• Pohádka
  • Rodinný

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Troufám si říct, že jde o nejlepší film Oldřicha Lipského vůbec ! Naprosto úžasná hudba Luboše Fišera !!! Dávám 5 hvězdiček. "Mám ji zprznit hned nebo až potom pane ? " :-)))

Aféry mé ženy (1972)

Povídkový film v hlavní roli s Libuší Švormovou, které sekunduje Jiří Vala. Film nevystupuje z průměru, nicméně za pozornost stojí herecké výkony některých herců jako je Josef Langmiler, Vladimír Menšík, Zdeněk Kryzánek nebo Josef Hlinomaz.

Alibi na vodě (1965)

Průměrná česká detektivka obsazená vynikajícími herci. V paměti mi utkvěl Jaroslav Vojta jako hluchoněmí děda, který umí odezírat z úst a Václav Lohniský jako číšník v kostýmu pozorující okolí triedrem. Výborné hlášky Hőgera a Beka !!!

Alois Nebel (2011)

Velmi zajímavým způsobem zpracované téma. Troufám si tvrdit, že kdyby tvůrci zůstali jen u hraného filmu (bez animace rotoskopií), tento film by nevzbudil takový zájem a očekávání. Otázka, proč je film prezentován jako animovaný by mohla být zodpovězena tím, že celý příběh vychází z komixu. Osobně se domnívám, že film může bez jakéhokoliv handicapu soutěžit o OSCARA v kategorii "Nejlepší cizojazyčný snímek ".

Andělské oči (1994)

Jiří Lábus je v tomto filmu naprosto geniální ! ŠMIDLIKY, ŠMIDLIKY !!!

Arabela (1980) (seriál)

Nejlepší seriál mého dětství. Skvěle napsaný scénář, vynikající herecké obsazení a nepostradatelný humor pana Macourka a Vorlíčka. Samozřejmě na tu dobu vynikající triky pana Novotného a pana Hejzlara. A v neposlední řadě absolutně nakažlivá hudba pana Luboše Fišera. Děkuji moc pane Vorlíčku !!!

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Tohle pokračování nemělo vůbec vzniknout. Je to velice slabý odvar původního seriálu. Bohužel to nezachraňuje ani herecké obsazení a navíc Janu Nagyovou vystřídala Miroslava Šafránková, kterou tvůrci dějově " odstavili " na vedlejší kolej. Pokud si dobře pamatuji, tak si Arabela ani Rumburak za celých 26 dílů ani neotočili prstenem.

Ať žijí duchové! (1977)

Veselá hudební komedie pro děti, na které jsem vyrůstal. Vždy mne fascinovaly na tu dobu úžasné triky kameramana Vladimíra Novotného. Co všechno se dá vytvořit pomocí perspektivního triku a "nedokonalosti " kamery se můžete přesvědčit samy. Pro Jaroslava Uhlíře to byl debut jako skladatele filmové hudby.

Audience (1990) (divadelní záznam)

Tak jak hry Václava Havla zrovna nemusím, tahle se vyloženě povedla. A to nemluvím o hereckém obsazení. Pavel Landovský je prostě vynikající a Josef Abrhám mu bezvadně přihrává, hlavně gesty.

Bakaláři 1997 - Poslední koncert (1997) (epizoda)

Herecký koncert pánů Sováka, Brodského a Suchařípy v režii Jana Hřebejka. Ikdyž má dílko pouze TV formát a krátkou stopáž, nic mu neubírá na kvalitě.