Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (980)

plakát

Kaskadér (2024) odpad!

Totálně vymletá hovadina se scénářem sepsaným úspěšným absolventem terciální lobotomie. Gimmick jako prase, film bez jakékoli pointy s dialogy na úrovni Absurdistánu a postavami plochými jako influenceři na TikToku. Stačí se zaměřit na průměrnou délku mezi změnou záběru, v tomhle filmu je to odhadem 8 vteřin, takže se pohybujeme na úrovni Reels nebo TikTok attention spanu, čemuž odpovídá i celý film jako takový - můžete si ho pustit od čtvrtiny, od poloviny nebo i stihnout jen posledních 10 minut a nepřijdete absolutně o nic. Když vám bude divák vyprávět o čem tenhle film byl, neřekne vám nic víc, než co je vidět z plakátu a to je hodně ale opravdu hodně nízká laťka. Jestli se tu slátanina tohodle formátu dostane do červených čísel, měl by se nad sebou místní ansámbl hodně silně zamyslet. odpad!

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024) 

Výborný zážitek z kina, to je asi tak vše, co k tomu můžu říct. Ve světě Mad Maxe zcela nekoukám na logiku děje, je to audiovizuální a adrenalinová nálož, která v tomto pokračování výborně navazuje na předchozí díl a rozhodně stojí za zhlédnutí. Doufám, že Miller stihne natočit další díl ságy dřív, než se jí chopí tradiční hollywoodské korporace a jako vždy zcela zničí vše, co tenhle film dělá legendárním. 4/5

plakát

Dobrý časy (2017) 

Výborně natočený, zcela šílený a uvěřitelně autentický příběh, na jehož tvorbě si dali tvůrci hodně záležet a je to na něm opravdu znát. Chovní postav sice nedává moc smysl ale zároveň vůbec není nereálné, určitá logika v tom je i když zvrácená. Robert Pattinson tady herecky exceluje, velký posun od upírů a v tom mi vlastně trochu připomíná herecké pokusy Daniela Radcliffa ve filmu Guns Akimbo, akorát Robert tu drsnou, špinavou dospělou roli zvládl mnohem lépe. Tenhle film je zvláštní, má hodně originální atmosféru na pomezí true-crime dokumentu a akčního filmu, všechny postavy jsou živé, mají hloubku a jde za nimi vidět jejich příběh, casting tedy opravdu na jedničku. Tenhle film mě dokonale vtáhl a hodně bavil, mám pocit, jako bych prožil tu šílenou noc spolu s Constantinem. Jak na to tak koukám, tak v rámci žánru tady opravdu není co vytknout. Zároveň jde o tak originální sled událostí a atmosféra je tak poutavá, že se na tento film někdy rád podívám znovu, což pro mě znamená splněné všechny atributy pro hodnocení 5/5

plakát

Vládcové nebes (2024) (seriál) 

Velice nesympatické obsazení, chabé zápletky, nudné příběhy, repetitivní záběry, slabá mdlá hudba, historické nepřesnosti v chování postav a dalších aspektech. V porovnání s např. Band of Brothers si tady prakticky nepamatuju ani jednu postavu a celý seriál okamžitě po zhlédnutí zcela mizí z mojí paměti. 1/5

plakát

Prci, prci, prcičky (1999) 

Film, který formoval minimálně jednu generaci. Film naprosto nabitý nejen hláškami, které zlidověly, ale i v českém dabingu zcela nových slov, které dodnes tvoří slovník mládeže. Není snad 2000's teenagera, který by na tomhle filmu neujížděl nebo ho alespoň neviděl. K tomu asi není co víc říct, v rámci teenage movie svatý grál a absolutní špička toho, čeho se dá v rámci žánru dosáhnout a už jenom proto si plný počet bez diskuse zaslouží. 5/5

plakát

BoJack Horseman (2014) (seriál) odpad!

Pro mě jenom další z kategorie nekoukatelných paskvilů moderní tvorby. Tohle je ideální seriál k tomu, když se průměrný Američan zhulí, natáhne na pohovku a chce se na "něco" dívat. K takovému účelu těžko najde lepší pořad, než je tento ale pokud se na to má dívat někdo, kdo očekává cokoli z následujícího: děj, zápletku, zábavu, vtip, pointu, kvalitní scénář, propracované postavy - nedočká se. Asi nejvíc mi to připomíná takové ty debilní animované pořady, které kolem roku 2000 a okolo půlnoci běžely na MTV. Takové ty podivně snové sekvence o ničem, při kterých divák až na fyzické úrovni cítí, jak mu postupně odumírají mozkové buňky, takový je BoJack Horseman. Seriál, který jsem nepotřeboval vidět a který, pokud by ho někdo pustil v mojí přítomnosti znovu, by byl sám o sobě dostatečným důvodem pro to odejít z místnosti a začít se zabývat čímkoli hodnotnějším, například zíráním do zdi. odpad!

plakát

Problém tří těles (2024) (seriál) odpad!

Netflix opět nezklamal a dokázal, že jeho nejsilnější devizou je až neuvěřitelná schopnost zprznit jakoukoli předlohu, kterou dostane do spárů a to bez ohledu na to, o jak dobře napsanou a oblíbenou knihu se jedná. V tomto případě je to dotáhnuto k dokonalosti, knižní série je totiž jedním z nejlepších hard sci-fi děl poslední doby a jeden z nejprodávanějších bestsellerů století. "No páni!", řekli si v Netflixu, "udělat z tohodle další agitační béčkovou sračku, to bude oříšek!" ale zvládli to perfektně, šikulové. odpad!

plakát

Přišla v noci (2023) odpad!

Psychohoror sice pěkný ale smysl bohužel žádný, logika neexistující za účelem dramatizace. Film sice nasere parádně ale to je tak všechno, lituju, že jsem ho viděl jednou a už nikdy ho znovu vidět nechci. odpad!

plakát

Její tělo (2023) odpad!

Jednoduše řečeno, nevhodně vybraný námět. Tady tvůrci zkrátka šlápli totálně vedle, jde o naprosto neobdivuhodný příběh obyčejné vymatlané pipiny, která nemá absolutně co říct. Tvůrci se sice můžou snažit sebevíc ale holka, která dělala sport aniž věděla proč a pak se uchýlila k pornu vlastně taky jenom proto, že jí to zajistilo peníze a dál o tom nepřemýšlela je pro diváka nezajímavý, nudný.. a pro mě osobně i vyloženě odporný. Opravdu příběh takto extrémně nízkého člověka stojí za zfilmování? Ať si žije, ať si dělá co chce, o tom přeci život je, ale opravdu netuším, proč by měl takto bezduchou osobu někdo filmovat jinak, než formou odstrašujícího dokumentu, a proč bych se na to já měl dívat a ztrácet drahocenný čas, který mohl být vynaložen na sledování snímků mnohem hodnotnějších. Takovým příběhům by se nemělo dostávat ideálně absolutně žádné pozornosti, maximálně tak na poli amatérských krátkometrážních snímků. Pokud se laťka, kterou musí námět překonat aby do něj někdo narval prachy hodné celovečeráku bude snižovat dál současným tempem, pochybuju, že pár let dostane od kohokoli soudného dvě třetiny veškeré tvorby hodnocení vyšší, než je odpad!

plakát

Železní bratři (2023) odpad!

Děkuji za "tip" od ČSFD posla. Díky tomu jsem měl možnost zhlédnout skutečně obohacující ukázku toho, kolik demence se skrývá mezi počestnými občany Spojených států amerických. Jestli tohle někdo považuje za inspirující příběh, a jelikož o tom vznikl tento film tak tomu tak zřejmě je, tak bych radil změnit prášky. Osobně považuji za velice smutný fakt, že něco jako wrestling, MMA a podobné show vůbec v dnešní době existují. Je to vlastně taková hodně nafouknutá, zpopularizovaná a finančně neskutečně napumpovaná variace tradiční zábavy elit dávnověku, kterážto spočívala v házení drobných slaboduchým, případně vyloženě retardovaným, chudákům na ulici a následném sledování toho, jak se o ně dotyční do krve porvou. Nic proti těmto "sportovcům", jejich vina to není a kdyby se nenašlo dost idiotů, kteří tuhle šaškárnu podporují, dělali by jistě něco produktivnějšího. Ale proč ne, Efron se sice opět velice snažil ale i sebelépe naleštěné hovno bude stále přinejlepším odpad!