Počátek (2010)

Po zhliadnutí tohoto filmu som odchádzal s kina úplne očarený. Musím uznať, že nápad kradnúť myšlienky v snoch je veľmi zaujímavý a divácky atraktívny. Škoda len že Nolan ho nedotiahol úplne do konca. Uznajte o čo mohol byť film zaujímavejší, ak by počas snenia menila Ellan Page bludisko podľa potreby. Keď ju DiCaprio do projektu zasväcoval, tak menila ulice, otáčala ich, vytvárala nové miesta. Ale keď boli v akcii, už sa nič meniť nemohlo. To je podľa mňa veľká škoda. Inak v podstate filmu nie je čo vytknúť. Veľmi sa mi páčil výkon Marion Cotillard, a DiCaprio a Ellen Page za ňou takmer nezaostávali. Jeden môj kamarát na tento film povedal: " Nolan dostal do rúk obrovský neobrúsený diamant a urobil z neho veľmi pekný šperk. Ale mohol z neho spraviť ten najkrajší šperk aký kedy kto vyrobil. " - celkom s ním súhlasím a mňa bude asi navždy mrzieť, že v druhej polovici sa film zmenil na naháňačku v autách so streľbou a bitkami.

Avatar (2009)

Ešte nikdy predtým som v kine napociťoval také sklamanie ako práve pri sledovaní tohoto filmu. Absolutne prvoplánový dej, ktorý by prekuklo aj štvorročné dieťa, ktoré aspoň raz videlo Pocahontas. Herecké výkony: jedine Ribisi ma nesklamal, Weaver- vlažná voda, Worthington- úplne prelomový výkon. Worthingtonove pasáže by sa mali premietať na všetkých hereckých školách, aby sa začínajúcim hercom ukázalo, ako sa to nemá robiť. (Dokonca sa mu podarilo tromfnúť v tomto ohlade aj Orlanda Blooma v Kráľovstve nebeskom) Jediné scény kedy sa na tohoto "herca" dá pozerať sú tie, kedy je na plátne zobrazený ako taký divný vysoký modrý živočích. Neviem akým konkurzom asi tak tento chlapík prešiel, ale pravdepodobne o obsadení jeho postavi rozhodol los. Áno, špeciálne efekty sú krásne a dá sa na ne pozerať, ale nič s toho, keď dej vás vyslovene nudí. Je to to isté, ako sa pozarať na divadlnú hru, kde sú výborné kostýmy a prekrásna scéna, ale herci sú zlý a o nejakej kreativite v dejovej línií sa nedá ani hovoriť. Preto nerozumiem ako tento film mohol na tomto fóre získať 85 percent. Pretože za desať rokov, keď budú mať všetky filmy také nádherné vizuálne efekty si väčšina ľudí uvedomí, že tento film, rozhodne nepatrí do kategórie dobrých filmov.

Podraz (1973)

Máloktorý film dokázal tak presvedčivo vykresliť dobu v ktorej sa odohráva ako práve Podraz. Absolutne všetko vás neustále presviedča, že sa naozaj pozeráte na Ameriku na prelome 20 a 30 rokov 20. storočia. Keď sa k tomu pridá vynikajúca hudba, perfektná zápletka a výborné herecké výkony Paula Newmana, Roberta Redforda a Roberta Shawa, výsledkom je jeden z mojich najobľúbenejších filmov.