Wrestler (2008)

Dokonale depresivní. Rourke je vynikající herec, až je to k nevíře.

Policejní akademie (1984)

Klasika, která pobaví i po letech a nezapomenutelné hlášky, které tvořili páteř každé VHS knihovny :-)

Spláchnutej (2006)

Nečekaně, ale pobavil jsem se u toho dosyta. Aardmanovská anima má svoje kouzlo a žabáci mě pokaždé rozesmáli. Velice příjemné.

Predátoři (2010)

Film naplnil moje očekávání. Akce bylo trochu míň, než bych rád, ale i tak. Příběh měl docela i hlavu a patu, samozřejmě s ohledem na žánr, a s hrdiny se dalo docela dobře ztotožnit. Spokojenost, přestože jednička je jednička a žádnej film, kterej bude z tohoto tématu brát se ji nemůže vyrovnat.

Bílá paní (1965)

Tenhle film má krom skvělých herců víc dokonalých hlášek než všechny současné komedie dohromady.

Drahé tety a já (1974)

Příšerně přehrávající Hrzán, ale jinak milé.

Kick-Ass (2010)

Já nevim...asi jsem divnej. První půlka nuda. Film se snaží parodovat klišé, ale paroduje ho tak okatě, že je to trpanější než samotné klišé. Kluk v masce ustojí bitku a na druhý den jsou ho plnné televize, noviny a je z něj národní hrdina? Nezlobte se na mě...to je megaklišé toho typu, které chtěl film parodovat. A k tomu všemu holčička, co bez mrknutí oka zabíjí? Tak buďto je to vtipná parodie o klukovi, co marně zkouší v reálnym světě být superhrdinou, anebo je to "nereálný" akční film o superotci a superdceři. Obojí dohromady to nefunguje. Prolínání těchto dvou žánrů mi strašně narušovalo soustředění, vůbec jsem se nemohl vetřít do plátna. Druhá akční půlka byla výborná. Povedené odkazy na Matrix, Kill Billa a podobné mě opravdu bavily, včetně samostatných originálních akčních scén a vynikající M. Strog. Dokonce bych i Cageovi s dcerkou fandil, kdyby jejich předchozí domácí rozplývání nad zbraněmi nebylo tak trapné a přehrávané. Celkový dojem? Nesourodá polonuda.