• Rodinný

Ali G Indahouse - Film (2002)

Máte rádi perverzní humor? Urážení lidí bez jakýchkoliv hranic? Baví vás koukat, jak si někdo dělá srandu z "hustejch rapperů"? Dokážete vypnout mozek a nechat se jen tak bavit zhovadilostí, která je založená jenom a pouze na výše zmíněném? Pak pět hvězd a restekp!

Dravci (1999)

Je to především výborná hudba, která zaznívá v průběhu filmu a která dokáže kouzelně zlehčit i dost děsivě vyhlížející scény. Herecké výkony jsou téměř bezchybné a celková atmosféra filmu je (hlavně díky té hudbě) skoro pohodová. A pohodový thriller křížený s řádně černou komedií stojí za vidění rozhodně víc než jednou.

Ratatouille (2007)

Klobouk dolů, tohle je opravdu špičkový snímek. Vynikající animace spolu s výborným příběhem tvoří jedinečný filmový zážitek. Jeho tvůrci nasadili laťku hodně vysoko, jsem zvědav, který film krále Ratatouille sesadí z trůnu.

Divoké vlny (2007)

Animáky se točí jako na běžícím pásu, je jich už poměrně dost a tak vzniká i kategorie "béčkových" animáků. Tohle je zcela jistě jeden z nich. Lehce podprůměrné snadno zapomenutelné dílko. Radost z něj budou mít spíš malé děti.

Spláchnutej (2006)

Úplně špatné to nebylo, ale zázrak to také není. Předvídatelný příběh s tradičním koncem a pěkná animace.

Babel (2006)

Osudy lidí, do kterých zasáhne puška v dětských rukou. Film měl být asi silný, nicméně klidně mohl být i o 30 - 40 minut kratší, rozhodně by mu to prospělo. Nemohu si pomoci, ale velký dojem to na mne nezanechalo. Jak byl Amores Perros špičkový film, 21 gramů taky nebyl špatný, tak tady už je to o poznání horší. Ale snaha se cení. V mém případě dvěma hvězdami.

Muž od Sněžné řeky (1982)

Velice příjemný film, na kterém obdivuju zejména práci s kamerou a se zvířaty.

Ken Park (2002) odpad!

Tady v podstatě není moc co psát, snímek nepotřebuje rozsáhlý komentář. Stálo to za hovno. Od začátku do konce. Tečka.

Pomoc! (1965)

Pro fanoušky Beatles za plný kotel, pro ostatní pravděpodobně za méně.

Volání o pomoc (2007)

Film nezobrazuje tragédii samotnou, ale její dlouhodobé dopady na blízké těch, kteří zahynuli v letadlech 11. září. Zobrazuje i velkou sílu přátelství dvou bývalých spolužáků. Vynikající výkony herců, silný poutavě vyprávěný příběh a místy velice humorná odlehčení. Pět hvězd je málo.