Delta Force (1986)

Určitě jsem to viděl, nepamatuji si ani jedinou vteřinku, ale pět hvězdiček si to zaslouží už za ten geniální nástin děje v oficiálním textu distributora.

Strach a chvění (2003)

Příjemné překvapení. Trochu jsem se bál nudného a rozvleklého mudrování, protože kritici filmu často vytýkají přílišnou literárnost a přemíru autorské řeči. O vnitřní monolog hlavní hrdinky skutečně není nouze, ale je to monolog zajímavý a velice vtipný, takže se nenechte odradit.

Thelma a Louise (1991)

Tohle není feministický film! Nenechte se odradit! Hlavní hrdinky samozřejmě mají s muži pár hodně špatných zkušeností, ale zároveň ve filmu vystupují přinejmenším tři pozitivně působící mužské postavy: Louisin přítel, detektiv a sympaticky vyznívá i stopař v podání Brada Pitta.

Intimní osvětlení (1965)

"Člověče, já jsem v prdeli..." "Jak to? Máš dům?" "Ne." "Máš ženu a děti?" "Ne." "Tak to nejsi v prdeli." Pokud chápete trpkou pointu tohoto opileckého dialogu, bude se vám Intimní osvětlení líbit.

V ložnici (2001)

Film se zvláštní atmosférou, která nemusí každému úplně sednout. Nádherná muzika, nevíte někdo, kde by se dal sehnat soundtrack?

Dobrý voják Švejk (1956)

Za scény s feldkurátem Katzem dávám pět a dal bych klidně i víc, protože opilecké výstupy Miloše Kopeckého patří mezi mé vůbec nejoblíbenější v českém filmu. Kopecký je - byl - opravdu démon.

Mach a Šebestová - Kropáček má angínu (1978) (epizoda)

Macourek uměl dělat filmy pro děti. Nešišlal na ně jako stupidní tetička, ale ukázal jim pořádnej boj s bandou bacilů a mrtvolky plující mezi kousky rohlíku uvnitř žaludku. To se hodnotí.

Geriho hra (1997)

Příjemný filmeček s milou atmosférou a vtipnou pointou. Stojí za vidění.