Osm statečných (2006)

Milé překvapení od studia Disney. Osm statečných je film, který dokáže zahřát, i když se odehrává v ledové Antarktidě. Scéna s tuleněm je skvělá (i když tuleň samotný se trikařům nijak zvlášť nepovedl) a můžu říct, že tahle lekačka je děsivější než ve většině hororů. Navíc psí herci jsou naprosto úžasní a všechny své lidské kolegy s přehledem zastiňují. Za mě jasné 4 hvězdičky.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Film, který stojí jen na skvělém výkonu Robina Williamse. Chápu, že pro někoho může být Společnost mrtvých básníků silný zážitek, ale mě prostě 130 minut recitování básní a jejich následný rozbor nijak zvlášť nenadchlo. A zvlášť v první polovině toho bylo na mě opravdu dost...

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Je to sice poprvé co hodnotím trailer (a ještě k tomu na fiktivní film), ale můžu říct, že jsem se u něj pobavil mnohem víc než u některých celovečerních rádobykomedií. Proto ty 4 hvězdičky.

Generace X (2005)

Takovou skupinu exotů jsem ve filmu už dlouho neviděl. Každému to sice nemusí sednout, já se ale u téhle podivnosti docela pobavil.

Astro Boy (2009)

Neznám předlohu a možná proto jsem si Astro Boye docela užil jako komiksovou jízdu pro mladší publikum. A kdybych byl ještě malej kluk asi bych si to užil ještě víc.

Podivní (2010)

Po dlouhé době opět velice slušný horor. Příběh o neznámé epidemii, která mění lidi v krvelačná monstra sice není nic originálního, ale tvůrci to nahrazují slušnou porcí opravdu hutné atmosféry. Právě kvůli scéně v myčce, závěrečné scéně v restauraci nebo atmosférické léčbě vidlemi, prostě musím dát 4 hvězdičky.

13 (2010)

Názorná ukázka jak natočit thriller bez kapky napětí. Málokterý film na mě zapůsobil tak odtažitě. Ve filmu sice umírá jeden člověk za druhým, mě to bylo ale upřímně jedno. Ani ta sociální kritika toho, že si znudění boháči můžou za svoje prachy dovolit všechno, tady naprosto nefunguje. Je až k neuvěření, že i když měli tvůrci k dispozici takové borce jako jsou Jason Statham, Mickey Rourke nebo Ray Winstone, tak dokázali natočit takovou nehoráznou nudu. Právě jen díky hereckému obsazení dávám relativně slušné hodnocení, jinak bych musel jít ještě níž.

Na sv. Valentýna (2010)

3 hvězdičky dávám za herecké obsazení a za několik zvratů, které jsem nečekal. Jinak je to příliš dlouhé a místy i nezáživné. Taková hvězdná sestava by si určitě zasloužila mnohem lepší film.

Parasomnie (2008)

Bože, čím si musí hororový fanoušek ještě projít? Tvůrcům tohoto dílka asi nikdy nikdo neřekl, že bez pořádného padoucha horor nemůže fungovat. A Parasomnie je toho jasným důkazem. Nemůžu si pomoct, ale vraždící hypnotizér, vzhledem připomínající Voldemorta, mě opravdu neviděsí. Navíc je vidět, že oblíbený film tvůrců Parasomnie je Cela, protože ji kopírují jak se jen dá. Do Cely má Parasomnie ovšem hodně daleko. Je to bez nápadu, bez napětí, místy je to až nechtěně vtipné. Jediné co za něco stojí, jsou kozičky Šípkové Růženky. Bohužel se jimi nechlubí tak často jak by měla. Spíš se to celé mělo jmenovat Prasomnie.

Poldové (2010)

Klasický film o dvojici nesourodých policajtů. Jeden je drsňák, druhý ,,vtipálek". Musím ale přiznat, že jsem se docela pobavil a i ústřední dvojka vcelku fungovala. Bruce Willis prostě JE drsňák a ani Tracy Morgan mi kupodivu nevadil. To se ale nedá říct o Seannu Williamu Scottovi. Ještě že ve filmu nedostal větší prostor, protože bych kvůli jeho trapným výlevům musel jít o hvězdičku níž. A to by byla docela škoda.