• Thriller

Paklíč (1944)

Vtipná konverzační kriminální komedie. Hodně se mi líbil Olda Nový a jeho repliky, byl ve výtečné formě, elegantně a svižně gestikuloval, dialogy celkově na výborné úrovni. Škoda, že režisér neudržel tempo a lépe neproplul závěrem, stejně pro mne výrazný filmový nadprůměr.

U mě dobrý (2008)

Po třetím shlédnutí mám naopak tendenci hodnocení zvednout, našel jsem pár nových vtípků a vychytaných detailů a pobavilo mne to možná ještě víc. Takže u mne stále dost dobrý, možná ještě lepší. Starý komentář: Tak jako...ještě pořád "u mě dobrý", pobavilo to, ale 3 hvězdy fakt těsně. Připadalo mi to místy odfláknuté, někdy nedomyšlené scény, překvapivě špatné herecké výkony (nemluvě u neherců). Nicméně připomínky na 90. léta fungovaly a některé scénky potěšily (peepshow a Amway).

Alois Nebel (2011)

Na podruhé a v televizi se mi to líbilo kupodivu víc, neměl jsem takové očekávání a i příběh mne nakonec docela zapůsobil. Zvedám na 4*. Možná to vizuální zpracování mne předtím nastavilo na představu akčnosti, která se nedostavila (březen 2015). Mám z tohoto filmu smíšené pocity. Výborná animace (někdy se mi zdálo, že jsou scény poskládané i s fotografiemi předmětů), prokládaná poutavými záběry, skvělá hudba a především vymakané zvuky, které asi vynikly při tomto způsobu ztvárnění filmu...ale příběh se strašně vleče a dlouho se tam nic neděje. Až ke konci se to rozjede, ale na 4 hvězdy to nestačilo. Nejradši bych dal 3,5.

Ani svatí, ani andělé (2001) (TV film)

Předtím jsem se díval v TV na nějakou sl. Marplovou, kde byla zápletka neskutečně překombinovaná, celé to bylo přehnaně zamotané, nevěrohodné, umělé. A pak jsem následně mrknul na tento filmeček a nějak jsem se vrátil do reality. Mělo to své mouchy, ale v rámci TV produkce mi to připadalo dost dobré...takové civilní. Takže pod tímto dojmem dávám i čtvrtou*, ale normálně by to aspirovalo u mne na 3*.

Dům ztracených duší (1967)

Velice slušná detektivka, dobře vytvořená atmosféra (odlehlý klášter využitý jako psychiatrická léčebna), skvělí herci (Adamíra je charismatický vyšetřovatel) a také správná délka stopáže (do 1,5 hodiny by měl rozlousknout případ každý pořádný detektiv), takže nakonec jsem dal 4 hvězdy, i když konec je trochu slabší a v konstrukci by se našly nějaké menší chybky.

Jana Eyrová (2011)

Velmi dobré, ale český seriál mne nadchnul víc, měl víc prostoru k vytvoření vztahu mezi hlavními postavami. Je to maximálně romantické a zamilované, ale v tom dobrém smyslu. Herci jsou skvělý, atmosféra zvládnutá dobře, žádné extra efekty, ale všechno funguje. Protože jsem již příběh znal z české verze, trošičku jsme se nudil, ale zase to mělo ty pravé anglické reálie.

Strach (1963)

Mně se to dost líbilo. Mělo to spád, sehraná dvojice vyšetřovatelů, ukazovali tam i vychytávky a finty z práce kriminalistů (např. jak Brzobohatý vytáhl okamžitě fotku oběti z "polaroidu"), akorát ten motiv byl trochu překombinovanej a přitaženej za vlasy, včetně závěrečného soudního procesu. Do poslední chvíle jsem ale netušil hlavního padoucha, takže odhalení bylo super překvapení.

Beowulf (2007)

Pro mne je to první pořádný 3D film, co jsem viděl, navíc na Floře v IMAXu. A viděl jsem jich dost, skoro všechno to ale byly vzdělávací dokumenty, které už po 10 minutách začali nudit. Takže jako 3D film to bylo pro mne zábavé, má to fungující děj okořeněný skandinávskou mystikou a některé digitální finty byly fakt povedené, šel bych na to znova.

Bella Mia (2013)

Chtelo by to vic zahustit scenar, vic dramatických scen. Treba tam dat nejaky najezd pracovniku hygienicke stanice nebo nejake urednicke obstrukce. Jeden pomateny myslivec je malo.

Vrak (1983)

Slušný dobrodružný film, s vyváženým koktejlem bulharské černomořské exotiky, tajemna, napětí a i kriminální zápletkou. Sice to bylo občas pomalejší, ale zase tam nikde nebylo vysloveně slabé místo.