Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Myslím, že je těžké úspěšně navázat na tak kultovní sérii jako je Star Wars. Nicméně tady se to povedlo. Nejde říci, že bych si z toho sedl na zadek, ale mělo to své kouzlo. Nikdy se to nevyrovná původní trilogii, to vlastně ani nejde, ale dá se říci, že sedmý díl se hodně přiblížil. A to především díky starým známým, který se ve filmu objevili. Teprve až pak dostal film ten pravý náboj.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak já nevím. Buď jsem už natolik zestárnul a nebo je většina fanoušků náctiletých. Nevím co na tom filmu je tak převratného. Kultovní klasiku Mad Max mám velice rád. A to nejen že na svou dobu to bylo unikátní, ale taky pro tu apokalyptickou atmosféru, která byla dostatečně vyobrazena. Co jsme vlastně viděli tady? Jízdu pouští, narážení do vozidel, sem tam střelbu a pořád dokola. Když to vlastně tak píšu a přemýšlím, tak asi od filmu čekám více. Nicméně nenazval bych to remakem, protože postava šíleného Maxe tam defacto neexistuje.

Terminator Genisys (2015)

Čekal jsem od toho více. Od třetího dílu jde Terminátor z kopce a tak jsem čekal, že po nepříliš podařeném filmu Terminátor - Salvation nastane změna. Ta změna se stala. Vrátil se Arnold a film s ním dostal úplně jiný rozměr. Škoda toho nevyužitého potenciálu, který mohl mít. Ale i tak se jedná o průměrnou pohodovku, která Vás sice nenadchne, ale ani neurazí. Dávám 60%.

Wilsonov (2015) odpad!

Nechtěl jsem mít předsudky na základě hodnocení a komentářů. Byl jsem zvědavý, jaký doopravdy ten film je. Ale upřímně větší kravinu jsem dlouho neviděl. Někdy mě překvapuje co se dokáže natočit. Nemělo to nic co by mě zaujalo. Celý film jsem se nudil a jen zázrakem čekal, že se to napraví a konečně rozjede. Ale když začala běžet poslední půlhodina filmu, zjistil jsem, že už je příliš pozdě a ta půlhodina byla snad ještě nudnější než zbytek. Naprosté fiasko. Jeden z nejhorších českých filmů co jsem viděl.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Zajímavé a vtipné scény střídají nudné pasáže, které bohužel převažují. Jsem trochu zklamán, čekal jsme daleko více zábavy.

Cesta ven (2014)

Tento film jsem viděl ještě předtím, než získal Českého lva. Nepřipadá mi, že by tento film byl skvost české kinematografie za minulý rok, aby vyhrál tolik cen. Viděl jsem určitě lepší filmy, než je tento. A to už vůbec nemluvě o ziskání ceny nejlepší herečka. To už je výsměch všem hercům. Nicméně musím uznat, že tento film do jisté míry ukazuje těžké osudy několika málo jedinců, kteří se snaží začlenit do společnosti. Pro někoho to může být silně emotivní, drsné, pro jiného až moc naaranžované. 100 lidí, 100 názorů. Pro mě to ale nemění nic na faktu, že jako celovečerní film nemá takové kvality, aby si obhájil tolik ocenění.

Díra u Hanušovic (2014)

Až na malé vyjímky, kde jsem se trochu bavil to byla příšerná nuda. Chápu, trochu záměr, chápu, že p. Krobot chtěl natočit něco jiného a asi to patří k jeho stylu tvorby, ale tohle bylo moc. Nuda, nuda.....minutové záběry na přírodu a zase nuda, nuda. I když ty dlouhé záběry na les, krajinu taky chápu, jinak by měl film tak 40 min. Nějak se to natáhnout muselo. Vyzdvihuji výkony Trojana, Novotného a Čermáka. Ti do filmu zanesli trochu humoru. Jako příběh hrozný.

Divoké historky (2014)

Když jsem odcházel z kina, měl jsem rozporuplné pocity. 6 příběhů, 6 divokých historek Vás pobaví i překvapí. Na někoho to může být moc, ale mě se to líbilo. I když první 3 příběhy byly nejlepší. Ale ani ty ostatní nebyly špatné. Když to tak shrnu, film není pro každého. Má své silné a slabé stránky.

Dovolená za trest (2014)

Konečně po dlouhé době film s Adamem Sandlerem, který byl v pohodě.