Leonard Cohen: I'm Your Man (2005)

Naprostá urážka a výsměch. Jediný co se dá poslouchat z těch hrůz je Cave, jinak je to odpornost - a to včetně U2. 10% Nekupujte si to!

Hamlet (1948)

Tak takhle má vypadat adaptace. 100%

Spalovač mrtvol (1968)

Perla nejen české, ale i světové kinematografie. One man show Rudolfa Hrušínského, největšího českého herce. Netřeba dalších slov. 100%

Paříž, Texas (1984)

Tenhle film mi vzal dech. Viděl jsem od Wenderse téměř všechno a nečekal jsem, že se může ještě překonat, ale tohle byla čistá krása. Úžasná sólová kytara, nemluvný Harry Dean Stanton a nádherná Nastassja Kinski. Scéna se zrcadlem je jedna z nejpůsobivějších, co jsem kdy viděl. Tohle je Film o Lásce, ne všechny ty romatický komedie. Tohle. 100%

V běhu času (1976)

Spolu s Paříž, Texas a Nebe nad Berlínem nejlepší Wendersův film. Možná i nejlepší. Nádherná černobílá kamera. Poezie čiší z každého záběru. Nádherná hudba. Dva přátelé na Cestě. Wenders je mistr Road movie a tohle je pravý majsrtštyk. 100%

Black Books (2000) (seriál)

Naprostá perla mezi seriály, to bez diskuze. Lepší je snad jen Monty Python a Černá zmije. Každý díl jsem viděl snad desetkrát a nepřestává mě to bavit. A kromě toho, že je to dokonalá zábava se v něm ukrývá spousta trefných políčků moderní společnosti, který se mi zatraceně líbí - Saga Books, mobily.. 100%

(K)lamač srdcí (2010)

KVIFF 10 Skvělá romantická komedie stojící na dobrém nápadu - rozbíjení vztahů na odjednávku - a na sympatických hercích. Má to šarm. V americkém podání by to ale byl určitě "odpad".

Hitler v Hollywoodu (2010)

KVIFF 10 Nápad je skvělej, ale forma se mi moc nezamlouvala. 75%

Muž z Hongkongu (1975)

KVIFF 10 Naprostej nářez, který moje bránice jen stěží vydržela. Jedna z nejvtipnějších věcí, co jsem kdy viděl.

Dogville (2003)

Můj největší filmový zážitek posledních pár měsíců? O tom žádná. Rozhodně nesouhlasím s některými uživateli, že by byl film nudný. Mě osobně žádný film tak nepřikoval k obrazovce už od dob... no, dost možná nikdy. Herecké výkony netřeba řešit. Trier z herců vymačkal to nejlepší čeho jsou schopni. Kulisy mi přišli naprosto geniální, nutí člověka maximálně se soustředit na postavy a často je zajímavé vidět skrze stěny co dělají ostatní obyvatelé tohoto "malebného" městečka. Příběh naprosto kulervoucí, dělení na kapitoly pomáhá atmosféře a usnadňuje sledování. Těžko vybrat nejnesympatičtější postavu, takovou sebranku sviní člověk ve filmu málokdy vidí. Snad nikdy jsem po konci filmu zažil tak obrovské zadostiučinění. 100%