Krátký film o lásce (1988)

Jednou jsem četl, že dobrý režisér se pozná úplně jednoduše. Stačí mu zadat - natoč film o tom, jak kluk potkal holku. To je celé. Kdo je dobrý, ten diváka tímhle "banálním" tématem dostane, kdo ne, natočí sr...ku. No, a Kieslowski, ten mě v tomto případě regulérně sestřelil. Tohle, že se dá vydupat z blbého sídliště a osudů kluka a (kapku starší) holky?! Nevidět, nevěřím. Bravo!

Atlas mraků (2012) odpad!

Plytké. Jinak a lépe nedokážu vyjádřit pocit, který jsem si z tohoto cukrkandlu odnesl. Nejpozději po hodině musí každému dojít hlavní myšlenka. Člověk tedy čeká dalšídvě hoďky na nějakou pointu, která to vyšperkuje a... NIC!!! "Odpad" jistě není objektivní hodnocení, ale Atlas mraků není film, který si zaslouží 89%. Proto zakládám revoluční hnutí a chci toto hodnocení snížit na zasloužených sedmdesát. Teprve pak dám ty tři hvězdy... Asi si teď říkáte - to je vůl. Ale slovy tvůrců - jsem jen jedna kapka v moři. A co je moře? Jen hromada kapek....;-)

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Tomu říkám pohodová letní milá komedie. Je to vtipné, má to fajn atmošku, příjemnou hudbu... A navíc všichni tady hrajou na jedničku s hvězdičkou (jen Sobota je tam jaksi navíc, ale naštěstí blekotá jen pět vteřin). Čím častěji to vidím, tím víc si užívám dvojku Holý, Karlík. Ti jsou prostě naprosto boží.

Lazebník sibiřský (1998)

Nikito, Nikito, Nikito... Ty si toho Oskara moc chtěl, co? Vzít nůžky a pořádně to prostříhat, mohl to být jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Příběh mocný jako matička Rus, postavy jak z Čechova... Nikito, ty vole, chtělo to jen trošku nadhledu a ten Oskar by tvůj fakt byl! Menšikov je bůh!

Bouřlivé výšiny (1992)

Z filmu jsem si odnesl pouze to, že postava Binochové by potřebovala pořádně vyliskat a Fiennesovi by neuškodil šampón a mýdlo. Toť vše. Kecy patetické tak, že by se daly krájet vážně nemusím.

Muž ve stínu (2010)

Rozhodně spokojenost. Polanski předkládá dokonale stísňující atmosféru, která ruku v ruce se stopáží nabírá na intenzitě. Konec byl "nekompromisně lahodný"! Pěkné Romane, moc pěkné!

Oněgin (1999)

Bylo to krásné. Krásně zrežírované, krásně zahrané, krásně posmutnělé a tolik silných scén (Oněginovo odmítnutí, souboj, vyznání se vdané Táťáně)... To se jen tak nevidí. Jen ten konec mě (pardon, tohle je nejpřesnější termín, jaký mě napadá) NASRAL. Tak skvěle byl ten příběh vystaven a najednou prsk ho, závěrečné titulky. Po nějaké katarzi ani vidu ani slechu. Sakra!

Alenka v říši divů (2010)

A je to tady! Tim Burton odešel. Býval to dobrý režisér. Škoda ho... Celý tenhle paskvil zachraňuje pouze výtečná Helen Bonham Carterová. Setnout hlavu by však neměla Kloboučníkovi, ale svému muži.

Zlaté oko (1995)

První a asi nejlepší Brosnan.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Velmi slabá Bondovka. Bond někde přišel o koule, napětí rovná se nule a cože to tenhle film vlastně vykrádá? Že by to byla kapku starší (a zatraceně lepší) záležitost jménem Agent, který mě miloval?