Pařba ve Vegas (2009)

Dobře míněná rada na začátek: Pokud máte manželku-přítelkyni, která se nedokáže nad humorem o manželském svazku povznést, tak ji nechte doma a jděte s kamarády. Tak jako tak budete zahlceni komickými situacemi v napumpovaném sledu, že těžko odhadnete co přijde v další minutě. Po několika minutách jsem se i já přestal bránit a nechal se scénářem zcela unést. Jednoduše zábava. S chutí jsem si dal repete v letadle do Států, se zvědavostí, jak si „poradí“ s obscénními fotografiemi v závěrečných titulcích, nezklamali - felaci ve výtahu zaměnili koupelí v kašně Casina. Hodnocení 90%. Pro mně komedie roku 2009.

Pelíšky (1999)

I po několika letech musím uznat, že na mě Pelíšky opět zapůsobily a to je pro mě znamením. Ano, jedná se jeden z nejleších českých filmů, možná nejlepší. 95% Legendární záležitost.

Persepolis (2007)

Silný příběh člověka semletého irácko-iránskou válkou, střetem se západním životem, iránskou revolucí, a následně náboženským fanatismem. Brilantně povedená animace, a nemyslím tím styl od Disneye, která v černobílém podání přiblížuje vtipné i kruté vzpomínky tak, že jste rádi, že autorka volila animovanou formu. Číslo 1 v žebříčku francouzských filmů. Ja dávám 90% za jedinečnost. Vše podstatné vytlačil Radek99.

Podivné dědictví (1972)

S nadhledem natočená western komedie, u které zábava ani po 40ti letech neztrácí na dechu. Vtipné hlášky, romantické scény a ještě lepší hospodské bitky. Zařazení mezi 200 nejlepších je všeříkající. Film pro celou rodinu. 85%, bez vyblednutí.

Pořad (2015) (pořad)

Luděk někdy zbytečně svým podámím tlačí na pilu. Ve většině případů mi ale šetří čas a vytahuje perly současne tv tvorby. Je radost dostat pěkně na talíři ty nej freak show, které mi rozšíří obzory, a proto jako oddychový formát to mám rád. 70%

Po strništi bos (2017)

Když se řekne Svěrák, pak každý očekává film se specifickým humorem. V tomto případě může být divák zklamán. Já ne. Záměr byl jiný. Závidím panu Svěrákovi tu možnost zfilmovat na vysoké úrovni své dětství, vzpomínky na své kamarády, rodinu a především rodiče. Podáno klidně, nostalgicky a v obrazech bez hledání senzací nebo hubokých myšlenek. Prostě dětství. Osobně si myslílm, že film ocení starší generace, která válečnou a poválečnou dobu zažila. 75%

Praha - den & noc (2022) (pořad) odpad!

Natočeno a sestříhano na mobilu. Texty napsány cestou na plac nebo nechány napospas amaterským hercům, kteří přehrávají své emoce. Kdo tohle platí netuším, ale našel jsem tam i zrnko kvalitního humoru, když slečna ukončuje vztah větou: “Hele Franto, já se vracím zpátky do Český Lípy”.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Viděl jsem první díl celý. Tohle není o satiře nebo o provokaci. Ten člověk je svých kecech zacyklenej napříč všemi jeho pořady, viz 16.min. Tady to navíc podpořil povrchními "zápletkami" , svými nehereckými schopnostmi a nepřipravenými dialogy. Tato kombinace ukazuje na nulovou sebereflexi jeho samotného, ale i spolupacovníků a štábu. Ojojoj.

Princezna rebelka (2021)

Jako otec malých dětí se jednou za čas seberu a jdu s nima do kina. Neberu to jako oběť, i já se chci se bavit, vždyť Minons, Já padouch, Úžasňákovi, Příběh hraček, Auta… je nadmíru stravitelné i zábavné pro většinu dospělých (pokud to nemusíte vidět xkrát :)). Laťka je tímto neochvějně daná. Princezna rebelka se k ní ani nepřiblížila. Akční efekty “doleva-doprava-nahoru-dolů a dámesitoještějednou” přebíjejí nápaditost a plynulost příběhu, napětí je uměle šponované, vtipy mi přišly okopírované a já se prostě nebavil. Dle mého si děti zítra nevzpomenou, že na tom byly. Pro mě dost podprůměrný zážitek. 30%

Probudím se včera (2012)

Pro mě nečekaně dobrá česká komedie s kašpárkem Mádlem, který snad v každém filmu svlíká dorostenky. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale ten konec byl zahranej divně, křečovitě. Navrát do budoucnosti v české pojetí a reáliemi za 60%.