Planeta Česko (2017)

Na Planetu Česko jsem se opravdu těšil. Trailer mi snad i dával naději, že by na české úrovni mohl film konkurovat sérii Planeta Země. Bohužel se to zase tolik nepovedlo. Neustálé vstupování do obrazu (autorem, technikou, paneláky, parkoviště) filmu nijak nepomohlo. Sice nyní vím, že u obchoďáku žije vzácný pták, ale mám tím být ohromen? Poznám jako člověk nezasvěcený do biologie rozdíl mezi ptákem A a ptákem B, aby mě toto oslnilo? Moc ne. Záběry zubrů, především krajiny kolem nich, to naopak bylo pastvou pro oči, to bylo to, proč jsem chtěl film vidět - to bylo úchvatnou ukázkou krás. A kam se poděla další zvířata? Srnka, daněk, mýval, liška, vlk, divočák a spoustu dalších. Zvířata úchvatná, ale i tak pro nás již vzácná a neznámá. Nebo prostě jen příroda, které je v Česku také mnoho, ale ne vždy je vidět. Srovnání s Planetou Země je přísné a nefér, mám ale pocit, že do toho ringu vstoupili sami autoři a pokusili se nacpat mnoho dílů do 80 minut a ještě přidat kousek vlastní biografie. Jaký na mě tedy udělal film dojem? Ukázal mi, že bychom byli schopni natočit podobnou věc, jako je PZ. Museli bychom tomu dát ale více prostředků - peněz, času, lidí (kvalitní lidi na to máme, tím jsem si jist), dílů, zvířat. Planeta Česko to ale není. Nicméně doufám, že je to pilot a v budoucnu vznikne něco, nad čím užasneme. Přesto dám motivační 4*.

Zaklínač (2019) (seriál)

Krom určité zbrklosti ve vyprávění, usměvavých hereckých výkonů některých postav a vyumělkovaném prostředí, mám z první série hlavně pocit, že to prostě odflákli. Viděli jste Mafia film na Youtube? Cut scény jen z Mafie vydají na výborný 2,5h film. A můj problém je, že The Witcher 3 film by byl nejspíš uvěřitelnější, než celý tenhle seriál. Co v knihách působí normálně a ve hrách skvěle, to na plátně působí komicky (třeba Geraltovo hmm a tváření se jako znuděný idiot). Naprosto se s autory neshodnu na postavách. Triss jako krásná čarodějka? V civilu ta holka vypadá lépe. Yen? Čím víc botoxu a makeupu, tím víc Adidas? Herecký výkon tomu také nepřidal. Geralt? Ten byl i v knížkách po většinu času retardovanej, takže to asi sedí, ale koukat se na to, mě nebaví. Naopak úžasná Ciri, skvělý Marigold a elektrizující Tissaia. Pěkné zpracování dopplera. Chtěl bych říct, že od Netflixu jsem čekal víc, ale ve skutečnosti to byl od začátku průser, protože autoři měli největší starosti s multikulti, chápu. Detaily jako komické CGI, neschopnost správně zfilmovat "chvějící se" medailon (ty zvuky k tomu? WTF?), Yergen jako totální kokot, chvílemi trochu slabší kamera... Prostě akorát na 3 hvězdy a já si jdu pustit The Witcher 3 - Finding Ciri - Geralt & Ciri reunited na youtube, protože to má víc emocí, než celý seriál.

Trabantem do posledního dechu (2016)

Když jsem viděl první trabanty, tenkrát seriál, bylo to skvělé. Pak jsem viděl filmy, také jsem se bavil. Po dlouhé době jsem se dostal na jediný díl, který jsem neviděl. A bohužel, strašně jsem se nudil. Austrálie je naprosto o ničem, ta tam být vůbec nemusela. Je to jen jízda, pády, jízda. Druhá půlka filmu je lepší, ale opravování aut už mě vlastně vůbec nezajímá. Komentáře jsou typu "To je kostel ve tvaru slepice. To je střelec ten týpek, co to postavil.", mě taky taky moc neobohatily. Neustálé konstatování, že toho máme už dost, zvládli jsme toho opravdu hodně a podobně mi nic neříká, protože jsem nic takového neviděl. Problém je, že na mě z filmu nejsou přenesené vůbec žádné emoce a ani informace. Na konci je komentář, že spolu půl roku dokázali překonat dobré i zlé. Já jsem se vůbec neorientoval, netušil jsem, jak dlouho tam byli, nedržel jsem jim palce během opravování těch pekáčů, nebavil jsem se, když byli šťastní, prostě nic. Bohužel.

The Deuce: Špína Manhattanu (2017) (seriál)

[spoiler] Ze začátku to vypadá hodně dobře, ale nakonec to skončí jako oddechovka před spaním. Všem kladným postavám se vše podařilo, jedinej komu se něco stalo byl jeden protivnej pasák, jeden vrah a jedna tlustá prostitutka. Franco se stal boháčem, nabalil Margaritu a jestli neumřeli, tak tam žijí šťastně až doteď. Jediný, o čem se dá v tomhle seriálu přemýšlet, je to, jak se Franco, kladňák až za hrob, vykašlal na svoje děti. Ale vzhledem k tomu, že z 8 dílů se tomu věnuje asi 20 sekund, tak ani to moc nejde.