Nebojte se tmy (2010)

Chvílema mi to přišlo dosti stupidní a chvílema jsem byla zaujata skřetím námětem. Když opominu typickou dětskou hrdinku, která se prostě dle mého chová tak typicky hororově hloupě, tak i hlasy, které vydávala skřetí stvoření byly k pousmání a kroutění hlavou. Nutno ale podotknout, že několik malých očí, které na nás vykukovaly ze tmy, na mě působily tak, jak měly. Něco jako strach jsem tedy pociťovala, nicméně je to prostě horor (slabší), který mi v hlavě nezanechal větší stopu než takovou, že skřetí potvůrky byly vážně k smíchu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

I když mám za sebou teprve první řadu tohoto seriálu, myslím si, že už teď můžu hodnotit čtyřmi hvězdičkami. Už první díl mě donutil zapnout po jeho zhlédnutí hned díl druhý. A tak to šlo stejně s každým dílem. Až jsem zkoukla celou řadu o deseti dílech během dvou večerů. Věřím tedy, a těším se, že další řady nezklamou.

Slavná alba: U2 - The Joshua Tree (1999)

Pěkný dokument, který potěší každého fanouška U2. Takovému "nefanouškovi" také nemusí být proti gustu, nicméně, pokud se chtěl dozvěděl nejdříve něco o U2, tenhle dokument mu to nenabídl. Nabízí nám totiž hlubší informace o vzniku, realizaci konkrétní, všemi uznávané, pro mě nejlepší desky - The Joshua Tree. Samozřejmě, že se dozvíme i něco víc než jen o této desce, ale motá se to prostě kolem ní a to je (pro mě) fajn.

Žáby k zulíbání 2 (2007) odpad!

Tohle je prostě něco, co mi je proti chuti a asi to nedokážu ocenit, jako někteří uživatelé zde. Věc hlavních hrdinů mi prostě neseděl, nebavil mě, přišlo mi to divné. Možná proto, že už v tom věku nejsem. Kdybych byla, asi by mi to říkalo víc, i když musím říct, že by mě to ani tak neohromilo. Nedokoukala jsem to.

Rodinné hříchy (2004) (TV film)

Paní Kristie Alley mám v paměti zafixovanou jako sympatickou, mladou maminku ve filmech Kdopak do mluví. Je až k nevíře, jak dokáže zahrát i pořádnou svin*. Na film jsem narazila náhodou a hodnocení 63 % mě příliš nenadchlo, ale i tak jsem se rozhodla ho zhlédnout. Ani jsem si nečetla popis děje, prostě jsem se nechala překvapit a šla do tohoto filmu na vlastní nebezpečí. Hned ze začátku, když na mě "vyskočilo", že se jedná o děj inspirovaný skutečností, zpozorněla jsem a byla mi jasné, že film mě bude určitě zajímat. V následujících minutách jsem se letmo ztrácela ve vztazích v rodině, jejíž tajemství se postupně odhalovalo a já s otevřenými ústy hltala každou scénu, která ukazovala nepěkné "záliby" hlavních hrdinů. Asi tu nejde nefandit hrdince - dceři, která se se svou nevlastní matkou soudí a tudíž jsem velice ocenila šťastné zakončení.

Milenec (1992)

Nemám slov. 5*

Kameňák 4 (2013) odpad!

Pokud někdo tvrdí už o jedničce, že se mu film nelíbí a že humor je na velice nízké úrovni a vysoké úrovni trapnosti, tak ať si tenhle (doufejme, že poslední) díl série Kameňáků ani nepouští... Ač se na Kameňák (jedničku, dvojku; i tu trojku skousnu) čas od času ráda podívám a nějaké té hlášce, tomu povedenému kameňáku se ráda zasměju, tady jsem neskončila s úsměvem na tváři, nýbrž se znechuceným výrazem ve tváři. Trapné, trapné. Když pominu, že děj tu vlastně není pořádně žádný, tudíž člověka nemá co chytit, tak ani na "vtipech" se zde stavit nedá. Výběr vtipů je příšerný. Kameňáky mám ráda a tady mi možná cukly koutky úst něčím jako smíchem asi tak 3x za celý film. Očividně se tu hodně sázelo na velká herecká jména, ale ty tenhle zbytečný snímek opravdu nezachránila. Když to shrnu jednou větou - Zbytečné "cosi", co si hraje na komedii, ale nic než trapné vtipy nenabízí a rozhodně nestojí za vidění (mně to za vidění stálo jen proto, abych mohla opravdu posoudit tu nulovou hodnotu v české kinematografii tímto komentářem a mým hodnocením odpad!).

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Co jsem si z tohoto filmu odnesla? Jen samá sprostá slova. Sprostá mluva je obsažena po celou dobu filmu a už se mi to vážně hnusilo. Dějově se scénáristé moc nepřetrhli a to samé udělali i s koncem, od kterého jsem čekala větší happy end.

Na hraně lásky (2008)

Film, který je koukatelný, nicméně v paměti mi neutkvěl, protože nebyl něčím výjimečný.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Gangsterská sága? Tak takovýhle žánr mi nikdy moc neříkal, nicméně jsem se i tak rozhodla, že to na vlastní nebezpečí risknu. Přesvědčilo mě hodnocení tohoto seriálu a hlavní herecké obsazení v čele s mým oblíbencem Cillianem Muprhym. Moje očekávání ale nebylo veliké a to kvůli zmíněnému žánru, který mě moc nebaví. Nicméně hned po prvním díle jsem musela uznat, že to seriál špatný není a po druhém mě začínal ještě víc bavit. Třetí díl rozhodl o tom, že Peaky Blinders určitě dokoukám až do konce a budu se těšit na další série. Mimo toho, že herecké výkony jsou velice kvalitní, tak i prostředí, kamera a hlavně hudba je to, co dělá tento seriál takovým skvostem. Naprosto jsem byla vtažena do děje a hltala jsem děj po celou dobu sledování.