Králova řeč (2010)

Pre mňa to až taká Oscarová fantázia nebola. Skôr slušne sfilmovaný dokument o britskej monarchii v predvojnových rokoch a príbeh jedného konečne iného-zajakavého následníka. No aj napriek tomu to bol určite nadpriemer takže 4* sú zaslúžené. Ps: osobne mi bola moc sympatická rola Heleny Bonham Carter.

Kuky se vrací (2010)

Pekné, milé, poučné. Svěrákov hlas vyznieval strašne monotónne ,z čoho som bol zo začiatku mierne zmätený a nevedel som, čo tým zamýšlajú(ani som na to nedošiel), no nakoniec som to prekúsol a strávil s Kukym príjemnú nedelnajšiu hodinku a pol. A v neposlednom rade musím pochváliť netradičnú štylizáciu a efekty u nás málo používané!!

Láska a jiné závislosti (2010)

Priznávam, že mi priateľka k tomu trochu dopomohla.Romantika je predsa len pre baby ale.. Jake je naozaj štramák na pohľadanie a s Amy im to klapalo dobre, ešte dostatok nahých tiel vo vyváženom pomere mužských a ženských a sem-tam nejaká vtipná hláška a potom už len klasický slzavý happyend. Pohodička jak vyšitá na večer pri telke so svojou polovičkou.

Malý Velký Bojovník (2010)

Citlivá, hlboká myšlienka o priatelstve, čistote srdca a dôležitosti domova a mieru v duši, tento film oddeluje od bežného Hollywoodského priemeru. Vhodne posadený príbeh do dôb starej Číny a charizmatický Jackie Chan mňa na nenasilných 96 minút príjemne zabavili.

Na doraz (2010)

Pre mňa veľké sklamanie. Keby tam hral namiesto, Downey jr. niekto menej známy, film by bol podla mňa úplný prepadák. Ja som sa fakt ani raz nezasmial. Nemastné-neslané. Nudné.

Na sv. Valentýna (2010)

Gýč, gýč, romantické klišé, gýč, klíše a takto dokola až po záverečné titulky. Nič originálne, nič zmysluplné. Jediné pozitívum vidím v mladom sympatickom hereckom kolektíve.

Občanský průkaz (2010)

3x sláva českým filmárom! Opäť fantasticky príjemne, ľudsky podaná doba nám tak blízka i vzdialená. Človek má až pocit, že aj napriek všetkému, za čias komunistického diktátu to bola celkom prča.´Musím pochváliť aj skvelý výber nehercov v hlavných úlohách. Mám predtuchu, že sa zrodila NOVÁ kultovka.

Saltová (2010)

Ja som pri tom trpel jak sviňa. Fakt mi stačilo prvých 10 minút a vedel som , že je zle. Angeline som to fakt neveril! Od začiatku mala trapnú blonďavú parochňu, ktorú by dokázalo prekuknúť aj malé decko ďalej Kórejci mučia hlavnú hrdinku ako špiónku a nechajú jej čipkované spodné prádlo(no jasne) a tie atletické výkony vychrdnutej Angeliny a napodobňovanie kaskadérskych kúskov z Matrixu?? To ako prečo? Pre koho? Na čo? Na jeden film tam bolo veľké množstvo nelogičností a hlúpostí. Naozaj veľké sklamanie!!

To byl zítra flám (2010)

Ale jo, niektoré fórky boli fajn,iné menej a niektoré vôbec. Proste priemerná komédia, skôr slabšia ako lepšia. Očakával som, že mladé tváre budú hrať väčšiu časť filmu no opak je pravdou, mladučké faces boli len na ukážku .

Vrahouni (2010)

Aké je to krásne, keď si myslíte že viete čo vás čaká a že vás to neprekvapí a ejha, ono sa to vyvŕbilo úplne ináč. Teší ma, že tento film ma presvedčil o tom že ešte stále môžu byť aj romantické komédie iné, a neokukané. Vo zmes pozítivne pocity. V rámci žánru 4 stars!