• Thriller

Blade Runner (1982)

Brilantní. Povedla se zejména atmosféra, skloubila se za pomocí výborné muziky, vymazlených kamerových záběrů, nadčasových kulis, futuristických kostýmů, dokonalých triků a logického postupu vyšetřování. Přece jen jsem ale pár nedokonalostí našel, např. velmi špatná úroveň ochrany je zarážející, když snímek správně ukazuje velmi špatnou úroveň bezpečnosti. Jednak při pohovoru prvního replikanta (jak si může přinést na test k policii bouchačku?), tak zejména návštěva šéfa Tyrellu. To jako nikdo nekontroluje, kdo mu jde na návštěvu? A jak lezl s vykloubenými prsty na střechu a držel se tam tou jednou právě pochroumanou rukou...). Ale jsou to jen drobnosti. A ještě na závěr...funguje vůbec ještě dříve tak známá firma TDK, co má v závěrečné scéně na střeše tu reklamu? :-)

Nevěsta pro Zandyho (1974)

Parádní film, co ukazuje, jak se dřív chlapi chovali k ženskejm, hlavně na farmách. Trocha té emancipace dřív asi bylo zapotřebí. Tedy jak nechal to stádo prohnat jejíma záhonkama, to pro mne jako nadšeného zahrádkáře byl důvod ho skopat do kuličky.

Trpaslík - Čtvrtek (2017) (epizoda)

Tak tenhle díl mne dostal. Hoffman je v téhle sérii celkově boží, ale tady se z něj stal Dickhead a já šel do kolen. Navíc scéna pro mne: Tati, vždyť ty ani nevíš kdo teď vede extraligu. Cože, Litvínov? No to kurva ne, to ne!

Pasťák (1968)

Husty! Vyborne tetovani.

Boxer a smrť (1962)

Lepší než Rocky Balboa. A teď už vím, od koho se Sly učil dělat boxérské drama. I když tohle je navíc zasazené do prostředí koncentračního lágru, tak ta atmosféra je hustější.

Zmizení (2013)

Film jsem začal sledovat bez čtení jakéhokoliv popisu či komentáře a vyplatilo se to. Ještě že v češtině je to tak nepřímo nazvané, prisoners by prozradili trochu více. Sledoval jsem to na staré televizi, nějaké detaily mi unikaly, ale možná to taky přispělo k atmosféře filmu, stejně jako 5 reklamních přestávek, co to vzrušení ještě vyšponovaly.

Devět kruhů pekla (1987)

Zajímavý film, ale také dost drastický. Na svou dobu bez obalu ukazuje krutost polpotovského režimu, vypadá to velmi autenticky a ani se mi to nezdálo být nějak politicky zfabulované. Někteří vyčítají filmu zmatek, že někdy Kambodžani mluví česky a někdy místním jazykem (tedy naskočí titulky), ale myslím, že to není podstatné. Navíc to má logiku, že s rodinou a přáteli mluví hlavní hrdina česky, s cizími jsou titulky.

...a bude hůř (2007)

Perfektní, takhle nějak jsem si představoval život hardcore mániček za socíku. Řemeslně dokonale zvládnuté, výborně vybrané herecké typy a navíc šedivé prostředí Mostecka v černobílém provedení dokonale podkreslovalo atmosféru. Jenom závěr byl trochu narychlo, ale celkový dojem nezkazil.

Svět nic neví (1987)

Podle mne velmi precizně zvládnuté psychologické drama na pozadí nárůstu nacismu v českém pohraničí. Perfektně provedené, včetně detailů, také některé hlášky měly doslova filosofický rozměr. Mladý, ambiciozní, zhýralý muž s neujasněnýma životníma hodnotama se nejdříve výhodně ožení a pak se zaplete sudeťáky. Nicméně (a tady se s většinou recenzentů neshodnu) si to začne uvědomovat a snaží se z celé mašinérie vycouvat, avšak už je pozdě. Den před shlédnutím jsem viděl jiný Svobodův film - Prokletí domu Hajnů a zajímavé je téměř totožné obsazení a dokonce do charakterově podobných rolí!

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Precizní, dokonalé, silné. Výborné herecké výkony, vizuálně skvěle zpracované, silný příběh. No, nic veselého, ale člověk si alespoň uvědomí, že se nyní nemáme vůbec špatně, krize nekrize.