Ano, šéfe! (2009) (pořad)

V zasade by to nebyl spatny porad a Pohlreicha docela respektuju, mam ho snad radsi nez Ramsayho, ale problem je prilisna povrchnost. Pohlreich vetsinou jen rekne ze je to spatne a nezduvodnuje proc a jeho vylepseni take nejdou moc do hloubky. Napriklad tim totalne zabil nadejny dil s Polivkou. Nicmene pusobi pres ty nadavky pozitivnim dojmem, ze se snazi uprimne pomoct

Paul Hollywood Eats Japan (2020) (seriál)

Jak umí výborně vyučovat pečení, tak Hollywoodovy kulinářské cestopisy bohužel příliš receptů neobsahují. Nicméně je to plné zajímavostí, dobrého jídla aspoň od pohledu a o něco lepší než Eats Mexiko. 4* nakonec za ty animované zajímavosti .. a Japonku.

Paul Hollywood – Evropou na 4 kolech (2017) (seriál)

Můj oblíbený Paul Hollywood tentokrát o autech a minimálně o jídle a i v tomhle oboru je to expert. Spousta závodních tratí a pár jezdců.

Jamie's Ultimate Veg (2019) (pořad)

Jako zapřísáhlý všežravec mám i vegetariánské jídla velmi rád a Jamie naštěstí nesklouzává k dnes rádobymodernímu veganství a nešetří máslem, sýrem a vajíčky. Tohle patří k jeho lepším sériím, stále má pár dobrých nápadů, i když většina je spíš jen opakovačka.

HARDtalk (1997) (pořad)

Další ze skvělých britských publicistických pořadů, zaměřený spíše na aktuální světové dění než britskou politickou scénu. Často sleduji přímo v noci či brzo ráno před pátou. Některé díly jsou "pohodička" a průměr určitě na plné hodnocení není, ale v některé jsou opravdu tvrdé, plné nepříjemných otázek. Stephen Sackur se s tím nes*. Dale chvalim, jak za Ukrajinske valky casto zpovida vychodoevropske politiky (vcetne Pobalti, Bulharska, Madarska), rozhovor s Hegerem a cerstve zvolenym Pavlem hodne potesil.

Unspun World with John Simpson (2022) (seriál)

Skvělý publicistický pořad ze světa, zejména ekonomiky. Škoda že v ČR se tomu na 24 nikdo nepřibližuje.

Addamsova rodina (2019)

Addamsovu rodinu miluju a laťka je díky původnímu seriálu a prvním filmům nasazená hodně vysoko, ač následující pokusy o oživení byly vždy zoufalé. Nemám problém s animovanou podobou (však oni byli animovaní už v 70. letech) a začátek nevypadá špatně, povedený dabing Oscara Isaaca, ale je vidět, že i přes kratší stopáž se inspirace velmi rychle vyčerpává a jakási parodie na make-over nefguje. Definitivni zklamání je mazurka, která byla ve filmu zlatým hřebem, takže to tím kleslo pod 50%. Závěrečné překreslení seriálové znělky je super, ale už to nezachrání.

Britain's Top Takeaways (2022) (pořad)

Jídlo sice vypadá pěkně, ale prakticky neřeknou co v něm je. A ta porota, to je teda často hrůza.

Jamie Oliver: Together (2021) (pořad)

No sláva, v Jamiem ještě něco je. Po jeho několika mizerných pořadech, kdy jsem už myslel, že se Jamie zbláznil. Za první díly nabité rozsáhlými recepty bych dal ještě lepší hodnocení, ale kvalita jde postupně dolu

Lose Weight and Get Fit with Tom Kerridge (2020) (pořad)

Nemám rád tyhle pořady na bázi reality show, kde lidem leze do baráku, ale je to prostě machr Tom Kerridge a ten má vždy pár dobrých inspirujících receptů v rukávu.