baaaja

Bára Žáková

okres Česká Lípa

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 25.3.2011  11:39

Buď jsem nějak neporozuměla skrytému smyslu, a nebo to žádný valný smysl nemělo. Jo jasný, dvě ségry se pravděpodobně v duši nesnášej a celá rodina je tak nějak na kusy, pořád to tam všichni řešej a dohadujou se, ale při tom se stejně skoro nic nedovíte, jen nějaký útržky a z toho se pravděpodobně předpokládá, že už si to nějak domyslíme a dotvoříme si děj sami. Podle mě je to film tak trochu bez nápadu, bez hlavního tématu, bez jakéhokoliv spádu děje, a ty strohý dialogy mě vůbec nebavily. Přesně ten typ filmu, který už bych si znovu nepustila.

• 20.2.2011  12:44

Zklamalo mě, že skoro všechny vtipné scénky, které se tu objevily, byly obsažené už v traileru.. Tak trochu jsem to i čekala, dost často to tak je, ale vzhledem k originálnímu nápadu na téma a zpracování jsem spíš doufala, že to tak nebude a že by z toho mohlo kápnout i něco víc. Nakonec se z toho vyklubal spíš průměrný animák, s trochou vtipných momentů ale taky s pár ne moc zajímavýma nezáživnýma pasažéma, který bych si pustila při nudným odpoledni jako takovou nenáročnou oddychovku, ale pravděpodobně ne víckrát než jednou nebo max. dvakrát.

• 13.2.2011  23:43
    Vodní děti (1978)

Bohužel jsem tuhle pohádku jako malá neviděla, ale věřim tomu, že kdybych jí viděla, tak jí teď ohodnotim líp. Jenže vzhledem k tomu, že jsem jí viděla poprvé až teď, kdy mi už tak trochu chybí ten dětskej pohled na věc a jsem už o něco náročnějsí divák, tak jsem z ní až tak nadšená nebyla. Ráda bych "držela basu" s těma, pro který byla (a možná pro někoho ještě i je) tahle pohádka středobodem jejich dětství, a nerada tak kazim celkové hodnocení, ale nemyslim si, že by to byla pohádka kvalitní na nějakých 80% a víc.. takže pro mě max. 2,5 *

• 12.2.2011  16:29

Podle mýho je to hodně slabej nesmysl - viz barončina nepochopitelná schizofrenie a její tajemná zabijácká rukavice, to jsem trošku nepochopila. Chvíli hodná a milá nevinná baronka a pak je z ní psychopat, kterej vesele zabíjí chlapi? Proč to tam jako bylo? A závěr taky nic extra.. no prostě žádná sláva, už bych na to znovu nekoukala na rozdíl od starší verze Ostrova pokladů.

• 24.1.2011  15:52

To by jeden čekal, že když už je to film Královna Alžběta - Zlatý věk, že se v něm alespoň o tom "zlatém věku" bude pojednávat, ale není tam o něm skoro ani zmínka. Z děje není ani moc patrné, že by se Anglie v onom období zlatého věku nacházela, pokud si to sami nedáte do souvislosti s obdobím, ve kterém se děj odehrává. Rozhodně bych to neřadila do kategorie historického filmu, protože z historie se nedozvíte skoro nic, jen to, v jakém citovém rozpoložení se tehdy nacházela Alžběta.. žádný zázrak.

• 18.1.2011  17:18

Fantasy je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale musím uznat, že v tomhle případě, kdy se fantasy svět a čarodějové přenášejí do současného moderního světa, mě to vůbec nenadchlo, chvílemi dokonce nudilo.. Žádnýho "prvního merlinovce" v podání Jaye Baruchela nepotřebujeme, vystačíme si s Merlinem osobně :)

• 18.1.2011  11:45
    Mary a Max (2009)

Úžasný netradiční příběh, ve kterém je pozitivních a veselých momentů jen minimálně, pokud vůbec. Vlastně je celý příběh spíš negativní a tak trošku depresivně melancholický, ale své kouzlo rozhodně nezapře a určitě potěší roztomilým suchým humorem :)

• 17.1.2011  19:54

No já nevim, podle mě i ty největší herecký esa ze špatnýho filmu prostě trhák neudělaj. Ani nevim, jestli jsem se tam něčemu pořádně zasmála, spíš ne.. tohle rozhodně neni komedie podle mýho gusta. To už radši doporučuju Clooneyho Tvrdé palice (Leatherheads), to je komedie jak má být :)

• 16.1.2011  23:48
    Samec (2009)

Tak dlouho mi tenhle film zabíral místo na HDD, až jsem se rozhodla, že se na něj konečně podívám, ale ted už vim, že jsem ho mohla s klidným srdcem už dávno smazat. Ztráta času, je to film totálně o ničem...škoda peněz na tohle. Scénář tohohle typu by dokázal napsat každej druhej blbec - děj o ničem, jednoduchý dialogy o ničem. Ashton Kutcher (Nikki) v tomhle filmu dostal přesně jen to, co si zasloužil. A přestože bylo určitě záměrem tvůrců, že si v závěru Ashton svojí změnou z "kurvy" na slušňáčka a tím, že ho nechala jeho milovaná, získá sympatie, mě ho ani trochu líto nebylo a sympatie si u mě nezískal žádný. Ashton se tímhle svým "výkonem" asi tak trošku odepsal, pochybuju, že si ještě někdy sáhne na kvalitní film. A taky se v tomhle kousku spoustě svých příznivců pravděpodobně pěkně zprotivil (mimo jiného) ubohým českým dabingem, který bych už znovu neposlouchala, ani kdyby mi za to zaplatili.

• 16.1.2011  19:13

Tohle by si měl pouštět povinně každý minimálně jednou měsíčně, abysme na ulicích nemuseli potkávat ty věčně nabručený xichty, který dokážou akorát zkazit náladu. :)

• 14.1.2011  15:31
    Zvonilka (2008)

To je zajímavý, jak se oficiální text distributora tak nějak rozchází se skutečným dějem :) Hlavním momentem děje rozhodně není to, že by víly chtěly získat létací prášek a ani bych neřekla, že víle zvonilce nějak zásadně pomáhal Terínek, a už vůbec nevím o žádné světlušce.. Příběh je uplně o něčem jiném, takže se řiďte spíš komentářem napsaným "by zdlor" v galerii. Je to taková hezká pohodová pohádka s krásnou naivní grafikou a animací - krásné víly, krásně vykreslená příroda a typicky dětský příběh, který může jen potěšit.. :)

• 8.1.2011  14:24

Kdyby do děje nebyly tak uměle a hlavně zbytečně naplácaný ty duchařský příhody (duch zemřelé rodinné přítelkyně, který hlavní představitelce přijde pomoct, tulipány zázračně vykvetlé za 10 dní a samo od sebe padající album atd.), tak by tvůrci udělali líp. Děj sám o sobě sice nebyl nijak silný, ale mohlo to být alespoň chápáno jako skutečný příběh ze života, nebýt těch nadpřirozených zbytečností..

• 22.11.2010  19:36

Super skvělá trochu strašidelná pohádka jako dělaná mně na míru - s mýma oblíbencema - Johnny Depp, Helena Bonham Carter a Anne Hathaway... a navíc od nepřekonatelně nekonvenčního Tima Burtona, nezklamal.. I přes skoro dvouhodinovou stopáž měl příběh spád a pořád se něco dělo, a navíc NEJ hláška - "Hučkář fixluje! Utnout hlavu!" u toho jsem se fakt musela smát a to nahlas a dlouho :D Prostě úžasně ponurý příběh plný ošklivých děsivých xichtíků, který si ale stoprocentně zapamatujete, a navíc s optimistickým koncem, co víc chtít, já jsem naprosto spokojená :)

• 7.10.2010  16:15
    Nine (2009)

Podle mého názoru tenhle "muzikál" nesahá Chicagu ani po kotníky. Tvůrci se očividně snažili dohnat ne příliš zajímavý příběh a nezajímavý hudební doprovod obsazením kvanta populárních a známých "xichtíků", ale i přes jejich snahu jde přesně o ten typ filmu, který si znovu nepustím. Muzikál, který za něco stojí, musí mít hudbu a choreografii, která strhne, a která se mi bude promítat v hlavě ještě dlouho po shlédnutí. Z tohohle si pamatuju tak akorát skladbu "Be Italian" a to navíc jen díky tomu, že jsem jí slyšela párkrát ještě před tím, než jsem vůbec viděla Nine.

• 7.10.2010  09:36

Ten závěr byl pro mě opravdu nepochopitelný - chvíli jsem si říkala, že je to třeba jen konec na oko, pro napětí diváků, ale on to byl konec doopravdy... tak jsem zase přemýšlela, jestli to nakonec není na 2 díly, a ten druhý, že nemám, ale ono taky ne... :D Abych pravdu řekla, tak to byla asi nejhorší pohádka, co jsem za poslední roky viděla, a to nemluvím jen o animacích, které mi přišly dost slabé, ale také o hereckých výkonech.. jediný Bob Hoskins za něco stál. Prostě jsem od toho čekala trochu víc a možná taky něco uplně jiného..

• 15.8.2010  11:26

Děj sice není nijak komplikovaný ani závratný, ale vzhledem k tomu, že je film v celkem svižném tempu a má relativně krátkou stopáž , tak jsem se při něm ani nestačila nudit a bavil mě :)

• 15.8.2010  11:20

Graficky celkem dobře propracované - různá prostředí, ve kterých se film odehrává, jsou na pohled zajímavá a rozhodně stojí za pozornost, ale vzhledem k tomu, že děj jako takový a spojení všech těch prostředí dohromady je jedna velká slátanina, tak se tomu víc jak dvě max. tři hvězdičky snad ani dát nedaj.

• 15.8.2010  11:14

Rozhodně se nejedná o nějaký zázrak nebo supervtipnou komedii. Je to taková hodně jednoduchá oddychovka s ne moc propracovaným dějem. Podle mého názoru tomu něco chybí..

• 25.5.2009  11:53
    Bez předsudků (TV film) (2009)

V některých okamžicích jsem se smála, ale musim uznat, že kdyby to byla divadelní hra a navíc o něco kratší, pak by to určitě mělo mnohem lepší účinek. Na film to bylo zbytečně jednotvárné a strohé.

• 17.5.2009  20:20
    Pokání (2007)

Místy trochu zdlouhavé a zamotané, ale jinak jde o opravdu zvláštní a emotivní film.

• 30.4.2009  12:24
    O zlém snu (TV film) (2000)

Příběh vyprávěný malou dívenkou Evou, která zažila a zázrakem také přežila koncetrační tábory Terezín, Osvětim a další. Možná právě proto, že tenhle životní příběh je vyprávěný s určitou dětskou naivitou a neumělostí, je o to dojímavější a poutavější. Film je prokládán také úryvky z okupování Prahy, fotografiemi a kresbami, nakreslenými dětmi i dospělými, kteří byli nuceni v táboře "žít".

• 29.4.2009  10:39

Neuvěřitelně nudná a naivní pohádka, u které jsem si kvůli přihlouplým, prázdným dialogům místy připadala, jako kdybych se dívala ne teletubbies. Za nadabování impyho a tučňáka bych s chutí někomu nafackovala, páč to tučňákovo šišlání bylo víc otravný, než vtipný a impyho hekání a kňourání a vydávání zvuků při sebemenším pohybu leze spíš na nervy, než abyste se při tom rozplávali nad jeho roztomilostí.

• 16.4.2009  19:29
    Max Payne (2008)

V průběhu filmu jsem si říkala, že to vypadá docela slibně a čekala jsem, kdy přijde to něco, kvůli čemu to všichni hodnotíte tak mizerně.. No a dočkala jsem se až na konci, protože právě ten konec byla ta chvíle, kdy jsem si řekla " A co jako..? To je všechno?" Rozhodně by si to zasloužilo lepší konec, ne to jen takhle useknout a diváku domysli si.

• 16.4.2009  19:28

Na to, jaké má tenhle filmek hodnocení musím říct, že mě si zas tak moc nezískal, ale to bude asi tím, že nejsem moc fanda robotů a celkově sci-fi... Jinak je to ale hezká robo pohádka pro volnej čas, proč ne..

• 16.4.2009  19:22
    Juno (2007)

Super oddychovka pro volný odpoledne, všem vřele doporučuju :)

• 16.4.2009  19:14

Souhlasím s hodněkrát řečeným názorem, že jde o naprostou stupiditu, debilitu a nevim co všechno dohromady. Několikrát za celej "film" jsem se musela ze všech sil přemlouvat, abych to dokoukala, a když jsem se s velkým bojem dostala až k závěrečným titulkům, nemohla jsem uvěřit svým očím, že jsem kvůli takový kravině promarnila hodinu a půl.. Neskutečný, co někdo dokáže natočit, a pak to vydávat za film a ještě smutnější je, že se najdou lidi, který tomuhle daj 5 hvězdiček, s takovýma lidma je lepší se snad ani neznat...

• 8.4.2009  11:22

Nenásilná oddychová komedie, na kterou se klidně ráda podívám znovu. Po tom, co jsem Renée viděla v Appaloose hrát tu nerozhodnou nánu Eli, tak se mi trošku zošklivila, ale tímhle si u mě zachránila reputaci a s kolegou sympaťákem Georgem Clooneym tady vytvořili fakt roztomilej páreček :) Nechybí ani vtipné dialogy a samozřejmě i pár vtipných scének..

• 8.4.2009  11:17

Zase jedna z těch trapnějších komedií, na které by bylo lepší se snad ani nekoukat. Nebo se podívat, ale maximálně jednou a to ještě jen jako odstrašující případ pro začínající režiséry, kameramany, scénáristy apod. Možná by se našly dva nebo tři okamžiky, u kterých jsem se zasmála, ale jinak převažovaly naprosto debilní scény, u kterých se podle tvůrců máte smát div se nepočůráte, ale smích jaksi nějak nepřichází.

• 8.4.2009  11:11
    Appaloosa (2008)

Tenhle western nemůžu okomentovat nijak pozitivně, protože mi celý děj přišel dost fádní a takový "nemastný neslaný". Film má holý nepropracovaný děj, který by ale pravděpodobně kvůli slabému námětu nemohl být přepracován lépe ani sebelepším režisérem. Politovat musím také Renée, která v tomhle filmu přijala roli tak naivní a nerozhodné pipky, která mi byla vyložené nesympatická, a potřebovala by spíš proplesknout, než aby ji zabezpečoval stárnoucí rádoby-šerif, u kterého se pravděpodobně projevují počáteční syndromy Alzheimera :)

• 4.2.2009  09:46
    Hitman (2007)

Nedřív jsem tomuhle filmu moc nevěřila, ale musim uznat, že jsem byla překvapená. Hitman měl své charisma a fandila jsem mu, ale musim říct, že bych si do té role v první řadě představila někoho jinýho, tak trochu drsnějšího (vzhledově, chováním byl drsňák až až :) ). Nevím jak moc se film podobal nebo nepodobal hře, ale mě, jako nezasvěceného pozorovatele, to zaujalo a dá se říct, že i bavilo, a na rozdíl od Shoot 'Em Up to mělo alespoň nějaký děj.

<< předchozí 1 2 3 4 5