chuckboris

boris čada

okres Tachov

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.3.2016  23:32

Peter Falk a Johnny Cash je sympatická dvojce. Stojí za to vidět.

• 27.8.2013  20:27

Po pravdě Terence Hill mi jako Django přišel lepší než Franco Nero.

• 11.7.2013  19:04

Po víc jak dvou letech na druhé shléhnutí plnej počet. Některý části nezapomenutelný, hezký po vizuální stránce.

• 10.7.2013  19:57
    Highlander (1986)

Dneska jsem to po letech zčeknul znova. Ten film má svoje kouzlo, působivý příběh, a Clance Browna, asi jednoho z těch nejlepších filmovejch záporráků.

• 19.5.2013  01:20

Koho máte radši? Bobbyho nebo Harveyho? Sice asi jasná volba, ale v tomhle filmu je Harvey jasně na vrcholu. Právě on tomuto filmu dodává náboj, De Niro mu navýsost skvěle sekunduje (tak jak to umí jen on), do toho fantastickej scénář a to nemluvě o kameře a střihu. A ten mocnej soundrack, hmmmm........ Pro mě jedno z nejlepších filmařských děl, trojka SNK naprosto graduje, a jestli se to někomu nelíbí, tak ať mi prdel políbí, já ten film prostě žeru.

• 25.4.2013  21:02
    Killer (1989)

Yun-Fat Chow je prostě borec!

• 24.2.2013  20:07

Jěště pět minut po skončení nemůžu dýchat. Tenhle špageťák by měl figurovat ve všech westernovejch žebříčcích, koprodukce Itálie s Amerikou šla ruku v ruce a sedělo to pěkně, pětice ústředních postav byla skvěle vyvážená, Morricone kraluje, atmosféra jak hudbou tak záběrama je cítit divokým západem. Kdo má rád špageťáky a nemůže v tý hromadě najít nějakej pěknej, tak tohle je ta volba!!!

• 29.1.2013  21:29

Největší síla filmu je asi v tom, že kdysi dávno se celý ten něuvěřitelný příběh Helen Kellerové opravdu stal, a že také existují lidé jako Anne Sullivanová, kteří umí tvořit zázraky. Zahrát Helen, slepou a hluchou dívku musí být docela tvrdý oříšek a kdejaký herec by se na to musel dlouho připravovat, ovšem patnáctiletá Patty Duke roli zahrála naprosto věrohodně (nechápu proč je na čsfd psaná až jako šestá), a Oscara si odnesla naprosto zaslouženě. Stejně tak i Anne Bancroft, která už pro mě nikdy nebude ta stará kurva z Absolventa, ale ta oscarová tvůrkyně zázraků.

• 29.12.2012  21:50

WTF?

• 28.11.2012  21:18

Moc hezký příběh, atmosféra 30.let, skvělý soundtrack (Foggy Mountain Breakdown), A ta Faye Dunaway fakt stála za to! Dodatek: Za finální scénu a za Faye přidávám pátou hvězdu.

• 25.11.2012  15:29

Můžu to dokončit? Prosím můžu? :) :)

• 22.11.2012  19:44

Jeden z těch nejlepších spahhetti westernů. Terence Hill a Bud Spencer zde nechali bejt své komediální výstupy a vzali roli s vážným pojetím. Bud byl vždycky ten větší drsňák, ale tady má Terence Hill takovej pohled, že by mohl jít na olympiádu v zírání s Clintem Eastwoodem. Do toho jim jěště sekunduje nezapomenutelný Eli Wallach. Od prvních minut pětihvězdičkový western, závěr minimálně šestihvězdičkový.

• 11.11.2012  13:27
    Lovcova noc (1955)

Skvělá kamera.

• 7.11.2012  20:41

Zlatá éra Noir filmu a tohle je jeden z těch nejlepších kousků. Kvůli takovým filmům na tento žánr koukám. Má to drive, mysteriozní černou atmosféru, tajemný a zamotaný děj, charismatické herecké obsazení, sem tam i dost surové scény. Každý noirový fanda musí vidět. Ikona žánru.

• 3.10.2012  18:53

Amerika, tzv. země neomezených možností trochu surovějším pohledem. Hezký a smutný děj v čele s mlaďoučkým Voightem a vynikajícím ,,mrzákem'' Dustinem Hoffmanem.Celé to ještě pozvedl nádherný soundtrack se songem Everybody's Talking a táhlá harmonika Johna Barryho.

• 26.9.2012  20:44
    Father Ted (TV seriál) (1995)

Tak už mám konečně za sebou poslední díl. Nebo bohužel? Jedná se o další skvělý Britský sitcom a je velká škoda že seriál už dál nepokračoval. Teď nezbývá nic než se dívat znova a znova. (a kdo neviděl, neděste se toho, že to bude moc nábožné, opravdu není). DRINK! FECK! ASS! DRINK! FECK! ASS! DRINK......

• 10.9.2012  21:31

Film, který se zapsal do dějin a vytvořil nový akční subžánr zvaný "Heroic Bloodshed". Dodnes je uznáván jako jeden z nejlepších Hong Konngských filmů všech dob.

• 5.7.2012  02:08
    Proces (1962)

Delikatesa, majstrštyk, mistrovské dílo.Třetí muž a Plynové lampy jsou mé nejoblíbenější noir filmy. Teď k nim patří i tento skvost. Orson Welles mě i po čtyřech shlédnutých filmech udivuje svýmy geniálnímy záběry a kdejaký dnešní ,,horor'' se nevyrovná temným a psychózním záběrům na mrtvolné tváře a stínové postavy. Kdo umí, ten umí, zkrátka pastva pro oči diváka.

• 5.6.2012  20:24

82 let starý film a stejně dokáže v dnešní době diváka věrohodně oslovit. Dost dobrá práce.

• 16.5.2012  21:53

Černá zmije nabírá na síle! Seriál se zlepšuje a zraje. Po dokonalé druhé sérii přišla jěště lepší třetí a já už se těším na čtyřku.

• 21.3.2012  21:14

Chaplin v ringu s boxerskými rukavicemi a svou typickou buřinkou prostě neměl chybu :)

• 19.3.2012  21:57
    Diktátor (1940)

Klobouk dolů před Chaplinem za jeho skvělou imitaci Hitlera (člověk by ani nevěřil že ty jeho bláboly vůbec není němčina). Jeho pojetí fašistické ideologie je jak humorné, tak i satirické, ale místy i velmi surově realistické, krásnou tečkou filmu je Chaplinovo závěrečné poselství míru celému světu. Ve své době určitě velmi silný film, mě však ani po letech nenechal chladným a už jenom za tu odvahu natočit tak nebezpečný film v tak nebezpečné době zaslouží pět hvězd.

• 9.3.2012  18:12

Tak tohle jsem jako dítě miloval, měl jsem i knížku. Trnka měl nádhernou ilustraci. ,,Levá ,pravá ,přední ,zadní ,pozor kozle neupadni'' :)

• 25.2.2012  17:31
    Nájemník (1976)

velmi děsivé

• 17.2.2012  16:05

Srdeční záležitost. Pííískni jen :)

• 9.2.2012  19:46

Dokonalost sama. Téměř až hororová atmosféra, skoro jako od mr. Hitchcocka, odehrávající se za dlouhých strašidelných nocí v temném domě. George Cukor udělal fantastickou práci s využitím plynových lamp, tmy a stíny. Dodnes byl můj nejoblíbenější noir film ,,třetí muž" , ale po dnešku je vážně ohrožen. Dobré herecké výkony, Joseph Cotten jako sympatický hrdina, Boyer jako nesympatický zmrd, a Ingrid Bergman? Ta si rovnou došla pro svého prvního oscara.

• 7.2.2012  20:08

Těžko hledat správná slova pro tento rozporuplný film. Americký, silně vlastenecký děj mi lezl na nervy a já byl po půlhodině zralej na ručník. Pak se ale začal odvíjet dramatický příběh, který táhne nahoru vynikající (pro mě rozhodně Oscarový) herecký výkon Jimmyho Stewarta, tento muž si na Oscara musel počkat ještě dva roky, za film Příběh z Filadelfie, ale já beru pana Smitha jako nejlepší Jimmiho práci. Po opětovném shlédnutí přidávám jednu hvězdu navíc, protože především Smithova procítěná 23 hodin bez přestávky dlouhá závěrečná řeč (ve filmu zkrácena na půl hodiny) patří mezi to nejlepší co kdy v Hollywoodu vzniklo. Pan Smith nebojuje pěstmi, ale slovy, a i když to vypadá, že už dávno prohrál, dokud stojí na nohách, bude bojovat dál, ať to trvá jak dlouho chce, někdo ho nakonec vysliší! Vynikající závěr vynikajícího filmu. Škoda že u nás ne moc známého.

• 5.2.2012  13:30

Točil někdy Alfred Hitchcock nudné filmy? Možná ano. Já se u tohoto nudil možná prvních pět minut. Hned poté však začala napínavá zápletka neubývající na tempu a příběh ubírající se jasným směrem po sérii několika zvratů se chvíli co chvíli přesouvá jinam,do poslední chvíle se může stát cokoliv a diváka to neodtrhne z obrazovky. Tohle uměl jenom Alfred.

• 5.2.2012  13:29

Jaký to poklad se skrýval v tomto filmu z dvaašedesátého roku. Dramatický příběh rasové nesnášenlivosti očima dvou malých dětí. Právník Gregory Peck jako zásadový muž, sám v boji proti všem, rozhodnut obhajovat pravdu a svého klienta i za cenu ztráty dobré pověsti a všech přátel. Zasloužený oscar pro Gregoryho Pecka, (malá role debutujícího Roberta Duvalla taky potěšila).

• 5.2.2012  13:28

Tak tady není co vytknout. Audrey je nádherná, Gregory je sympaťák a celkový příběh jednoho hezkého dne má i originální závěr,který je odproštěn od klasických romantických klišé. Romantické filmy nevyhledávám a nikdy jsem nevyhledával, ale tohle mohu kdykoliv vidět znovu a znovu. Pan William Wyler dokázal, že je jeden z největších režisérů všech dob.

<< předchozí 1 2 3 4 5