• Rodinný

Doblba! (2005)

Ano, je to sice zbytečně dlouhé, příběh nic moc a herci přehrávají, nicméně pokud chcete vypnout, koukat se na jednoduchý film, u kterého netřeba přemýšlet a navíc milujete černý humor, myslím, že nebudete zklamáni.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Kdo chce Bushe bít, hůl si velmi snadno najde. Nečekejte od tohoto filmu, že se dozvíte názor druhé strany, tohle má s objektivitou pramálo společného. Nicméně pro odpůrce texaského vidláka a jeho politiky je to vynikající podívaná...

Apocalypto (2006)

Jednoduchý plytký příběh, zbytečně množství brutality, nuda. Jednu hvězdičku dávám alespoň (občas) za kameru. Jinak to byla opravdu ztráta času. Gibson je rozhodně lepší herec nežli režisér. A to nemyslím jako poctu.

Skalpel, prosím (1985)

Ohromně silný psychologický příběh, snad vůbec nejlepší český film z nemocničního prostředí. Znovu a znovu sleduji Macháčka, jak přemítá, zda ještě dokáže proplavat peřejemi, které pro něj představuje malý Uzlík. Všechny postavy v tomto příběhu jsou perfektně vykreslené. Tady je pět hvězdiček málo.

Planeta opic (1968)

Film, který se mi vryl do paměti a jehož konec se pro mne na dlouho stal symbolem varovně zdviženého prstu...

Pravidla moštárny (1999)

Nejdřív jsem četl knihu, až pak viděl film a to se také promítlo do mého hodnocení, proto ta jedna ubraná hvězda. Zas na druhou stranu chápu, že neosekaný příběh by zvýšil stopáž filmu na neúnosnou hodnotu. Příběh samotný je opravdu nádherný, s krásným poselstvím a domnívám se, že se ho podařilo chvalitebně přenést na filmové plátno. "Dobrou noc, princové z Maine, králové Nové Anglie."

Roming (2007)

Občas pěkný záběr na krajinu, plno laciných vulgarismů a dvě tři dobré hlášky. To je trochu málo. Alespoň tedy pro mě.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Rybolov ještě překonává první Svéráz národního lovu. Opravdu výborná komedie o pověstně blízkém vztahu Rusů k jejich národnímu nápoji. Je třeba vidět v originálním znění.