Candy: Smrt v Texasu (2022) (seriál)

Je to sice poněkud cynický přístup ale pokud by těch vražd bylo více, bylo by to pro diváka zábavnější. Takhle je to jen čtyřhvězdičkový devadesátiminutový film roztažený do čtyř a půl hodinové minisérie, který ale nepřináší dost nového navíc a tím celek degraduje minimálně o stupeň níž. Krok špatným směrem podle mě bylo prozrazení konce série hned v první epizodě, jak je dnes tak moderní, a následné retrospektivní vyprávění, které ale už ale nemá čím diváka překvapit. V konkurenci majstrštyků jako je Dahmer jde přinejlepším o průměrný zážitek. 3/5

Cunk on Earth (2022) (seriál)

Ze začátku, tedy zhruba první dvě epizody, je to ještě chvílemi legrace ale velice rychle se tenhle styl humoru vyčerpá, zvlášť když si uvědomím, že jde vlastně jen o takovou horší vykrádačku Ali G. Osobně mi připadá poněkud smutné, že i v takto satirickém a úmyslně komediálním pořadu stále pevně vládnou okovy politické korektnosti a woke agitky. Takže si uděláme legraci ze všech náboženství, kromě islámu, ze všech ras, kromě černochů a z heterosexuality. Zkrátka, nic úplně strašného ale.. meh. Další poněkud přehypovaný průměrný pořad, který nestojí ani za jedno zhlédnutí. 2/5

Cunk on Earth - Vzestup strojů (2022) (epizoda) odpad!

Tak konečně přišel čas tu sérii řádně okořenit pořádnou dávkou whiteshamingu. Fakt, že ty chudáky černošské otroky běloši z Afriky neunesli ale řádně si je koupili od tamních černošských vládců, by za normálních okolností výborně zapadal jako další část úderné satiry do konceptu tohoto pořadu.. jenže to by to nesměl produkovat Netflix, respektive dnešní západní kinematografie. Pokrytectví v2.0

Divnosvět (2022) odpad!

Tenhle snímek je zcela jasně Disneyho zkoušení teploty vody. Malý rozpočet, minimum herců, vykradené animace i postavy z předchozích děl a nezvyklá tvůrčí volnost pro scenáristu. Jde tady čistě o pokus, co se stane, když splní všechny kvóty naráz a pustí to do západního světa a výsledkem je, přirozeně, blivajz. Samo poselství o glorifikaci sexuálních menšin je v případě snímku určeném pro sexuálně nedospělé publikum diskutabilní, já jsem v tomto případě rozhodně proti. Tyhle věci, pokud musí být, patří do snímků pro starší publikum, ideálně pro teenagery. Nejhorší na tom je ta naprostá nezodpovědnost tvůrců, kteří dobře vědí jak velký má jejich propaganda dosah a jaké případné škody mohou jejím neuváženým šířením páchat v hlavách dětí nejen v Americe ale dnes už téměř po celém světě. Nakonec je ovšem zcela mylné dělat si jakékoli iluze o úmyslech Disneyho molochu, toto je kasovní propadák a tím pádem skončí v propadlišti, jde jako vždy čistě o peníze. Společnost, která neváhá investovat miliony do natáčení alternativních verzí většiny svých děl jen proto aby čínský teenager náhodou nezaslechl něco o homosexualitě, židech nebo černoších se na západě utrhla ze řetězu a dělá propagandu stejně silně jen o 180° otočenou. Moc rád bych viděl reakce čínské vlády, pokud by nějaký aktivista pracující v Disney+ úmyslně pustil tenhle film bez cenzury pro jejich lokaci, nedivil bych se další obchodní válce.. Opět zcela opačně, Západ a Evropa jsou slabí a nechají si vše líbit, včetně nekontrolované propagandy několika procent pomatenců za velkou louží, směřující už i na ty nejmenší. odpad!

Fabelmanovi (2022)

Filmy, jako je tenhle, jsou samozřejmě důvodem Spielbergovy popularity a nehynoucí slávy ve filmové branži. K příběhu asi vlastně nemám moc co říct, je to výborný scénář s velice sympatickým obsazením plným neokoukaných tváří mladých herců, výbornými kostýmy a vybudovanou atmosférou. Příběh mladého filmaře je vyprávěn s takovým umem, že i filmařinou nepolíbený divák se raduje z techniky kamery a střihu spolu s hlavním hrdinou. Výsledkem všeho toho precizně aplikovaného filmařského kouzla je film, na který je radost se dívat, který zahřeje na duši i upřímně pobaví, kterému není po prvním zhlédnutí snad ani co odpouštět a který je zkrátka ryzí pětihvězdičkový majstrštyk a tedy ani o chlup míň, než bych od Spielberga čekal. 5/5

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) odpad!

Moje první předpremiéra a rovnou premiér! No, to bohužel ne. Můj zážitek ze série Fantastických zvířat mi připadá srovnatelný se zážitkem přímých účastníků VŘSR při pohledu na Lenina v moskevském mauzoleu. Jdete se podívat na něco, co jste kdysi milovali, protože to ve vašich očích bylo dokonalé, krásné, měli jste to rádi. Celí natěšení si vystojíte frontu, protlačíte se do první řady a to celé jen proto, abyste místo vašeho mentálního obrazu spatřili vypelichanou zdechlinu, která navíc silně zapáchá naftalínem a přísahali byste, že zaživa neměla ani zdaleka tolik make-upu a botoxu ve tvářích. Přesně tohle jsou pro mě Fantastická zvířata. Ono dělat filmovou sérii na základě sotva 70 stránkového bestiáře pro děti je určitě oříšek. Opět boříme vše dobré a svaté, abychom vydělali hodně chechtáků a snad i zlomili pár pravověrných srdíček skalních fanoušků původního díla; to je zřejmě dnes takový koníček zbohatlických autorů. Něco jako když velkoprůmyslníci jezdí do divočiny střílet vymírající živočišné druhy; prostě asi jakási neodolatelná ukázka moci. No nic. Každopádně tenhle film má tolik scénáristických, hereckých i filmařských průserů, že snad ani nestojí za to je všechny jmenovat. Parazitování na sérii HP, nekonečně se opakující záběry "vpadnutí do zad" (což je taková obdoba všeobecně známého Deus Ex Machina postupu, kdy je scénárista neschopný kretén a neustále se zahání do kouta, načež vyběhne ze slepé uličky prostě tak, že se teleportuje pryč), postavy chovající se zkratkovitě a nelogicky, hrozně moc "tajemné" a "promyšlené" plány (jejichž tajemnost spočívá v tom, že scénárista je nedokázal vymyslet, takže si hraje na to, že jakože jsou ačkoli nejsou), prznění předlohy (......), dnes už neodmyslitelná Woke agitka atd. Co se týče situace černochů jsem si hned v kině udělal takovou mentální berličku, abych z předpremiéry nemusel nasupeně odejít po prvních pár minutách, a sice teorii, že svět Fantastických zvířat není naším světem (ačkoli svět HP naším světem očividně je) ale ve skutečnosti jde o alternativní universum, kde neexistuje rasismus. Díky tomu se může černoška procházet po nacistickém Berlíně, v NY ji bělošský útočník nenazve termínem na N a podobně. Prostě, tohle je taková variace na Harryho Pottera pro mladší generaci, kterou dnešní tvůrci zřejmě považují za moc pohodlnou, hloupou a línou na pochopení příběhu s více než jednou prostinkou dějovou linií, kterou zároveň musí postavy alespoň 10x dokola vysvětlovat. Je to smutné, co se dnes děje s nápady, jakým je svět HP. Naštěstí, a to musím velice ocenit, není žádný problém tuhle bezduchou mátohu prostě a jednoduše zcela ignorovat aniž by to jakkoli ovlivnilo sérii HP. Jedna hvězda snad za ta krásná zvířata, kterým kdyby se celá série věnovala, jak její název avizoval, místo tohodle nesmyslného pokusu o hlubší děj, mohl to být krásný přírůstek k původnímu lore. 1/5

Fresh (2022)

V rámci žánru horor/thriller určitě jeden z těch lepších filmů. Oba tyto žánry považuji za mimořádně obtížné a náročné jak na tvůrce, tak na diváky a taky naprostá většina snímků, řadící se pod tyto žánry, nestojí za nic. Z tohoto snímku by se dalo vytěžit ještě o něco víc ale i v této podobě jde o solidní dílo, které se dá doporučit a které stojí za zhlédnutí. 4/5

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Krásně nostalgická jednohubka, která potěší každého fanouška série. Já mám to štěstí, že jsem z generace, která vyrůstala spolu s knížkami a filmy Harryho Pottera, které jsem četl a viděl nesčetněkrát a trávil s nimi většinu dětství a dospívání. Je to pro mě tedy srdeční záležitost a byl to moc hezký kratičký návrat do těch dob spolu s herci filmové série, která má nepochybně jedno z nejlepších obsazení všech dob, jelikož pominu-li naprostý výkvět britské herecké společnosti, naprostá většina postav jako by skutečně vypadla z původních knih a když si knížky čtu dnes, nedělá mi nejmenší problém spojovat si tváře postav s tvářemi herců, což se zdaleka nestává často. Tato filmová série je skutečně něco unikátního a úžasného. 4/5

Hashtag podvodnice (2022) odpad!

Děj jako takový stojí za nic, ačkoli námět byl poutavý. Zajímavý na celém snímku byl především pohled na dnešní americkou společnost, ovládanou pseudolevicí. Ty postavy jsou opravdu panoptikum, nesympatické až na půdu.. děs. Ta řvoucí černoška, to je fakt super.. tvářit se jako mecenáš kultivovanosti a pokroku a prosazovat to skrze uřvaná, rozmazlená a pomatená děcka. Ještě jednou uslyším v americkém bijáku spojení "privileged white x", tak začnu dávit. Homosexuál řekne, že nenávidí hetero lidi a je to zde podávané jako zcela normální věc, zatímco kdyby někdo v Hollywoodu dnes řekl, že nenávidí gaye, měl by po kariéře (a možná i hůř). To je jako dívat se na filmy ze Sovětského Svazu nebo naopak antikomunistické agitky z dob McCarthera, zkrátka patos, hnus a vymývárna mozků. Akorát v dnešní době je pro lidi snad ještě těžší to rozpoznat a to mě upřímně děsí, kam až to povede.. Film se zoufale snaží prosazovat hluboké myšlenky, jenže jelikož absolutně žádné nemá, přirozeně v tom tragicky selhává. Kdyby se drželi původní myšlenky lhářky, mohlo by být o celkem fajn snímek ale tou politickou agitkou, obsazením a dalšími fu**upy z toho udělali, no.. odpad!  PS: zajímavý komentář Anet21