Grotesque (2009) odpad!

Slasher Slasher Slasher!!! :D A úplne zbytočný. Aspoň pre mňa.

Nezvaná (2009)

Skoro celu dlzku filmu som veril, ze to budem hodnotit v medziach priemeru. Ale ten koniec ma dostal :). Nejde ani tak o to, ze som bol trochu sklamany z pointy na konci pribehu, ale osobne si myslim, ze ak donutite divaka mysliet si 9/10 filmu ''jedno'' a na konci mu ukazete ''druhe'', tak na to treba, bud dobry dovod alebo sa spolahnete na silu prekvapenia (v tom dobrom zmysle). No a tu nic z toho nenachadzam. Ja napriklad milujem necakane zvraty a viem ich aj ocenit, ale na druhu stranu, dokazem odhadnut, kedy sa velmi nehodia. A toto je tento pripad. Ked uz to nevyzeralo na skvely thriller, cakal som aspon, ze si to zachova dostojnost. No.... nestalo sa :) 40%

Ondine (2009)

Nie je nad stastne konce! A tento ho mal :). Krasna hudba, pekne prepleteny fantasy pribeh s realitou a krasna 'Ondine'. Hoci nie som fanusik do filmov, kde podstatnu cast scenerie tvori more, tento mi sadol a to doslova.Dakujem za Ondine.

Pátek třináctého (2009)

Tak, po zhliadnutí celej série musím najprv povedať, že už chápem pojem Jason Voorhees a jeho význam pre hororový žáner. Právom je považovaný za jednu z najkultovejších postáv slasheru. K tomuto dielu ani nemám čo veľmi vytknúť. Nemá síce ten šmrnc 80-tých rokov, tvorcovia zvolili drsnejší prístup ako aj vykreslenie Jasona čoby nielen vraždiaceho stroja, ale snažili sa aj objasniť jeho počínanie divákovi zrekonštruovaním príbehu. To, že priamo nadväzujú na pôvodný Friday the 13th je podľa mňa dobrý ťah, kedže o uzavretie celej série tu už pár pokusov bolo a ak by sa jednalo o remake mohlo to dopadnúť zle, kedže muselo by sa rátať aj s pokračovaním, čo v dnešných časoch nie je isté a tým pádom by to bol nedopovedaný príbeh. Čo ma trocha sklamalo, bola absencia pôvodnej hudby, ktorá je tak typická pre príchod Jasona. Tuším som ju počul tak raz, možno 2-krát za celý film. Dúfam však, že táto séria bude pokračovať, hoci podľa posledných noviniek to ružovo nevyzerá. Ale je to Jason Voorhees a ten sa vždy vráti ! :).

Revanš (2009)

''Netypicke'' je vystizny vyraz. Dej ani nerozoberam, pretoze o ten tam ani neslo. Umysel bol asi taky: Nasukat do jednej miestnosti dobrych hercov a nechat ich, nech si zablbnu :) Ja nevravim, ze neblbli kvalitne, ale viac sa to podobalo na divadlo nez na film.

The Collector (2009)

Plnohodnotny zazitok plny napatia. Skvely Josh Stewart, vyborna hudba a dobra zapletka spravili z tohto filmu pre mna prijemne prekvapenie. Chcel som dat len 4* za ten koniec, ale kedze to ma pokracovanie a Stewart ocividne prezil tak si to u mna zasluzi maximum. Neviem sa dockat dvojky.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Konečne nám Zombie ukázal čo v tej hlave má. A kedže všetci dobre vieme, že takéto prasačiny by na plátno len ťažko preniesol, kreslená podoba mu dala neobmedzenú moc, ktorú aj ukázal. Takéto veci ja môžem. Animáky pre dospelých sú mojou krvnou skupinou a toto mi sadlo neskutočne dobre. Oceňujem hlavne pekne ''prepracované'' texti piesni a humor bez zábran.

The Loved Ones (2009)

SPOILER!!!Cely cas som si myslel, ze to budu zasluzene 4 *. Skoda tych poslednych 15 minut, kedy som si prial vidiet rovnaku davku exploitation nasilia aj v opacnom garde a kralovnou vecera by sa ozaj stala ''milucka'' Lola. A hoci satisfakcia prisla, nebola pre mna dostatocna, no uznavam, ze Australcania vedia ako vyvolat strach a udrzat divaka v neistote. Velkym plusom je hudba, ktora pekne dotvara stiesnenu atmosferu okolo hlavneho hrdinu ako aj u ''rodinky uzasnych'' :D

Zkratka ke smrti (2009)

More a spooky thriller than a scary horror, but that doesn't make it bad. Quite the opposite. It's got a good script and average, but not bad acting. And when with other teenage horrors you mostly hate cliches and predictable scenes, I didn't mind them in this one. Now without spoilers, the ending is not predictable at all and it will surprise you. A bit underrated here so do not put an attention to a bad reviews. Overall, worth watching. 6.5/10

Ip Man (2008)

FANTASTIC!!! I'M SPEACHLESS. 100%