Zrcadla (2008)

Horrory moc nemusím, když už se na nějaký dívám, tak určitě ne sama. Po zhlédnutí jsem asi 2 týdny nebyla schopná projít v noci normálně kolem zrcadla. A ani teď mi při vzpomínce nedělá dobře, když je tma a poblíž zrcadlo, co kdyby náhodou. Sama se divím, že jsem byla schopná podívat se znovu na tento film a to sama. Zajímavý, napínavý děj a ten konec, to jsem nečekala.

Bezvadná dvojka (2007) (seriál)

Zamilovala jsem se do tohohle anime. Mám docela ráda děje ze středoškolského prostředí. Risa Koizumi a Atsuchi Otani jsou k sobě jako stvoření a přece jen jim to trvá, než se spolu dají dohromady. Úžasná hudba (teď nemyslím jejich oblíbeného rappera Umibouzua). U ksichtů, které všichni vytvářejí, se nedalo nezasmát a to nejen u nich. Vůbec mi nevadila délka, myslím, že byla přiměřená. Hodně vydařené anime, i když netvrdím, že je bez chyb. Zasloužené 4*!

Horší než smrt (2007)

Jak já se bavila.. Nikdy nemůžete vědět, co se stane na takovém rodinném pohřbu. Normálně by to byl smutný obřad, při kterém bychom společně s rodinnou a přátely dotyčného pochovali. Smutný a klidný pohřeb? To asi ne! Už jenom ten začátek, kdy přijede pohřební vůz s rakví, ale v ní není ten, co by v ní měl být, nýbrž někdo úplně cizí. Ach, ten černý humor. A strýček Alfie, tak ten, kdykoliv se objevil, stál za to! Bože, ten záchod, to byla nechutná scéna. Záměna prášků proti nervozitě za drogy. Chudák Simon viděl všechno hned lépe. Fakt šílená smršť událostí, která se odehraje za pouhý jeden den. Tenhle film není moc nápadný, ale po zhlédnutí si ho určitě dobře zapamatujete. Velká nálož humoru, lehce morbidního, ale i tak skvělého.

Jugeodo haepi ending (2007)

Vánočně laděná komedie s TROCHOU morbidního a černého humoru. I přesto, že první třetina filmu je lehce pokulhávající za zbytkem, takhle mě už dlouho žádná komedie nerozesmála a nepobavila.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Líbí se mi o něco více, než předchozí Naruto. Asi proto, že jsou všichni více dospělejší a začínají vše brát vážněji. Ale i přesto je to stále vtipné. Jsem zvědavá na další pokračování..

Vyznání Anny Elliotové (2007) (TV film)

Škoda těch maratóních scén a občas otravných Anniných pohledů přímo do kamery. Ale jinak výborné romantické drama podle knižní předlohy Jane Austenové.

Záhadný jednorožec (2007)

Čekala jsem o dost více, celkem mě to zklamalo a nudilo. Ale za krásné koně a krajinu si 2* zaslouží.

Zorro: Meč a růže (2007) (seriál) odpad!

Do teď nedovedu pochopit, jak má kamarádka dokázala zhlédnout celou telenovelu, aniž by neutrpěla psychickou újmu. :D Já jsem viděla dohromady asi 5 dílů (a to necelé) a asi bych po dalších nějakou újmu utrpěla. Ale není to první a ani poslední telenovela tohoto typu, takže se můžeme těšit na další a další(no, třeba někdy překvapí:)).

Bokura ga ita (2006) (seriál)

Seriálu hodně ubrala jeho přemrštěná délka. O polovinu méně dílů a hned by na tom bylo s hodnocením o něco lépe. I když nepostrádá vtipnost, romantiku, či vážné věci. Jenom některé moc pitvají, což občas celkem vadí (nebo spíše nudí). Mangu jsem nečetla, takže vlastně ani nevím, jak to s nimi nakonec dopadlo.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Celý seriál byl absolutní nářez, jinak to nejde popsat. Light Yagami, génius a bůh se zápisníkem smrti. Snad jen jednou se mi podařilo dobře tipnout, co vymyslí za taktiku, jak ze všeho vycouvat, aby na něj nikdo nepřišel. Obdivuju Tetsura Arakiho, protože tohle vymyslet, to je něco. Myslím, že odkud byl na scéně pouze Light a L, byl seriál v nejlepším, postupem času po smrti L, začal lehce pokulhávat. Ale dalo se to čekat, protože nahradit někoho za L, by bylo asi nemožné. Velkým překvapením pro mě byl ovšem konec. Pořád jsem tomu nechtěla uvěřit, že se opravdu už nestane žádný zázrak, žádný zvrat a Light/Kira opravdu umře. Po veškerém promýšlení plánů a detailů jsem to prostě nečekala, že by ho dokázali nakonec najít. I když je pravda, že už od začátku byl jako první mezi podezřelými a táhlo se to s ním celou dobu, protože nedokázal úplně všechny odradit od faktu, že by právě on mohl být Kira. Výborná animace a z hudby, která hraje vždy, když Light píše do zápisníku nebo se objeví náhle zjištění nějakého faktu, z té mi běhala husina po těle. Jsem ráda, že mi kámoška tenhle seriál doporučila, protože jinak bych ho snad ještě ani neviděla. Právem zasloužených plný počet *! :)