Přátelé Zeleného údolí (1980) (seriál)

Má to svá světlá místa, ale bohužel na kompenzaci těch slabých nestačí. Je to sice primárně určené dětem, ale jiná díla ukazují, že i tak je možné pobavit současně starší diváky. Naučná a dokumentární složka je fajn, ale jinak je to příliš naivní a až na výjimky špatně zahrané.

Sowon (2013)

Doják, ale strašná škoda toho divadla u soudu.

Venkovský učitel (2008)

Tím znásilněním to scénárista úplně posral. Něco tak iracionálního bych od postavy učitele Odehnala nečekal a taktéž bych nečekal, že by mu něco takového Marie s Láďou dokázali vůbec někdy odpustit, natož tak rychle a jednoduše. Kdyby to skončilo jen tím, že u té postele bude potichu klečet a jen se bez dotýkání koukat a při tom se Ladislav vzbudí a docvakne mu to, byla by to přesně ta míra rizika, kterou bych považoval za adekvátní a reálnou a na zbytku filmu by se nemuselo vůbec nic měnit. Nasralo mě to.

V zájmu lidu - měnová reforma (1954)

Tohle je těžké hodnotit. Samozřejmě je to propagandistické lejno, ovšem právě jako pohled na tehdejší propagandu je to cenné.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

To úžasné prostředí kazí chování postav v kombinaci s hereckými výkony. Jako tak strašně mě to sralo, že jsem to chtěl vypnout.

V (1984) (seriál)

Naivní a špatně zahraný seriál působící místy jako nepovedený hybrid Vetřelce, Hvězdných válek, Noční můry v Elm street, Star Treku a Hvězdné pěchoty :D Speciálně ty bitky beze zbraní jsou strašně slabé (takovej odvar Kirka s ještěrkou). A vlastně i ty přestřelky jsou tak špatné, že by tam všechny dokázali zlikvidovat i lékaři z MASH 4077 volně hozenou svorkou. Singer by uspěl spíš jako model pánského spodního prádla. Jane Badler mluví příliš rychle a bez dávky slizkosti, jak by se u její postavy slušelo. Sarah Douglas je na tom líp, ale i té k pořádné ludře dost chybí. Snad s výjimkou Michaela Ironside, který to jako jediný uvěřitelný badass herecky zachraňuje, to těm hercům prostě vůbec nevěřím. No a to druhé narozené "dítě" snad netřeba komentovat :D :D :D to i gumová rukavice pomalovaná dětskými barvičkami by snad vypadala líp. A tu hromadu děr v logice asi taky nemá cenu vůbec vypisovat. Jednu hvězdu to dostává za parádní koridory.

Chemikál (1986) (studentský film)

Téma dobré, ale velmi náročné na uchopení a zpracování, což se stalo kamenem úrazu celého díla. Bohužel ani Šteindler se tu moc nevytáhl.

Drahý zesnulý (1964) (TV film)

Chamtivost po dědictví a oživlého nebožtíka jsme tu měli už předtím například ve filmu Tetička (1941) s Růženou Naskovou, takže je to již vybrakované téma. Navíc, dialogy byly slabší a celé to bylo příliš naivní a předvídatelné, protože podezření, že dědeček vstane, jsem měl hned od začátku a jistotu poté, kdy se zmínili o tom, že ho neviděl lékař (což nastalo příliš brzy). Nějak jsem ty role hercům navíc nedokázal uvěřit a nijak zvlášť jsem se u toho ani nezasmál ani nepobavil. Dost pravděpodobně slabý scénář a nedalo se to zachránit jinak. Škoda, mělo to potenciál být lepší.

Karel Zeman dětem (1980)

Pěkné ... ovšem i s krátkou metráží jsem čekal, že těch kouzel uvidím víc :) No, asi toho více během tvorby nezdokumentovali. Škoda.

Časové pásmo bylo změněno