Diktátor (1940)

Skvělý a vtipný film i pro dnešní dobu. SIce bych neoznačil Chaplina za génia, a ani k tomu nemám pádný důvod, ale tento film byl vážně skvělý. Bravo Charlie. Nejde jinak než 5/5 ,,Utáhněme si opasky!"

Když Burian prášil (1940)

Jeden z mých nejoblíbenějších Burianových počinů. Tolik komedie a situačních vtipů :D "A co jste udělal?" "No, co jsem měl dělat? Nechal jsem se sežrat!" 5/5

Čaroděj ze země Oz (1939)

Mám dojem, že člověk musí být buďto dítě nebo toho mít opravdu hodně nakoukáno aby plně docenil kvality a významu tohoto filmu. Na svou dobu neuvěřitelně pokrokový snímek ve všech směrech, je na tom vidět ta neskutečná spousta práce a talentu všech zúčastněných. Příběh je jedinečný a velice kvalitní a na pohádku překvapivě komplexní a poutavý, zároveň dostatečně zábavný i pro dítě, což je opravdu pozoruhodné. Musím ocenit, že i jako dospělý divák jsem si film velice užil a konečně chápu jeho význam v moderní kinematografii. Povinnost pro každého filmového nadšence, i kdyby jen proto, že odkazy právě na tento film jsou vidět v obrovské plejádě filmů a seriálů i v dnešní době a je škoda nechápat jejich význam, když je tohle tak příjemné pokoukání. 5/5

C. a k. polní maršálek (1930)

Srdcovka, tenhle film si vždycky rád znovu pustím už jen kvůli té dobové atmosféře a kvůli výborným hereckým výkonům prakticky všech zúčastněných. Zásadní dílo naší národní kinematografie a zároveň takové okénko do historie našeho herectví vůbec. Nízké hodnocení nechápu, pro mě jde o nadčasovou komedii, která dokáže pobavit i více než po stu letech. 5/5

A Christmas Carol (1910)

Bože... To je přesně mentalita zdejších hodnotitelů. ''Je to starý, ani jsem to neviděl ale dám tomu hodně bodů abych vypadal jako znalec!'' Tenhle film byl dost velká s**** i na tehdejší dobu a dnes je to opravdu NEHODNOTITELNÉ! (tedy pokud vám není kolem 130ti let a mezitím jste neviděli žádný jiný film)

A Hand Shake (1892)

To si děláte legraci, že u krátkého filmu z roku 1892 chcete nějaký děj? :DDD Zkrátka a jednoduše, pokud člověk není zrovna filmový vědec tak je to NEHODNOTITELNÉ