Kurs sebeovládání (2003)

Po přečtení pár recenzí na internetu jsem ten film musel vidět. Tenhle film byl po shlédnutí pro mě naučný. A to proč ? No s Davem Buznikem (Adam Sandler) máme dost společných věcí, cituji pana Cífku "na první pohled úplně normální ostýchavý mladík. Uvnitř však zápolí s nejistotou, malou sebedůvěrou a komplexy.". V hodně případech jsem si snad říkal, to snad není, že se mu stávájí takové naschváli. Například, když se snaží zachránit spolupacienta z bitky a slepej ho mlátí holí, tak mu jí vytrhne a zlomí, za ním stojící, servírce nos :-). Film mě dost připomínal jeden snímek, ktérý jsem před pár lety shlédl. A to film Hra (1997) s Michaelem Douglasem v hlavní roli.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Celý příběh se odehrává ve věznici Shawshank, kde jeden z odsouzených, kterému říkají Red (Morgan Freeman), vypráví o Andym (Tim Robbins) co tam je za vraždu. Oba dva tam jsou na doživotí. Nebudu vám tady vyprávět jak to dopadne a jestli se dostanou ven, ale povím vám jen, že ve filmu je spousta scén o krutosti, kamarádství, šikaně atd. ve vězeních padesátých let. Film jsem si vybral skvěle, akorát na tu moji páteční náladu. Film mohu všem vřele doporučit.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Můj názor na tehto film je rozličná. Celkem vtipné gagy, které mě nenechali v poklidu sedět na sedačce, akční scény také občas stály za to, ale ta gravitace. Ve filmu totiž občas neplatí gravitační zákony například závody motorek a střelba. Tak to pochybují, že ve skoku bude střílet, na za vami jedoucího jezdce, několik střel z jednoho místa. Nebo na začátku s tou helikopterou, taky uplnej nesmysl. Když ale nebudu brát tyto chyby v potaz tak přes to dávam jen 2 hvězdičky.