Jason Bourne (2016)

Starý dobrý Bourne. Ani horší ale ani lepší než předchozí díly. Co jsem čekal, jsem dostal. Z kina jsem odcházel spokojený.

Zkáza krásou (2016) odpad!

Dávám ODPAD a hned vysvětlím proč. Tento dokument nemusel vůbec vzniknout a nic by se nestalo, protože nepřinesl nic nového. Na Wikipedii jsem se dozvěděl o Baarové více, než tady. Z kina jsem odešel zklamaný. Když nad tím tak přemýšlím, viděl jsem vlastně záběry z jejich filmů, záběry nacistické okupace a část záběrů z dokumentu roku 1995. Naprostá zbytečnost.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Zajímavé a vtipné scény střídají nudné pasáže, které bohužel převažují. Jsem trochu zklamán, čekal jsme daleko více zábavy.

Český lev 2015 (2016) (pořad)

Nepotěším Vás, stále kvoká, stále kvoká. Český lev upadává a stává se z něj jen přehlídka nudných cen. Já chápu, že to je živý přenos, chápu, že se musí dodržet načasování, ale co nechápu je to, proč teda dávají takový prostor vědcům před samotným proslovem oceněných. Nic proti vědcům, jsem rád, že máme takové odborníky, ale tohle je pořad o něčem jiném. Pak jsme svědky toho, že moderátor chodí až ke stolku a nahlíží jak dlouhý bude proslov nebo ukazuje ať už proslov utne. Celý pořad nemá šťávu, moderátorka je nudná ač se snaží, tak si nemohu pomoct, ale otázky, které dávala mi hlava nebrala. Když to shrnu, byla to jedna velká nuda.

Modré stíny (2016) (seriál) odpad!

Může to být zajímavé, ale styl jak je první díl natočen, mě dohání k šílenství. Po chvíli sledování se mi začala točit hlava. Kamera je snad nejhorší co jsem za poslední dobu viděl. Zdá se mi že tvůrci mají v oblibě bisty a detaily hlav. Nedokážu si jinak vysvětlit, proč herec není vidět celý. Místo toho aby byli vidět postavy, raději nám kamera zprostředkuje detaily stropu. Nechápu proč se kamera pořád pohupuje, proč u postavy nejsou vidět nohy a převládá záběr na vrch místnosti. Proč se mám dívat na týl člověka, když mluví? Vůbec to nechápu. Jakýkoli studentský film natočený na mobilní telefon měl větší kvalitu. Jestli to je záměr, tak u mě to nefunguje.

Wilsonov (2015) odpad!

Nechtěl jsem mít předsudky na základě hodnocení a komentářů. Byl jsem zvědavý, jaký doopravdy ten film je. Ale upřímně větší kravinu jsem dlouho neviděl. Někdy mě překvapuje co se dokáže natočit. Nemělo to nic co by mě zaujalo. Celý film jsem se nudil a jen zázrakem čekal, že se to napraví a konečně rozjede. Ale když začala běžet poslední půlhodina filmu, zjistil jsem, že už je příliš pozdě a ta půlhodina byla snad ještě nudnější než zbytek. Naprosté fiasko. Jeden z nejhorších českých filmů co jsem viděl.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015) odpad!

Větší kravinu jsem už dlouho neviděl. To je tak, když chcete stůj co stůj udělat pokračování a nevíte co vymyslet. Protože tolik nelogických věcí jsem pohromadě snad ještě nezažil. Ale pokud stačí někomu koukat na partu puberťáků, kteří se tváří a chovají jako mistři a pak když je ouvej, poklidně sedí a poslušně dělají co se jim řekne, tak Vás tento film zřejmě nadchne. U mě to je hodně málo. Přemýšlím, co se to vlastně tvůrci snažili vytvořit. Slátaninu všeho možného. Hrůza

Marťan (2015)

Udělal jsem velkou chybu, že jsem nejdříve přečetl knihu a pak pustil film. Proto mám hned na úvod doporučení, nedělejte stejnou chybu,protože v průběhu sledování filmu jsem byl trochu zklamán, že vynechali pasáže na které jsem se zrovna těšil. Chápu, že se do filmu nemůže vejít vše, ale zdá se mi, že vynechali podstatné zvraty. Nicméně k samotnému filmu. Skvělé zpracování, bylo to vtipné, zábavné, nevidím důvod nedát 5*. Za mě super.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Myslím, že je těžké úspěšně navázat na tak kultovní sérii jako je Star Wars. Nicméně tady se to povedlo. Nejde říci, že bych si z toho sedl na zadek, ale mělo to své kouzlo. Nikdy se to nevyrovná původní trilogii, to vlastně ani nejde, ale dá se říci, že sedmý díl se hodně přiblížil. A to především díky starým známým, který se ve filmu objevili. Teprve až pak dostal film ten pravý náboj.

Mládí (2015)

Dlouho se mi nestalo, aby film, který má na ČSFD přes 75% mě takto zklamal. Nevím, ale pro mě to byla hrozná nuda.