Nalimator

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 12.10.2017  23:36
    Blade Runner (1982)

Brilantní. Povedla se zejména atmosféra, skloubila se za pomocí výborné muziky, vymazlených kamerových záběrů, nadčasových kulis, futuristických kostýmů, dokonalých triků a logického postupu vyšetřování. Přece jen jsem ale pár nedokonalostí našel, např. velmi špatná úroveň ochrany je zarážející, když snímek správně ukazuje velmi špatnou úroveň bezpečnosti. Jednak při pohovoru prvního replikanta (jak si může přinést na test k policii bouchačku?), tak zejména návštěva šéfa Tyrellu. To jako nikdo nekontroluje, kdo mu jde na návštěvu? A jak lezl s vykloubenými prsty na střechu a držel se tam tou jednou právě pochroumanou rukou...). Ale jsou to jen drobnosti. A ještě na závěr...funguje vůbec ještě dříve tak známá firma TDK, co má v závěrečné scéně na střeše tu reklamu? :-)

• 9.4.2017  21:48

Parádní film, co ukazuje, jak se dřív chlapi chovali k ženskejm, hlavně na farmách. Trocha té emancipace dřív asi bylo zapotřebí. Tedy jak nechal to stádo prohnat jejíma záhonkama, to pro mne jako nadšeného zahrádkáře byl důvod ho skopat do kuličky.

• 24.1.2017  10:52
    Trpaslík - Čtvrtek (E04) (epizoda) (2017)

Tak tenhle díl mne dostal. Hoffman je v téhle sérii celkově boží, ale tady se z něj stal Dickhead a já šel do kolen. Navíc scéna pro mne: Tati, vždyť ty ani nevíš kdo teď vede extraligu. Cože, Litvínov? No to kurva ne, to ne!

• 4.11.2016  19:34
    Pasťák (1968)

Husty! Vyborne tetovani.

• 1.9.2016  14:55

Lepší než Rocky Balboa. A teď už vím, od koho se Sly učil dělat boxérské drama. I když tohle je navíc zasazené do prostředí koncentračního lágru, tak ta atmosféra je hustější.

• 28.2.2016  15:15
    Zmizení (2013)

Film jsem začal sledovat bez čtení jakéhokoliv popisu či komentáře a vyplatilo se to. Ještě že v češtině je to tak nepřímo nazvané, prisoners by prozradili trochu více. Sledoval jsem to na staré televizi, nějaké detaily mi unikaly, ale možná to taky přispělo k atmosféře filmu, stejně jako 5 reklamních přestávek, co to vzrušení ještě vyšponovaly.

• 28.1.2015  11:40

Zajímavý film, ale také dost drastický. Na svou dobu bez obalu ukazuje krutost polpotovského režimu, vypadá to velmi autenticky a ani se mi to nezdálo být nějak politicky zfabulované. Někteří vyčítají filmu zmatek, že někdy Kambodžani mluví česky a někdy místním jazykem (tedy naskočí titulky), ale myslím, že to není podstatné. Navíc to má logiku, že s rodinou a přáteli mluví hlavní hrdina česky, s cizími jsou titulky.

• 13.3.2014  11:23

Perfektní, takhle nějak jsem si představoval život hardcore mániček za socíku. Řemeslně dokonale zvládnuté, výborně vybrané herecké typy a navíc šedivé prostředí Mostecka v černobílém provedení dokonale podkreslovalo atmosféru. Jenom závěr byl trochu narychlo, ale celkový dojem nezkazil.

• 28.11.2013  16:14

Podle mne velmi precizně zvládnuté psychologické drama na pozadí nárůstu nacismu v českém pohraničí. Perfektně provedené, včetně detailů, také některé hlášky měly doslova filosofický rozměr. Mladý, ambiciozní, zhýralý muž s neujasněnýma životníma hodnotama se nejdříve výhodně ožení a pak se zaplete sudeťáky. Nicméně (a tady se s většinou recenzentů neshodnu) si to začne uvědomovat a snaží se z celé mašinérie vycouvat, avšak už je pozdě. Den před shlédnutím jsem viděl jiný Svobodův film - Prokletí domu Hajnů a zajímavé je téměř totožné obsazení a dokonce do charakterově podobných rolí!

• 28.12.2012  11:30

Precizní, dokonalé, silné. Výborné herecké výkony, vizuálně skvěle zpracované, silný příběh. No, nic veselého, ale člověk si alespoň uvědomí, že se nyní nemáme vůbec špatně, krize nekrize.

• 12.2.2012  00:08
    96 hodin (2008)

Tak tohle je jedním slovem bomba. V jednom filmu takových akčních vychytávek jsem snad ještě neviděl. Jsou to teda slušný jatka, s nikým se Liam moc nemazlil, ale zasloužili si to. Liam ve výborný formě, celou dobu má nasazený velmi nesmlouvavý výraz, jako že "nehrajte si se mnou". Vůbec nerozumím námitkám, že je tam hloupý děj, co nedává smysl. Naopak mi připadá prvotní zápletka velmi uvěřitelná, má nastavit civilní úroveň na začátek, aby pak o to víc překvapila propracovaná akce. Pak už jde jen o to pátrat a najít a tam to jde vše logicky. Jen ten rodinej konec si mohli odpustit.

• 27.12.2011  13:12

Pro mne výborné a přesvědčivé melodrama se vším, co tam má být.

• 15.7.2019  09:39
    Kořist (2019)

Trošku nadhodnotím, protože mne potešil závěr, ketrý se obešel bez tradičních amerických líbaček, slziček a jiných dojemných píčovinek.

• 2.1.2019  22:14
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Libi se mi poctivy detektivni příběh, jenom to trochu kazi levna tv kamera, prestoze se snazi vypracovat atmosferu na lokacich. Atkinson vyborny, vubec neprehrava, minimalisticke herectví pribehu sedi.

• 11.12.2018  23:34
    Správnej dres (TV film) (2015)

Normalne za 3*, ale protoze fandim Litvinovu a ten tam hraje zasadni roli, davam hvezdu navic. A taky to tocili v sezone, co jsme vyhrali titul.

• 11.4.2017  15:31

Míra Moravec, to je vůdce rodu jak má být, chytrej, divokej a ...vlasatej!

• 24.3.2017  13:10

Zapomenutá perla. Spousta vtipných hlášek, komických výstupu, zejména obě mladé herečky a Pištěk to dáváji skvele.

• 24.1.2017  10:45
    Rapl (TV seriál) (2016)

Touhle sérií se poprvé setkávám s Kunešem a začátek byl famózní. Bohužel několik posledních epizod mne zklamalo - např. přestřelky s drogovými dealery byly hodně přepálený (jakmile se v ulicích města rozjede přestřelka samopalama, tak u mne hvězdy padaj). Stejně ale nadmíru vyvedený seriál, výbornej Čermák i ostatní herci (díky za neokoukané tváře), skvělé záběry ze severu Čech i některé nezapomenutelné scény (např. přiznání se manželky k alkoholismu). Stejně jako Radek99 nechápu, že si můžou poliši jezdit v tak luxusních kárách, prej je v reálu neplatí tak královsky.

• 24.1.2017  10:25

Text distributora je pěkná blbost. A že bylo v době velké krize málo práce a chudoba, tak to si asi normalizátoři nevymysleli. Třídního boje tam moc není, Kachyňa to chytře nahradil ukazováním místního folklóru. Trochu tím trpí plynulost děje, na druhou stranu se dozvíte, jak se bavili lidi před téměř sto lety. Jak tam ty malí kluci rozhýbávají koruny stromů, to je slušný adrenalin.

• 15.11.2016  19:06

Bomba! český špionážní thriller, který rozkrývá síť informátorů o připravovaném zbrojním projektu a ukazuje těžkou, ale perfektní práci našich kontrášů. Celkem to pěkně odcejpá, vazby jsou logické, styl vyprávění dokumentární. Film si zakládá na ukázce moderních kriminalistických postupů a hi-tech vybavení, což je z dnešního pohledu jen úsměvné. Jediné co bych vytkl, že jsem jim odhalení špioni vůbec nesnažili něco zakrývat a fabulovat, vybalili všechno bez známky odporu.

• 14.10.2016  21:33

Tohle mne příjemně překvapilo, už jsem na Agátou a jejíma překombinovanýma konstrukcemi (navíc v TV podání) lámal hůl, ale tady to funguje.

• 26.8.2016  14:16

Jak tam jezdí na lyžích, nebo jak sváží dřevo na saních, tak to je slušnej sportovní výkon.

• 24.5.2016  23:55

Super melodrama s vynikající prvorepublikovou atmosférou. Člověk v jednom filmu uvidí přístavní doky a drsné námořníky, hampejz alá Jedová chýše, akrobatické představení, zlého kouzelníka, 2 písně, tucet krásných tanečnic v bikinách, potopu a hlavně šťastný konec. V důchodu si to dám s radostí ještě jednou, nebo radši dvakrát.

• 17.5.2016  11:05

Já jsem se výborně pobavil, Budař byl skvělý, bylo to suverénně zahraný a jeho styl vyprávění - hlasový projev je prostě boží.

• 6.4.2016  14:59

Překvapivě dobré válečné drama s morálním aspektem a kritickým pohledem na lidské charaktery (překvapivě docela pozitivně tam vystupuje místní kněz). Parádní je Chudík s kvalitní němčinou. Sice je na konci nadšený boj partyzánů, ale scéna je poměrně krátká a je to spíš takový povinný dodatek.

• 29.2.2016  00:07

Zezačátku jsem se trochu nudil, ale pak se to postupně rozjíždělo a nakonec mne to bavilo. Nebylo tam tolik známých herců, také mne zaujala francouzská firemní kultura, či jejich rodinné prostředí...jen ten konec jsem úplně nepochopil.

• 14.1.2016  17:01
    Samuraj (1967)

Styl a atmosféra to nakonec u mne těsně vytáhly na 4 hvězdy.

• 28.8.2015  14:28
    Stud (1967)

Zajímavý snímek, kterému asi mladší generace nedokáže porozumět. Jeden den v životě vysokého okresního funkcionáře za hlubokého socíku, kdy už začínají na povrch vyplouvat problémy a chyby. Dalo by se říct, že to má velkou historickou hodnotu, náhled do duše socialistického politika. Funkcionář je původně skálopevně přesvědčen, že to všechno dělal dobře, ale začínají se mu zpětně objevovat černá místa. Zajímavý je třeba styl jednání se státním zástupce a dalšími činiteli, kde je vidět, že má z hlediska funkce navrch a jeho chování vyznívá arogantně, i když to asi nebylo takhle zamýšlené. Ke konci se to místy táhne a člověk čeká na nějaký posun, ale samotný závěr se mi docela líbil.

• 10.2.2015  13:04
    Papilio (1986)

Tento film pozvedává výborný výkon Kňažka, který v klidu dával i dost fyzicky náročné scény. A dále je to suverénní režie, i když to v ději chvílemi vypadá neurčitě, tak to měl režisér stále pevně v rukou.

• 15.1.2015  10:47
    Podobizna (1947)

Výborné mysteriózní historické drama, skvěle zahrané a nasnímané. Často jsou tam záběry v pološeru, kamera předvádí výtečnou hru světla a stínů, zejména v temnějších momentech filmu. Je tam trochu uměle a schematicky důraz na správné životní hodnoty, ale na druhou stranu nezaškodí si to občas připomenout. Mladou Skořepovou jsem vůbec nepoznal.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6