Chlap prezývaný Brumteles (1982) (TV film)

Prazdninove vysielanie na Dvojke: Tento film nie je pre deti ani mladez. Je to socialisticka sonda do podivneho vztahu osameleho muza a este osamelejsieho chlapca. Aj v dnesnej liberalnej dobe by to bol podivny film, ktory ale v globale stoji za prd.

Mladý mistr (1980)

Moj pôvodný názor boli 4* ale keď som si to tak zanalyzoval a porovnal s ostatnými Chanovkami , ktoré už moje oko videlo tak musim dat 5.. Zatial jednoznačne najlepšie čo sa týka choreografie, kaskadérskych kúskov a aj dávky humoru..to keď chce Jackie zdrhnúť policajtom a nohami je zapretý o jednu stenu a rukami o druhú a pomaličky liezol hore bolo famózne!Čo sa týka kung fu 10/10..aj napriek tomu mám však dve výtky,všimol som si párkrát nepodarený strih pri bojových scénach a na mňa ako fanúšika dostal Jackie vo finále až moc dlhú a dobrú nakladačku..

Osvícení (1980)

Náš 1.pokus bol veľmi vtipný v tom, že sme zvládli asi len prvých 15minút a museli sme to vypnúť. Nervy drásajúca hudba nás vyšponovala tak, že sme to vzdali. Prešiel asi mesiac a ja som nenápadne zbieral informácie, čo máme očakávať a čoho sa najviac báť. Tak prišiel čas na druhý pokus! Vyčkali sme na pekný slnečný deň, hlasitosť dali len na nevyhnutné minimum a...no zvládli sme to! Nepos.ali sme sa, a to je hlavné. Film je to kvalitný hlavne po hudobnej a kameramanskej stránke. A položme si ruku na srdce, môže Jack Nicholson v hororovom thrilleri sklamať? Nemôže!! Jednu hviezdičku však musím odobrať, bo si myslím, že predlohy od Stephena Kinga sú tak nejak šablónovité a predvídateľné. Alebo, žeby boli už toľko krát vykradnuté za tie roky, že už to dnešného diváka neprekvapí?? 7/10

Odvážná hyena (1979)

Tak k tomuto DVD som sa dostal náhodou v novinovom stánku a musím poovedať,že už som si ho pozrel asi 6krát. Jackie ešte mladík vo famoznej kondícii! Radosť pozerať a nutno ho len obdivovať. Príbeh filmu je dosadený do klasickej kung-fu doby starých majstrov a škôl bojových umení ,takže žiadne prekvapko ale na tú dobu povinná jazda. Ale za čo iné by sa bojovníci mali pobiť, keď nie za česť a pamiatku, svojho majstra,dedečka, či brata. Pomsta bola proste v 70.rokoch motív number one. Film okrem vyborných 100% prepracovaných bojových scén ponúka aj slušnú dávku Jackieho humoru. Pre mňa určite jeden z najmilších Jackieho filmov za mladi.

Annie Hallová (1977)

Nóó, som mierne v rozpakoch, lebo som od najlepšie hodnoteného filmu od Woodyho, čakal asi viac. treba však povedať, že film asi tak najlepšie vystihuje režisérovu rozpoloženosť, osobnosť vo vzťahu k ženám a vzťahom ako takým. Humor bol takisto klasicky Allenovský zakladajúci sa hlavne na neustálom toku monológov a vysvetlovaní myšlienkových pochodov hlavnej postavy. Postavu Alvyho Singera si človek obľúbi aj vďaka tomu že hlavná postava/režisér komunikuje priamo cez kameru s divákom, čo pomáha zobrať si príbeh osobnejšie a divák je tak aj priamo konfrontovaný a nútený polemizovať a rozmýšlať nad postojami a názormi hlavného hrdinu. Diana Keaton alias Anni Hall ako Alvyho múza hraje veľmi prirodzene a nenútene,čo pre mňa určite zvýšilo pamätihodnosť filmu. No spoľutovaním musím povedať, že pre mňa to útok na bránicu alebo mozgové závity rozhodne nebol a silnejšie zaostal za očakávaniami. Celkovo som ako fanúšik neurotického Woodyho mierne sklamaní. Neviem sa ubrániť tomu, že novšie snímky sú veselšie a vtipnejšie.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tento seriál patrí k jedným z klenotom, komediálnej školy 80.rokov. Vojenské a lekárske prostredie ešte nikto takto komicky,ironicky nevykreslil ako práve tvorcovia MASHu. Úžasne prešperkované vtípky a dialógy, čierny doktorský humor, ktorý vychádza z úst hlavných hrdinov Hawkeyo, BJa či Trapera, má proste grády a gule a to v každej jednej časti. Alan Alda tu hrá svoju životnú rolu, ktorou sa zapísal do sŕdc všetkých divákov a diváčiek. Ďalší exoti ako Radar, Klinger či Frank Burns len skvelo dopĺňajú celý obraz parodičnosti a zosmiešňovania vojenskej zbytočnosti ako takej. Pridávam sa k zástupu fanúšikov, ktorí už všetkých 255 dielov aj z filmom videli X-krat a na ďalších X-krát sa vo svojom živote ešte len chystajú! Jednoducho urobiť si radosť, a pozrieť sa na svet z nadhladu spolu s doktorským tímom-kultovým M.A.S.H 4077.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Tento týždeň som sa dvakrát stretol s Woodyho rannou tvorbou a odchádzal som mierne sklamaním od Annie Hall. Druhú stretávku som si dal s jeho asi najznámejším, možno aj najkontroverznejším počinom kariéry. Režisér si zobral na paškál otázky a témy, o ktorých sa dnes nehovorí( a v roku 1972,určite nehovorilo). Film je zložený z kapitol , ktorá každá rozoberá v priebehu 15-20minút jednu z "palčivých" otázok ľudstva. Vrcholom pre mňa bola posledná časť "čo sa deje pri orgazme?", ktorá sa stala na ďalšie roky pre filmárov silno inšpirujúcou ( viď. Sexuálne praktiky pozemšťanov v hlavnej úlohe s Carmen Electra) a pre obyčajných ľudí nezabudnutelnou. Zaslúžené 4*, hlavne kvôli odvahe a nadčasovosti!

Le Mans (1971)

Keď sa vám rozbúcha srdce pri zaburácaní športového 6 válca, a máte zimomriavky pri pohlaďe z kokpitu pri 300 km/h rýchlosti, tak toto je film pre vás! Je to pocta najznámejšiemu preteku na svete 24h LE MANS! S McQueenom si prežijeme celý deň od svitu do mrku a zase do svitu, od štartu až po stupne víťazov. Kamera skvelá, atmosféra fantastická, zvuk transcendentálny, príbeh a napätie však nulové. Škoda, takmer plný počet *. " Závod to je život! Čo sa deje predtím alebo potom je čakanie."

Mechanický pomeranč (1971)

Drsnosť, absurdita, beznádej na lepšie časy mládeže. Samotný film možno nieje taký dobrý ako kniha ale z úcty, že sa Kubrick aj rozhodol do takej výzvy pustiť, musím dať plný počet hviezd a Malcolm McDowell k tomu veľkým dielom prispel tak isto.

Velký šéf (1971)

Asi už budem opakovať po vacsine nazoroch..no je to tak.. naivný bitkársky filmeček s neohrabanými bitkami pri ktorom som si akurát odpočinul a mierne si zaspomínal a pokochal sa legendárnym Bruceom. Príbeh pomsty smrti brata je proste vec, za ktorú sa majster dokáže prebiť desiatkami protivníkov,kaskadérov. Takže kludne si najdite tu hodinku a pol a mate o relax postarané :)