J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

• 24.10.2011  23:53
    Výlet (2002)

Alice Nellis nejen, že napsala vynikající scénář, ale svůj film výborně obsadila a zrežírovala. Osobně chválím i vynikající kameru !!!

• 24.10.2011  13:44
    Kráska a netvor 1950 (TV film) (2010)

Velmi silná látka ke zpracování. Myslím, že režisér Jiří Svoboda odvedl velmi kvalitní práci. O hereckém obsazení je zbytečné diskutovat. Co se týče rozdělování obrazu na jednotlivá okna, považuji tento postup za pozitivní v tom smyslu, že divák je držen permanentně v napětí, protože může paralelně sledovat děj několika postav zároveň.

• 16.10.2011  23:52
    U mě dobrý (2008)

Pro mne naprosto pohodový a velice komorní film, ve kterém se nevyskytuje mnoho herců a příběh plyne velmi pozvolna. Ještě bych zmínil velmi šťastnou ruku režiséra při obsazování jednotlivých rolí. Povedené dílko.

• 16.10.2011  16:16

Skvělý film Karla Smyčka v hlavní roli s Vladimírem Javorským. Doporučuji !

• 14.10.2011  10:58
    Alois Nebel (2011)

Velmi zajímavým způsobem zpracované téma. Troufám si tvrdit, že kdyby tvůrci zůstali jen u hraného filmu (bez animace rotoskopií), tento film by nevzbudil takový zájem a očekávání. Otázka, proč je film prezentován jako animovaný by mohla být zodpovězena tím, že celý příběh vychází z komixu. Osobně se domnívám, že film může bez jakéhokoliv handicapu soutěžit o OSCARA v kategorii "Nejlepší cizojazyčný snímek ".

• 5.9.2011  10:31

Herecký koncert pánů Sováka, Brodského a Suchařípy v režii Jana Hřebejka. Ikdyž má dílko pouze TV formát a krátkou stopáž, nic mu neubírá na kvalitě.

• 3.9.2011  23:59

Velmi povedená česká komedie. Už na první pohled jde vidět, že se pracovalo z velmi kvalitní látkou, film je celkem slušně obsazen a příběh má spád. Nejvíce mě dostala závěrečná scéna na vysokohorské dráze, kdy pomocí retrospektivy Bolek Polívka vzpomíná ...

• 2.9.2011  16:48
    13. revír (1946)

Na svou dobu velmi povedená detektivka. Film je velmi dobře obsazen a po celou dobu příběhu je v divákovi udržována hladina napětí. Martin Frič byl prostě PAN režisér !!!

• 31.8.2011  13:33
    Perinbaba (1985)

Hudba : Petr Hapka

• 28.8.2011  09:12

Výborný snímek, ve kterém Dušan Klein vystihl zaběhnuté praktiky komunistických funkcionářů. Milan Lasica na mne působil neuvěřitelně pravdivě a autenticky. Velmi povedený film. Hudba : Petr Hapka

• 14.8.2011  15:50

Velm pěkná a lidská pohádka.

• 3.8.2011  23:06

Na svou dobu skvělá kriminálka a navíc výborně herecky obsazená. Vladimír Menšík nezvykle v roli záporáka, kterého na konci filmu přejede vlak. Ve filmu se také objevil i Československý motocyklový závodník František Šťastný. Jindřich Polák prostě kriminálky točit uměl !!!

• 30.7.2011  21:39

Skvělá komedie, propracovaný scénář, výborně obsazená. Kam se hrabou dnešní produkce !!! Ve filmu září Iva Janžurová, Vladimír Menšík a Jiří Sovák. Jeho věta na konci filmu, kdy jsou s Vladimírem Menšíkem ukryti v kremroli " Celej život krást a pak být ukradenej " je NESMRTELNÁ !!!

• 14.7.2011  19:01

Vynikající snímek Jiřího Svobody a skvělým hereckým obsazením. Jana Brejchová a Radoslav Brzobohatý v hlavních rolích psychologického dramatu. Dle mého názoru velmi nedoceněný film, který by si zasloužil častější reprýzování nebo DVD nosič.

• 12.7.2011  21:31

Skvělá komedie Petra Schulhoffa z roku 1978. Miloš Kopecký se na svou roli cholerika dokonale hodí, obklopen kolegy, kteří mu geniálně nahrávají. Také se mi líbí, že autoři v některých scénách nechávají gegům prosakovat mezi řádky jako třeba ve scéně, kdy Dáša Veškrnová při natáčení kazí jeden záběr za druhým a v pauzách se na scéně objevuje hlavní osvětlovač s průpovídkou " To pětikilo vějš - níž - vypněte to pětikolo, teď je to dobrý ! "

• 12.7.2011  17:19
    Na psí knížku (TV film) (2002)

Musím pochválit dceru Ivy Janžurové Sabinu Remundovou za opravdu skvělý scénář. Téma, které si vybrala je opravdu nadčasové a velmi věrohodně zpracováno za mistrného režijního vedení pana Františka Filipa. Opravdu po dlouhé době můžete vidět televizní film, ve kterém " to hercům věříte ". Snímek doplňuje vyníkající hudba Petra Maláska. DOPORUČUJI !

• 12.7.2011  09:45
    Jehla (TV film) (1982)

Velmi kvalitní TV film z roku 1982. Herecký koncert Jany Brejchové !

• 8.7.2011  17:35

Báječná komedie s Jaroslavem Marvanem a Františkem Filipovským v hlavních rolích. Skvěle jim sekundovala Jana Dítětová a Stanislav Neumann. V tomto filmu bych vyzdvihl herecký výkon Františka Filipovského, který byl obzvláště ve scénách, kdy uprchlíci ujíždí s nákladním automobilem nenapodobitelný, co se týče výrazových prostředků a mimiky obličeje !!!

• 5.7.2011  15:46

Naprosto nedostižný a svérázný Pavel Landovský !!!

• 5.7.2011  15:24

Ve filmu se mihl v jedné vtipné scéně Vladimír Menšík.

• 25.4.2011  10:43

Skvělý film, skvělého režiséra, skvěle obsazen !

• 3.4.2011  20:12

Martin Frič prostě uměl točit filmy !!!

• 16.3.2011  13:50
    Samotáři (2000)

Nejlepší herecké výkony předvádějí Ivan Trojan a Jiří Macháček.

• 10.3.2011  09:01

No co co co .......skvělá komedie v režii Jiřího Krejčíka. Na tento film je možné se dívat opakovaně s odstupem desítek let a nikdy nezklame. Skvělé herecké obsazení !

• 2.3.2011  15:25

Skvělá hudební komedie, která je postavena na typickém anglickém humoru. Repliky jako : " Dnes již nekrmit " nebo " Pošta pane " dnes již zlidověly. Zde si Oldřich Nový po dlouhé pauze opět zahrál polohu, která mu seděla ze všeho nejlépe.

• 28.2.2011  15:48

Vynikající Jiří Sovák v komedii Martina Friče. Proč by se montér z ČKD nemohl stát králem ? Martin Frič měl šťastnou ruku co se týče obsazení tohoto filmu, který v určitých scénách nabízel i humor skrytý mezi řádky. Např. když si Jiří Sovák musí přimontovat na svého "Pionýra" cedulku CD, nebo když Jiřina Bohdalová odjíždí s Milošem Kopeckým americkým Cadilakem a za nimi sviští Jiří Sovák na pionýru. Korunu celému filmu dává Vlastimil Brodský v roli spícího spolubydlícího.

• 27.2.2011  17:26

Skvělý film. Zcela souhlasím z uživatelem "dwi".

• 22.2.2011  14:33

Úspěšná komedie z roku 1974, která byla skvostně obsazena. Osobně mě nejvíc dostala histerická scéna Ivy Janžurové a Františka Peterky a jejich spor o barvu potahu na křesla. ZELENÁ - ZELINKAVÁ, nebo TRABANT - FIAT !!! Petr Schulhoff prostě tyhle komedie uměl točit viz jeho další filmy. Hudba : Karel Svoboda

• 22.2.2011  11:25

Velmi povedená komedie Zdeňka Podskalského, ve které naprosto exceloval Jan Libíček s Jiřinou Jiráskovou. Pozadu nezůstával ani představitel hlavní role Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Iva Janžurová a další. Námět pro tento film napsali společně v té době již manželé Vlastimil Brodský a Jana Brejchová. Ve filmu se objevují scény s postavami, parodující jiné filmy a seriály, např. seriál Hříšní lidé města Pražského s pány Boušem a Mrázkem. Skvělý film !!!

• 21.2.2011  16:24
    Ikarie XB 1 (1963)

Tento film je v celé historii české kinematografie naprostým unikátem ! Je to jedinný film z produkce Barrandova, který se plnohodnotně věnuje žánru SCIFI. To co dokázali tvůrci je až neuvěřitelně realistické a to se psal rok 1963. Samozřejmě nelze tento film srovnávat s dnešními produkcemi, kdy u vchodu do kina divák "fasuje" 3D brýle, ale na svou dobu byl tento projekt zcela jedinečný. Režie se ujal Jindřich Polák, hudba Zdeněk Liška, kostýmní výtvarnice Ester Krumbachová, pomocný režisér Hynek Bočan. A to nemluvím o hvězdném hereckém obsazení v čele se Zdeňkem Štěpánkem.