Ponorka (1981)

Temné, skľučujúce a skvelé. Skoro 4 hodiny, ale ubehli ako voda. Hm.. Voda. Blbý vtip.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Budem za nekultúrneho zadubeného bastarda, ale zrejme najslabší Kubrickov film čo som videl. Z ďaleko viac ako dvoch hodín času tak hodinu a pol sledujete iba lietanie plastových vecí vo vesmíre ktoré ku koncu prestriedajú farebné záblesky a 15 minút leteckých záberov ružového mora. Ohromne artové. A všetci sa tvárme že pritom bolo nad čím rozmýšľať.

Milí lidé (2010)

Až takto zvrhlý sadistický humor môže mať asi iba severan. Ale nič to, budem si musieť sick fucka čo Milých Ľudí vytvoril do budnúcnosti ešte zapamätať. Stojí za to.

Veřejní nepřátelé (2009)

Slabo zládnutý a nevýrazný pokus, úplne podivná kamera, obohraný príbeh. Film skončil pred minútou s mne je už teraz Dillinger úplne ukradnutý, aj keď vlastne, keď tak rozmýšľam, mi bol ukradnutý v podstate celú dobu.

Hvězdný prach (2007)

Prečo nemám rád rozprávky: bezpodmienečne musia vždy končiť dobre, každý nezmysel za zakamufluje za kúzlo, humor zásadne musí byť vyslovene trápny, ale hlavne: čo to je za film, dvojhodinová smršť počítačových efektov sprevádzaná nekončiacim otravným veľkofilmovým orchestrom. Najhlasnejšie ako to ide, bez sekundy prestávky. Preto nemám rád rozprávky. A to platí aj pre Stardust. Ale inak ujde.

Moucha (1986)

Ani neviem čo ma otravovalo viac: hlúposť 80tkového sci-fi prostredia, iracionálni škaredí herci alebo nadužívanie trikov. V každom prípade horor v ktorom prevažuje znechutenie nad strachom takouto mierou za veľa nestojí.

Silnice (1954)

Teda nie že by som si bol istý že som to pochopil, ale Felliniho peklo musí byť úplne príšerné.

Stalo se jedné noci (1934)

Fackovanie žien, fajčenie v autobuse a černošskí poslíčkovia? Nebyť to také predvídateľné, mohol to byť celkom zábavný biják.

Warrior (2011)

Pekný a pekne spracovaný film, na ktorom si najviac cením to že presne vystihol moment kedy skončiť. Ale nič viac okrem príjemne zabitých dvoch hodín by som za tým nehľadal. A existuje vôbec film o boxe kde by ten zlý neudrel v najhoršej chvíli proti pravidlám? Len že som taký ešte nevidel.