• Pohádka
  • Rodinný

Sůl nad zlato (1982)

Ve Slovenském znění nadabovala Libuši Šafránkovou Jana Nagyová. Je to schoda okolností, protože právě Jana Nagyová si jako jedinná Slovenská herečka zahrála hlavní roli ve veleúspěšném seriálu Arabela, kde nahradila právě Libuši Šafránkovou, která ji posléze alespoň namluvila do češtiny.

Zelená vlna (1982)

Asi nejslabší film Václava Vorlíčka vůbec, v kterém si i na začátku sám zahrál nespokojeného řidiče v zácpě a chodce, který vrazí do Oty Šimánka na chodníku Václavského náměstí. Film nenabízí klasickou dějovou linku, ale formou "humorných" skečů se snaží divákovi přiblížit starosti "pražáka" v pátek odpoledne. Některé nápady nejsou zas tak špatné, třeba Pavel Zedníček v roli zloděje se pracně vyšplhá šachtou do bytu, který chce vybílit a když se tam dostane zjistí, že je byt prázdný. Jako celek je ale film velmi, velmi slabý. Hudba : Karek Svoboda, Výtvarník kostýmů : Theodor Pištěk, Kostýmy : Theodor Pištěk, Ludmila Ondráčková.

Buldoci a třešně (1981)

Film zachraňuje pouze scénická hudba Petra Hapky. Osobně jsem nepochopil postavu Dagmar Vešrknové, celý film je pod vlivem a ve finále shrábne peníze i koks.

Cesta do Rokycan (1981) (TV film)

Naprosto úžasná TV záležitost ve které exceluje Vladimír Menšík, Iva Janžurová a Vladimír Dlouhý. Scénář Miroslav Plzák.

Chudák muzika (1981) (TV film)

Pěkná pohádka, na které jsem jako kluk vyrůstal.Osobně se mi nejvíc líbily pózy Karla Heřmánka a Jiřího Lábuse, když spolkly kouzelný hrášek !!!

Kaňka do pohádky (1981)

Jedna z oblíbených pohádek mého dětství. Trikové snímky realizoval Adolf Hejzlar.

Křtiny (1981)

Celkem povedená komedie začátku 80.let. Je vidět, že autoři scénáře si dali opravdu záležet, také herecké obsazení je nadprůměrné. Ze všech postav, které se ve filmu objeví, jednoznačně vyzdvihuji sekretářku náměstka ředitele ing. Čirůvky v podání JIŘINY JIRÁSKOVÉ !!! Za tuto roli by si zasloužila přinejmenším Českého lva za ženský herecký výkon ve vedlejší roli !!!

Mezi námi kluky (1981)

Strašná záležitost. Režisér Radim Cvrček tentokrát šlápl hodně vedle. Ale i v takových filmech začínali herci jako Mojmír Maděrič a Jan Šťastný. Dávám jednu hvězdu pouze za Janu Nagyovou !

Monstrum z galaxie Arkana (1981)

Jedna hvězda pouze za vizuální efekty, kterých se zhostili pánové Vladimír Novotný, Boris Masník, Jiří Rumler a Milan Nejedlý. Jinak, co se týče kvality scénáře, tak to je velká bída !!!

Počítání oveček (1981) (TV film)

Velice dojemný a lidský film, které Karel Kachyňa prostě uměl. Navíc měl šťastnou ruku při výběru herců počínaje rebelky Žanety Fuchsové přes Vlastimila Brodského, Věru Galatíkovou až po Petera Debnára, kterého ve filmu předaboval Jiří Zahajský. Základem úspěchu byl velmi povedený scénář se skvělými dialogy a replikami. Takové filmy dnes už bohužel nikdo netočí a to je velká škoda. Hudba : Luboš Fišer