Shrek (2001)

Dnes už ikonický zakladatel žánru moderního animáku, Shrek.. (pomineme-li Toy Story od Pixaru). Malí childi asi docení klasickej princezna příběh tu a tam s nějakým gagem. Kromě toho vtipy a odkazy na jiné filmy, které s místy mazanou průpovídkou dělají ze Shreka koukatelnou záležitost pro zbytek osazenstva platící za rodinnou vstupenku v nenažraném multiplexu.. :) pro mě základní kámen, počátek a stěžejní animák i když asi existují dnes i lepší počiny. 4 z 5 a poklona před zrodem určujícího díla.

Ten třetí (2013)

Takže.. nejedná se o romantický film, jaký bych si představoval. Nejedná se o drama, které by vrcholilo v tom duchu, který by byl pro mě přirozený. Film je lehce spletitý a ke konci se pár věcí vyjasní, nicméně pozitiva filmu jdou shrnout do pár bodů a za mě to jsou: PRSA Olivie Wilde, ty sou prostě dechberoucí a je to jeden z důvodů proč si film pustit..! Herečka Mila Kunis, herec Liam Neeson, kterého mám rád od filmu 96 hodin. A to je prosím vše. Takže jestli máte zájem, tak 37. minuta +/- 1-2min filmu stojí za to, jinak ta omáčka kolem (2h15min mýho života!) nestojí za víc, než 3 hvězdy z výše zmíněných důvodů. Jsem lehce rozladěnej. Čau

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Klasika s každému dobře známými hláškami jako "nebudeme se pouštět do žádnejch větších akcí", které už zlidověly a i já ji pojal za svou. No klobouk tomu dává stréc z Moravy na konci, kterej přeje "všecko nélepší s tym Pertinexem" zatímco mávajíc návštěvě, jim Tatra sjíždí do rybníka, kde na začátku filmu Koudelka utopil traktor.. :D Není to pecka na 5 hvězd, ale fajn film na oddech po delší době. 4 z 5

Grandhotel Budapešť (2014)

Tak si zase nalijeme čistýho sifonu.. Pár groteskních akcí, sem tam jsem se zasmál, ale opravdu pro mě není vrchol filmu "přestřelka v galerii", kde nikdo nikoho netrefí. A opravdu přemýšlím k čemu připodobnit tuhle podivnost. Komedii si teda představuju 100x jinak a snad Karlíka a továrnu na čokoládu tou divností bych hodil vedle tohoto creepy díla. Starý hotel a lidi vzpomínající na jeho zašlou slávu spolu se svými víceméně průměrnými životy fakt rád pohrdnu :( čekal jsem víc, tohle stačí s bídou sotva na průměr.

Pod jednou střechou (2010)

Dnešní kritická nálada pokračuje. Film neni špatný ale i na průměr je toho tu opravdu málo k vidění :( klasické téma kdy se 2 neumětelové ujmou dítěte a za chvilku jsou už jako rození rodiče ;) párkrát se zasmějete, to jsou momenty které lze spočítat na prstech jedné ruky. To když Rachel je umazaná od hovna a pak obě návštěvy sociálky.. Že bych měl ale důvod si film pamatovat, to nemám.

jOBS (2013)

Duchovní a především jinak zařazený film, než jsem očekával.. Měl jsem za to, že film prolétne Jobsův život. Že se bude věnovat spíše uvedení iPodu a ostatních produktů, ale bylo tomu spíše naopak: film mapuje rok 2001 a dříve.. Snad druhý film v distribuci Sony bude dle mých očekávání už a Sorkin vytáhne z Isaacsonova životopisu maximum a já budu moct bez váhání vlepit pětihvězdu "jablečnému filmu" :) takhle nadhodnocený 4 z 5 skrz úctu k jablku. Ale na víc než 65% (která tu dnes 10. 1. 2015 svítí) to není jasný pane :(

Zmizelá (2014)

První film, kdy váhám jestli je dobrej na pět, nebo mu dám jen čtyřhvězdu a to z několika důvodů: ze začátku pár matoucích slepých odboček než to vše "začne dávat smysl".. Děj je plný zvratů a slušně si vás získají druhá a třetí třetina filmu. Najednou chudinka mamča neni zas tak super a vy jí přejete jen smrt mezi jejíma titulama. Fajn thriller, fajn drama, ale nejen za zjev čestného předsedy rady postižených obličejovou obrnou dávám 4 z 5 :) možná lehce opilej bych dal plnou pětihvězdu, ale mám záchvat kritiky.

Stav obležení (1998)

Pruměrnej film s jinak skvělým Washingtonem a ještě lepším sarkastickým Willisem. Pan Monk tady opravdu má jen statickou roli a celý to není kdo ví jak realistickej drsnofilm, nýbrž pouze EDIT průměrné dílko na nedělní večer možné zastoupit čímkoliv co alespoň vzdáleně slibuje zábavu..

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Úvodní Toy story, který se pompézní červenou jakou má koberec na Oskarech zapsach do dějin filmové animace budiž vychválen. Stevova práce, geniální příběh jak mezi prasátko, Woodyho, jezevčíka a ostatní vpadne Buzz rakeťák. Zde nemůžu z již výše zmíněných sentimentálních důvodů jinak než-li plný počet. Čest

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Strhující pokračování party kolem dinosaura, vojáčků a tabulky, tentokrát o seznámení s kovbojkou koníkem a zlým zlatokopem.. Děj odsejpá jak má a i dospělý divák se baví. Skvěle zvládnutá práce Pixaru mi nedovoluje jinak než 4 z 5. Děkuji a doporučuji :-p