Tisíc chutí ulice (2014) (seriál)

Všechny díly na 4* rozhodně nejsou, ale ujde to. Dobře netradiční byl Island a nebál se říct, že je to hnus :-). Ainsleyho komentář mi nijak slabomyslný nepřipadá, možná je tím myšlen dabing.

Rick Stein's Cornwall (2021) (seriál)

Mám hrozně rád vyprávění Ricka Steina, jeho až poetický hlas, ale tahle série je opravdu slabší. O Cornwallu toho (z pochopitelných důvodů) už měl víc než dost a poněkud tohle téma vyčerpal.

Star Trek - Síť Tholianů (1968) (epizoda)

S Requiem nejlepší epizoda třetí série. Napětí mezi Spockem a McCoyem funguje stále.

Jamie's Quick & Easy Food (2017) (pořad)

Jamie si vymyslel další limit, tentokrát ne časový, ale na počet 5 ingrediencí. Někdy to stačí slušně, někdy ty jídla fakt musí šidit a dopatlávat kupovanou směsí, nebo rovnou použije měkkou klobásu.. Pořád je to ale lepší než 15 minutovky.

Valerie's Home Cooking (2015) (pořad)

Další kuchařka, která se chlubí svými italskými kořeny a snaží se obohatit nevalné americké vaření. V rámci mizerné americké produkce je to nadprůměr, občas dokáže příjemně překvapit. Oceňuji, že vyrábí domáci omáčky jako BBQ nebo ranch dressing. Její syn je živoucím důkazem, že to její jídlo chutná dobře. Postupně jsem si ten její italský temperament docela oblíbil a nepřechází v afektovanost jako u Giady.

Báječní bratři pekaři (2012) (pořad)

Té vaty kolem je na můj vkus trochu moc, ale jinak pekař&řezník je ideální kombinace pro výborné jídlo.

Ainsley's Caribbean Kitchen (2019) (pořad)

Tohle sledovat během lockdownu je kombinace příjemného rozptýlení a těžké závisti

S Nigellou v italské kuchyni (2012) (pořad)

Nigella sice poněkud zestárla a přibrala ale její kuchařské nadání rozhodně pozitivně vyzrálo a tak je tu daleko víc zajímavé inspirace než v jejím starším pořadu, hlavně pokud má člověk rád italskou kuchyni jako já. Poněkud moc sladkých receptů, které vysvětlují kde se ty kila vzala. Ne, těch kil navíc je daleko míň, než by člověk z toho všeho sladkého a tučného čekal.

Prácička v Itálii (1969)

Ačkoli je film poněkud blbost, má úžasnou britsko-italskou atmosféru se skvělým hudebním doprovodem. A Dubčeka na pozadí. Cainea a Noela Cowarda je radost poslouchat. A vlastně i Benny Hilla, jindy toho moc nenamluvil.