Skin (2008)

Vcelku sterilní drama, které se tváří jako závažná úvaha na téma rasismus, přitom ale jen nevinně klouže po povrchu. navíc stěží uvěříte, že padesátikilový hlavní hrdina je pouliční rváč. Celkově vzato je to tak trochu nic proti ničemu.

Křivé obvinění (2010) (TV film)

Drama, které nijak nevybočuje z řady filmů o boji za svobodu nevinného vězně. Ne, že by to bylo špatný, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsem to už viděl několikrát předtím. Navíc, v tomhle filmu je naprosto nemožné najít byť jedinou postavu, která by mi byla alepoň trochu sympatická. A jen tak na okraj, tentokrát se vyznamenali i tvůrci českého dabingu, kdy syna hlavní hrdinky dabuje po celý film stejný dabér. Je ovšem nutné podotknout, že na začátku filmu je mu asi 7 let, zatímco na konci mu táhne minimálně na 20... To jsem opravdu ještě nezažil.

Valdemarův odkaz (2010)

Na evropské poměry vcelku solidní pokus o horor. Je jen škoda, že většinu filmu zabírá vyprávění o osudech rodiny Valdemarů, které připomínají víc nějakou televizní rodinnou ságu než horor. Konec to alespoň trochu napravil a docela mě nalákal na druhou část. Tak uvidíme...

Městečko Peacock (2010)

Solidní psychologické drama s výborným Cillianem Murphym v roli těžkého schizofrenika, který je svou vlastní manželkou. Bohužel, čím víc se film blíží ke konci, tím je tempo vláčnější. Ještě, že má Městečko Peacock docela střízlivou stopáž. I tak ale jde spíš o promarněnou šanci.

Rychlí a zběsilí (2009)

Původně jsem chtěl dát o hvědičku míň, ale Vin Diesel se vrátil v plné parádě a závěrečná naháněná v šachtách má šťávu. Takže trochu slabší 4 hvězdičky.

Past na lásku (2009)

Trapná, nevtipná a nudná ,,komedie", která navíc disponuje zbraní hromadného ničení: Meg Ryan, které role cáklé manželky absolutně nesedla a která mě celých 80 minut příšerně štvala. Brrr!!!

Tajemství sexu (2001)

Tak tady jsem opravdu nepochopil, co tím autoři chtěli říct. Rádoby intelektuální rozpravy o sexu, místy prokládané jakože uměleckými záběry. Asi po 30 minutách jsem na to zíral s otevřenou pusou a absolutně nechápal. Jediné co tuhle kravinu zachraňuje od Odpadu, je fakt, že je to tak blbé, že jsem se nakonec docela zasmál.

Proti proudu (2009)

Tvůrci zřejmě chtěli natočit sugestivní, slzopudné drama. Výsledkem jejich snažení je ovšem jen absurdní a hlavně nudný blábol. Trumfem tady asi měl být Joseph Fiennes, ale jediné, co tady stojí za zmínku jsou Justin Kirk, pár hezkých záběrů a snad ještě hudba. To vše ovšem s přehledem přebíjí neuvěřitelná nuda. Místy jsem u filmu usínal, jednu chvíli jsem raději pozoroval pavouka, který si za oknem pochutnával na mouše. Kdyby to mělo tak 30 minut, dal bych možná i 2 hvězdičky, takhle se ale jedná o téměř 100 minutový nesmysl.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Na efektní závody se pořád docela dobře kouká, ale tentokrát to už nestačí. Tenhle film je totiž přehlídka všech možných klišé plná přehrávajících japonských puberťáků, kteří se snaží tvářit jako drsní gangsteři. Navíc tady chybí jakákoliv sympatická postava, Paula Walkera nikdo nenahradil, o Vinu Dieselovi ani nemluvě. Další problém je ve scénáři, který nutí už tak dost přehrávající herce pronášet směšné dialogy o tom, že je jedno odkud jsi, důležité je, když víš kam patříš. Celkově vzato, Tokijská jízda je jednoznačně nejhorší díl celé série.