• Pohádka
  • Rodinný

Není sirotek jako sirotek (1986)

Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.

Nevinnost (2011)

Pro mne velmi "těžký" film, který v poslední půlhodině ztrácí tempo. Návrat Luďka Munzara na filmové plátno se moc nepovedl, pouze malá epizodní rolička. Určitě by si zasloužil větší prostor, ale to není věc režie, ale scénáře. Ten se tentokrát panu Jarchovskému moc nepovedl.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Naprostá špička televizní tvorby. Samá superlativa...vynikající námět a scénář "PANA AUTORA" Jiřího Hubače, skvostné herecké obsazení, vynikající režie a nesmím zapomenout na zcela fantastickou hudbu Jiřího Maláska a Jiřího Bažanta, která umocňuje dramatický zážitek na druhou ! Velmi bych doporučil autorům tzv. "úspěšných televizních seriálů" jako jsou např. Ulice, Cesty domů, Letiště nebo jiné obludnosti, aby se povinně podívali na to, jak se dělá dramatická televizní inscenace !!!

Něžný barbar (1989)

Arnošt Golflam a jeho KURVA FIX ! Tento výraz byl ve filmu použit 28 krát !

Nikdo nic neví (1947)

Báječná komedie s Jaroslavem Marvanem a Františkem Filipovským v hlavních rolích. Skvěle jim sekundovala Jana Dítětová a Stanislav Neumann. V tomto filmu bych vyzdvihl herecký výkon Františka Filipovského, který byl obzvláště ve scénách, kdy uprchlíci ujíždí s nákladním automobilem nenapodobitelný, co se týče výrazových prostředků a mimiky obličeje !!!

Noc klavíristy (1976)

Jindřich Polák se kromě tvorby pro děti a mládež a scifi žánru věnoval i detektivce. Musím říci, že na to v jakých podmínkách film vznikal (psal se rok 1976) jde o celkem zdařilé dílo. Václav Voska jako samozvaný vyšetřovatel chce přijít na kloub záhadné vraždě, která se odehrála před vinárnou, ve které hraje na klavír jako pianista. Vyzdvihl bych vynikající hudbu, kterou pro tento film zkomponoval Karel Svoboda.

Novoty (1997) (pořad) odpad!

Škoda slov !

Oběti - Přepadení (1999) (epizoda)

Špičkové herecké výkony všech hlavních protagonistů !

Obchod na korze (1965)

Naprosto úžasný snímek právem oceněný americkým Oscarem za nejlepší cizojazyčný film roku 1966. Pocitově nejsilnější je asi posledních 30 minut, kdy celé drama vrcholí smrtí obou hlavních postav. Tento film považuji za jeden z drahokamů Československé kinematografie. KAMERA : Vladimír Novotný, POMOCNÁ REŽIE : Juraj Herz

Odcházení (2011)

Tak tohle rozhodně není moje krevní skupina.