Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (123)

plakát

Iron Man 2 (2010) 

Druhý Iron Man se zvrhnul v neskutečně dlouhou konverzačku, místy proloženou nějakou tou kratičkou akcí, která navíc postrádá jakoukoliv šťávu. Třetí hvězdička je prakticky jen za neskutečně sexy Scarlett Johansson, která se bez debat postarala o nejlepší bitku z celého filmu, bohužel její Černá vdova nedostala zdaleka tolik prostoru, kolik by zasloužila. Málo akce, málo Scarlett a naopak až příliš mnoho zbytečných keců, tak vypadá druhý Železňák. Skvělý první díl je kvalitativně o několik pater výš a bojím se bojím, že se pánům z Marvelu už jen tak nepodaří přijít s něčím podobně dobrým. P.S.: Dabing je děs a bída, která pravděpodobně odradí i ty jedince, kteří jinak dávají přednost česky namluveným verzím.

plakát

Veni, vidi, vici (2009) 

Do nebe volající klišovitá hříčka. Možná, kdyby se tahle "komedie" z prostředí golfu více soustředila na zmíněný sport a ukázala hlavního hrdinu v akci na více turnajích, nemuselo to nakonec dopadnout tak prachbídně. Takhle do popředí bohužel vstupuje naprosto absurdní příběh, toporné herecké výkony a product placement na každém rohu.

plakát

Wrestler (2008) 

Aronofsky umí, každý jeho film má punc výjimečnosti a Wrestler rozhodně nevybočuje ze zaběhnuté řady. Rourke se stylově vrací do byznysu a zřejmě si na konto připíše nějaké to pěkné ocenění. Příběh Randyho "Rama" Robinsona je výborné, ale ne čistě pětihvězdičkové drama, pak ale příjde úplně poslední scéna, na kterou ani místní stupnice hodnocení nestačí. Bravo.

plakát

The Inbetweeners (2008) (seriál) 

Seriál o bandě naprostých loserů, který až nebezpečně útočí na divákovu bránici. Tahle parta nadržených náctiletých geeků dokázala i za těch pouhých šest epizod vytvořit několik kultovních momentů, na které se nemůžu vynadívat a pouštím si je pořád dokola. Celá šestice dílů je naprosto skvostná, prošpikovaná bezchybnými hláškami a správně mířenými gagy. Tvůrci si rozhodně nebrali s ničím servítky a některé pubertální dialogy prostě berou dech. Jen by to chtělo větší epizodový nášup.

plakát

Milionář z chatrče (2008) 

Skvostná pohádka, zabalená v drsné realitě indických slumů. Film s maličkým rozpočtem, naprosto neznámými herci a jedinou opravdovou hvězdou pouze v podobě režiséra, přesto v mých očích silně válcuje většinu konkurence. Zlatý glóbus už má sympatický Milionář doma a přál bych mu i toho zlatého plešouna, bude to právě Boyle a spol. komu při ceremoniálu budu nejvíce držet palce.

plakát

Max Payne (2008) 

Tak je na světě další nepovedené převedení hry na plátna kin. Otázkou ovšem je, zda se tohle Mooreovo dílko dá vůbec nazývat adaptací legendárních pařeb, jelikož stejná jsou snad jen jména postav a naštvaný výraz ve tváři hlavního hrdiny. Trailery vypadaly skvostně a dokonce mě donutily k oprášení obou povedených herních dílů, tím větší pak příjde frustrace ze zfilmované verze. Nebýt slušného finále a jedné hodně cool zpomalovačky, mohlo hodnocení sestoupit ještě o kousek dolů.

plakát

Quantum of Solace (2008) 

Casino Royale probořilo zažité bondovské stereotypy a Quantum of Solace v tom naštěstí nepřestalo. Agent Jejího Veličenstva utržený ze řetězu, prahnoucí po pomstě a zanechávající za sebou nepěknou spoušť pod jedinečnou Forsterovou režijní taktovkou. Pět hvězd bez mrknutí oka.

plakát

Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006) 

První díl mě velice překvapil a v rámci žánru se mi líbil. O druhém to bohužel říci nemůžu. Už po prvních dvaceti minutách na mě dolehla těžká nuda a horkotěžko jsem tenhle poměrně krátký film dokoukal. Škoda, že tvůrci víc nevyužili Hulka, ten se vždycky dokáže o zábavu postarat. P.S.: Útok mimozemských strojů na Zemi, jako by z oka vypadl Spielbergově Válce světů.

plakát

Senzační Spider-Man (2008) (seriál) 

Tenhle Spidey je jednoznačně určen menším divákům, tomu se podřizuje animace i hodně zjednodušený děj. Postupem času se v seriálu ukáží všichni ultimátní protihráči Pavoučího muže, v každé epizodě většinou vidíme zároveň zrod i pád zloducha. Díly mají vzestupnou kvalitativní tendenci a hlavně 12. epizoda, kde se "Spíďa" potýá se symbiontem je vynikající a Sam Raimi by si ji měl po příšerném Spider-Manovi 3 pořádně prostudovat.

plakát

Robot Chicken (2005) (seriál) 

Parta okolo Setha Greena, stvořila ojedinělou šílenost, která dosahuje geniality. Pro sledování je nezbytné mít co nejlepší popkulturní přehled, jinak spoustu těch kratičkých gagů divák nepochytí. Už teď má tohle robotické kuře našlápnuto ke kultovnímu statusu a určitě neřeklo poslední slovo, v téhle show je totiž možné úplně všechno. Především Star Wars speciál je dokonalým parodickým vrcholem a zároveň úžasnou poctou. It's Alive!