Identita (2003)

Mohol to byť vynikajúci film, keby Clea DuVall nezačala uvažovať nad spojitosťami medzi uväznenými ešte predtým než objavia kľúče odpočítavajúce zavraždených. Od tej chvíle sa celý scenár rúti ako domček karát a ako tak ho držia herecké výkony. Film si zachováva atmosféru napätia až do konca, ale - žiaľ - práve vtedy, keď si triler vyžadoval viac psychologizácie, všetko začalo byť prvoplánové.

Immortalitas (2012) odpad!

Pozrel som si prvý slovenský akčný sci-fi a fantasy hororový triler :-D a môžem povedať, že napríklad herecké výkony takého Van Damma sú oproti múzicky vzdelanému Karolovi Csinovi na úrovni Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti. Iné ani nemá cenu spomínať.

Iron Man (2008)

Akoby nemohol nosiť tričká a košele na tej blbosti, čo mu trčí z hrudníka, nie, on si na nich spraví dieru... :-) Kapitalistický realizmus.

Jaime (1999)

Vo filme mi chýbal väčší prienik do problematiky ilegálnej detskej práce. Jaimovo duševné rozpoloženie nie je veľmi hlboké. Postarší Inšpektor z úradu práce ako postava zasa dosť irituje. Tento príbeh by mal byť skôr určený mládeži.

Já, Simon (2018)

Neautentický film, čajové herecké výkony. A prečo vlastne hrajú šestnáročných tínedžerov dvadsiatnici? Herečka, ktorú hrá Abby má dokonca 27! Celé to napokon pôsobí umelo.

Jericho (2006) (seriál)

Stačilo mi vidieť prvú časť; bola hneď aj poslednou. Ako je vôbec možné, že sa seriál s chabými hereckými výkonmi a ešte chabejším scenárom dostane do vysielania?! Aha, veď rieši americký komplex z terorizmu! Oficiálna ideológia Spojených štátov je prednejšia pred formou. (Dodávam ešte: slovenský dabing z toho robí prepadák na entú.)

Je to jen vítr (2012)

Jeden z najdôležitejších filmov o rasizme voči Rómom. Mimochodom, Martin Šulík na Benedeka Fliegaufa jednoducho nemá.

Jmenuji se Jazz: Rodinná proměna (2015) (pořad)

Páči sa mi, ak sa žáner reality využíva na chválihodnejšie ciele, čo sa v prípade tejto šou vydarilo. Transrodové osoby sú v queer komunite stále najstigmatizovanejšou menšinou, a preto ukázať ich bežný život, radosti aj problémy, ktorým čelia, môže pomôcť niektorým ľuďom odbúrať vlastné predsudky, nenávisť a strach z nepoznaného. Jazz chce žiť úplne normálny život dievčaťa/ženy, ale musí na to vynakladať príliš veľa energie. Treba tiež povedať, že patrí k tým šťastnejším, má vynikajúcu rodinu a dobrých priateľov. I preto sa stala hlasom detí a tínedžerov, ktorí pre svoju rodovú dysfóriu trpia, dokonca zomierajú.

Johnny Mad Dog (2008)

Až dokumentárne realistický film z čias druhej libérijskej občianskej vojny zachytáva krutosť detských členov militantnej skupiny rebelov Zjednotenej Libérie za uzmierenie a demokraciu.

Johnny Mnemonic (1995)

Béčko z polovice osemdesiatych natočené v polovici deväťdesiatych.