. .. Ve srovnání se švédskou verzí, je pro mě v této verzi méně čitelný příběh, a scenář lehce pokulhává, ovšem režie je brilantní!! Rooney Mara pro mě ve filmu zářila, a role jí sedla jak na míru šitá.... Pokud se však nechystá pokračování(v Americké verzi) tak pro mě ve filmu zůstalo až moc otazníků... 7/10

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ano, takhle to má vypadat - grande finále jak se patří.... po přenudné první části, přišla "famozní" druhá, po lehce slabším chvilce na začátku chytne film neuvěřitelný spád a je opravdu radost se dívat, akce střídá akci a o napětí není nouze. Najdou se i chybky a to pro mě zejména v samém závěru - scéna po smrti Voldemorta(záporňáka), mohla být opravdu víc epická a ne tak "suchá" jako že se nám Voldemort rozplyne a Harry se najednou prochází po hradu... Avšak celkový dojem velmi dobrý, a naštěstí neudělal ostudu celé serii 9/10

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Průůůůů*er, bohužel místo začátku grande finále přišla nuda.... nechutně protažené nic neříkající scény(tanec Harryho a Hermiony - to už asi fakt páni tvůrci nevěděli jak to víc natáhnout), a celkově bohužel špatný dojem, finále teto části začalo gradovat a tím chtělo navnadit na druhé pokračování - naštěstí správně!! 5/10