John Wick 2 (2017)

Citeľne slabšie ako prvý diel, v zmysle, že ako každé pokračovanie sa snaží byť väčším a budovať lore, v ktorom sa film odohráva, čo je asi najväčšou slabinou tohto sequelu. Už v tom nie je ten nádych originality a prvotný efekt. I tak ale veľmi dobré pokračovanie. Keď som však jednotke dal 4*, tu musím ísť nižšie.

John Wick (2014)

Klasický, čistokrvný akčňák na úrovni. Nič viac, nič menej.

Blue Beetle (2023)

Priemerné zakončenie priemerného univerza. Pevne verím, že sa Warnerovci poučili a ich DC reštart dobre premyslia a bude stáť za to. DC malo vždy prepracovanejšie postavy a s väčšou hĺbkou než Marvel a neúspech DCEU môj názor nezmenil.

Černobyl (2019) (seriál)

Hlboký päťhodinový zážitok o jednej z najväčších katastrof na svete. Úžasný scenár, vynikajúca práca s postavami a bravúrne herecké výkony. Hlboký a emotívny záver je potom už len špička.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Zábavná, napínavá, no mierne nevyrovnaná štúdia o jednej bohatej rodine, pod ktorej leskom sa skrýva stále väčšia a väčšia skazenosť (ako odhaľujú stále ďalšie a ďalšie epizódy). Seriál má problém najmä v tom, že jeho druhá polovica je citeľne slabšia a o niečo menej hororová (niektoré časti nie sú hororové vôbec, ide skôr o rodinnú drámu). Napriek týmto negatívam disponuje seriál vynikajúcimi hereckými výkonmi a to ako v hlavných, tak aj vedľajších postavách (napr. Mark Hamill je bravúrny). Po slabšom Midnight Mass sa vďaka Usherovcom teším na Flanaganovu The Dark Tower.

Ahsoka (2023) (seriál)

Ahsoka boduje predovšetkým v dobrej práci s postavami a zaujímavým dejom. Problémom môže byť potreba oboznámenia sa s predchádzajúcimi udalosťami vo svete Star Wars, bez ktorej sa napriek všetkému divák v príbehu stále trochu stráca (aspoň ja som mal ten pocit). Inak však palec hore.

Mluv se mnou (2023)

Pútavá, avšak predsa všedná hororová jednohúbka. Oceňujem absenciu ľakačiek, no na druhej strane si myslím, že by filmu iba prospelo, ak by bol o niečo dlhší a mal tak viac priestoru ponoriť sa do postáv, ich motívov, ako aj originu záhadnej ruky. Celkovo však prevláda spokojnosť.

Přízraky v Benátkách (2023)

Tretí Branaghov Poirot tentoraz vsádza na miernu zmenu žánru a omnoho komornejší prístup. Navyše sa drží predlohy iba vo veľmi malej miere. Je to zrejme najlepší z týchto troch dielov, avšak veľkou škodou je, že napriek tomu, že sa scenár len veľmi málo drží predlohy a zaujímavo si ide svojou cestou, rozuzlenie a pointa celého prípadu nie je dostatočne uspokojujúca. Vďaka zaujímavej atmosfére a dobrej práci s postavami som z kina odchádzal spokojný. Vzhľadom na tržby sa ale, žiaľ, ďalšieho Poirota zrejme nedočkáme (jedine v ešte o niečo viac osekanejšej forme). To isté som ale tvrdil aj pri Smrti na Níle a mýlil som sa. Verím, že sa mýlim aj tentoraz.

Aftersun (2022)

Mne tam chýbal nejaký väčší presah, niečo navyše, pointa či vygradovanie deja. Nemožno uprieť remeselnú poctivosť a zaujímavosť, no práve kvôli tomu, že som v priebehu sledovania od filmu očakával viac, predsa mám pocit mierneho sklamania.