Zhoubné zlo (2021)

70%. James Wan to tentoraz skúsil v inom hororovom podžánri a i tento raz mu to v podstate vyšlo skoro excelentne. Problémom je len záverečných 20 minút, kedy som mal pocit, že scenár príliš tlačí na pílu (brutalita, otvorené zlomeniny...), ktoré trošku kazili dobre stavanú atmosféru filmu z ubehnutej stopáže. Po slabších ohlasoch som sa trochu obával sklamania, no našťastie u mňa zostáva Wanova reputácia nepoškvrnená.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Veľmi dobrá a zaujímavá animovaná jednohubka rozširujúca minulosť jednej z postáv tohto univerza. Síce sa zo začiatku rozbieha ťažkopádne a naozaj ma začala baviť po približne polhodine, i tak v podstate nemá veľa vecí, ktoré by sa jej dali vytknúť a ide tak o veľmi dobrý animák s chytľavým dejom. 70%

Sebevražedný oddíl (2021)

Slabé 4*. The Suicide Squad začína veľmi dobre a prvých 20 minút pôsobí ako predzvesť úžasného a odvážneho filmu, no ako film ďalej plynie, vidno na ňom, že sa mu nedarí udržať nastolené tempo a zvyšok filmu je tak len nadpriemernou prehliadkou dobrej akcie, sympatických antihrdinov a odvahy tvorcov pracovať s dejom neočakávane. V porovnaní s predchodcom z roku 2016 sa jedná o šokujúce zlepšenie, stále však netreba zabúdať na to, že The Suicide Squad je "iba" poctivo natočeným akčňákom, ktorému s pribúdajúcou stopážou trochu dochádza dych a aj keď vyložene nenudí a nemá veľa záporov, nejde o žiadne prevratné dielo (iba ak sa porovnáva s väčšinou chabých pokusov od DC). A to je pre mňa vzhľadom na obrovský hype a famózne recenzie predsa trošku sklamanie.

To Kapitola 2 (2019)

Len slabý odvar v porovnaní s prepracovanosťou prvej časti. Oveľa viac to vynikne pri pozretí oboch častí za sebou. Skrátiť na dve hodiny, viac využiť Pennywisa a nedržať sa krkolomne predlohy, ktorá v týchto pasážach taktiež nie je práve najlepšia a mohol z toho byť oveľa lepší film.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak toto áno. Po príšernom original cute je tu všetko o tisíckrát lepšie a od začiatku do konca som sa pri štvorhodinovej stopáži nenudil. Pevne verím a dúfam, že sa eventuálne raz dvojky dočkáme, pretože z tejto vízie Zacka Snydera chcem vidieť viac.

V zajetí (2020)

Skvelá, pútavá, nenudiaca a napínavá thrillerová jednohubka, ktorá v rámci žánru spĺňa presne to, čo v rámci žánru spĺňať má. Príbeh, chvalabohu, nezačne byť pritiahnutý za vlasy a ani nevyužíva lacné klišé. Body navyše za skvelú Sarah Paulson i Kieru Allen.

Noví mutanti (2020)

Veľmi príjemné prekvapenie, od ohlasov som teda čakal niečo oveľa horšie. Iste, iným X-Men filmom sa to nemôže rovnať, avšak ako jednohubka, ktorá v rámci žánru, v akom je označovaná síce strašidelná nie je, ale má dostatočne zaujímavé postavy, príjemné tempo a ani na chvíľu nenudí, takže v rámci všetkého celkom spokojnosť. 6/10

Cesta zpátky (2020)

Prvá polovica je skvelá. Perfektne rozdané karty, všetko šliape a Affleck svoju postavu hrá dokonalo a skutočne vám na ňom záleží. Druhej polovici však začne dochádzať dych a spoliehajúc sa na bežné žánrové klišé len rozpačito dôjde do konca. Škoda, niektoré momenty sú silné a v lepšom scenári a spracovaní by fungovali dostatočne emotívne.Takto je to "len" film s nenaplneným potenciálom a jemne nadpriemerná dráma.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Ou, vidím, že hodnotením pôjdem dosť proti prúdu. El Camino je pre mňa, žiaľ, len prázdnym vozením sa na značke. Iste, film má dobré momenty a sem-tam vie prísť aj s dobrou, nenásilnou nostalgiou, ako celok je to však slabučké ako stokrát luhovaný čaj. Z príbehu, ktorý by postačil ako 30 minútový kraťas sme dostali na dve hodiny roztiahnutú nudu. Už to, že tak rýchlo a často dej skákal do flashbackov, mi dal tušiť, že možno asi nie je na čom poriadne stavať Slabý epilóg jedného fantastického seriálu, ktorému síce nijak neubližuje, no je úplne prázdny a zbytočný. .