Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Dobrodružný

Obhájce (2011)

Pro mě extrémně se táhnoucí, nudná a nezáživná záležitost u které jsem se musel silně nutit abych ji dokoukal do konce. Matthew je mi ve většině rolí nesympatický a tahle není výjimkou. 2/5

Had (2021) (TV seriál)

Většina seriálu ubíhá slušným a velice záživným tempem, až v posledních dvou třech dílech ztrácí dech ale vzhledem k předloze zcela pochopitelně. Obsazení výborné a povětšinou věrné, jak se na drama dle skutečných událostí sluší a patří. Moc se mi líbily prostřihy ve stylu dobových záběrů 4:3 prolínající se do širokoúhlých záběrů, to byl moc pěkný detail. Seriál jsem si užil a můžu doporučit, je to zkrátka další kvalitní drama mapující životní dráhu, tentokrát (ne)známého, sériového vraha a kdo má tenhle styl seriálů rád, s Hadem neudělá chybu. 4/5

plakát

Dark Web: Cicada 3301 (2021) odpad!

Co to sakra.. Tohle vypadá ze všeho nejvíc jako nějaký sofistikovaný způsob na praní špinavých peněz, jiný důvod proč tohle vzniklo mě nenapadá. Snad leda nějaká závažná psychická porucha tvůrce. odpad!

plakát

Kukačky (2021) (TV seriál)

Moc pěkný český seriál. Kamera, obsazení i děj super. Na 5 to za mě sice není ale rozhodně by neměl seriál uniknout pozornosti českého diváka, jelikož takto kvalitních počinů je v tuzemské produkci stabilně pomálu. Moc jsem si Kukačky užil, emoční balzám na duši, v téhle době tolik potřebný. 4/5

Drahokam (2019) odpad!

Až absurdně nesympatické obsazení, odporné prostředí a chabé herecké výkony na úrovni telenovely. Hudba velice rušivá a vyloženě ošklivá, podle mě nehodící se ke zbytku filmu. Děj nudný a prázdný, nicneříkající. Za mě zkrátka totální propadák, ztráta času a navrch nepříjemný divácký zážitek, takže odpad! PS: nechápu a nechci chápat chamraď, která se dobrovolně odsoudí k životu v tomhle odporném odvětví, ze kterého se člověku zvedá žaludek.

Cherry (2021)

Bravurně natočeno po všech stránkách. Dle mého je Cherry velice silný adept na kultovku. Jestli bude tvorba Apple TV+ i nadále v tomhle stylu, máme se na co těšit. 5/5

9. duben (2015)

Pro mě neobvyklý námět, který jsem ještě asi nikde neviděl. Scéna, kdy cyklo pluk vyráží na zteč uprostřed noci je něco neuvěřitelného a díky výbornému soundtracku a hereckým výkonům není těžké vcítit se do kůže aktérů. O poznání těžší bylo pokusit se vcítit do jejich myšlení. Nevím, je-li to dánskou náturou nebo prostě jen rozdílem několika generací ale ta morálka, kterou v sobě v té době lidé nesli, by byla dnes naprosto nevídaná. Smutná kapitola evropské historie zpracovaná tou nejlepší možnou formou - bez hrdinů a padouchů. Tenhle styl vyprávění historie je mi sympatický, samozřejmě mi film trochu připomínal nepřekonatelné Bratrstvo Neohrožených, ale zároveň byl velice originální. Víc takových kvalitně zpracovaných, neodvyprávěných historických příběhů, prosím. 5/5

plakát

Ansacu kjóšicu (2015) (TV seriál)

Na západní poměry naprostá blbost. Na japonské poměry naštěstí nevím. Pokud nejste zarytý otaku, nemá smysl se na tohle dívat, jelikož děj tady je v rovině japonských reality show, kde dostává tlustý chlap v tučňáčím převleku přes zadek tyčí ve tvaru langusty od dívky v bavlněných kalhotkách a v kostýmu brambory - pokud toto není vaše představa komediálního pořadu, nebude pro vás ani Assassination classroom. 1/5

Státní tajemství (2019)

Velice důležitý film, je dobře, že takové snímky stále vznikají i za podpory velkých jmen. Bylo by hezké vědět nějaký pozitivní dopad v budoucnu aby se podobným scénářům zabránilo.. i když věřit v to není vůbec snadné. 5/5

The Visit (2015)

Bez přehánění, jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. Zvláštní pocit, po tolika letech a tolika filmech z tohodle žánru se bát u hororu.. Skvělý nápad, výborné obsazení, dokonce i ta děcka, palec hore. Dle momentálního zdejšího hodnocení jsem rozhodně nečekal, že to se mnou takhle zamává, tak nepříjemné pocity jsem u mnoha filmů neměl a u hororu by to přitom měl být základ. Shyamalan je talent, mistr moderního hororu! Jestli to v budoucnu posune ještě někam dál, než tady, tak už budu u sledování naférovku zalézat pod peřinu a zavírat oči. 5/5