• Thriller

Nádech (2010)

Docela překvapivá idealistická pointa, která vlastně překvapí hlavně svou nereálností. Spousta nelogičností, částečně způsobené rozdílným pohledem Američanů na problematicku dárcovství orgánů. Když mu řekne doktor, že plíce budou do týdne a on odvětí, že musí být do 1 dne - tak co asi čekal? A to, že v USA přesně dodržují pořadník a bohatí a mocní pokorně čekají, až na ně příjde řada, se mi taky nezdá. Ale je to místy napínavé a mexické prostředí je zajímavé, takže se to dá skouknout.

Warrior (2011)

Pro me je to recyklovaný modernizovaný Rocky. Jako u Rockyho, je tam rozebíráno rodinné a sociální prostředí hlavních hrdinů - bratrů, starý zapomenutý trenér, souboj s ruským-sovětským namachrovaným velmistrem, potřeba vybojovat si nějaké ty peníze. Modernizace: jde se o level výše, už to není box ale MMA, údery jsou opravdovější, rodinné problémy větší a závěrečné usmíření dojemnější. Kdo neviděl Rockyho, asi je unešen, udělané je to dobře.

Lítám v tom (2009)

Příslušnice něžného pohlaví asi přihodí hvězdičku či dvě, film je hlavně založen na šarmu hlavní postavy, prošedivělého sympaťáka Cloonyho. Ale koukat se na to dalo, některé dialogy byly docela dobré, jen to celkové poselství bylo nějaké omšelé.

Stav obležení (1998)

Slušné hollywodské drama o boji s teroristy včetně spousty klasických amerických klišé a s bezchybným hrdinou v čele....ale když jsem se mrknul na rok výroby 1998 a uvědomil si, že to bylo před útokem na Dvojčata (které tam jsou na některých záběrech vidět), dostává tento film rozměr navíc. Takže bych dal tak 3,5 hvězdy.

Sugarlandský expres (1974)

U mne tak něco mezi 3 a 4*. Jedná se o pseudozločineckou road movie. Film nenásilně ukazuje klasické americké nešvary - udělat ze všeho show, sílu masmédií, posedlost zbraněmi (ty dva samozvaní strážci zákona -něco jako pomocná stráž VB). Také mne překvapilo, že policajti v tý době asi neměli nic moc na práci, když jich v počtu skoro 100 aut honili 2 neškodný mlaďochy.

Stopy zločinu: Pátek, čas motýlů (1989) (TV film)

Asi se jedná o nějaký detektivní cyklus z brněnské odnože ČST. Jsou to vesměs jednoduché krimošky na způsob Pitavala, ale bez nějakých větších nelogičností či jiných chyb, takže v pohodě koukatelné. Třetí hvězdička je nostalgická, za reálie roku 1989 a tehdejší herecký ansámbl.

Román pro muže (2010)

Několikrát jsem se s chutí zasmál a to jsem nečekal, takže spokojenost. Hlavní zásluhu měl na tom kvalitní výkon Donutila, který tento film i přes díry ve scénáři "utáhl". A holky tam jsou fajn.

Únos (1997)

Nebylo to špatné, pobavilo to. Hlavní devizou filmu je jeho civilní úroveň, scény jsou uvěřitelné - teda pro dobu, kdy nebyly mobily.

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

Na tv film velmi dobré. Sice je to stokrát omletý příběh, ale tvůrci tam dokázali dostat autentičnost, nadhled a humor. Ústřední dvojice opravdu hraje, ostatní neruší a ještě je tam zajímavá muzika. Kdyby se to trochu vypilovalo, aj 4* bych dal.

Tři barvy: Modrá (1993)

Silný příběh, ale bylo to takové nějaké rozvláčné...