V zájmu lidu - měnová reforma (1954)

Tohle je těžké hodnotit. Samozřejmě je to propagandistické lejno, ovšem právě jako pohled na tehdejší propagandu je to cenné.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

To úžasné prostředí kazí chování postav v kombinaci s hereckými výkony. Jako tak strašně mě to sralo, že jsem to chtěl vypnout.

V (1984) (seriál)

Naivní a špatně zahraný seriál působící místy jako nepovedený hybrid Vetřelce, Hvězdných válek, Noční můry v Elm street, Star Treku a Hvězdné pěchoty :D Speciálně ty bitky beze zbraní jsou strašně slabé (takovej odvar Kirka s ještěrkou). A vlastně i ty přestřelky jsou tak špatné, že by tam všechny dokázali zlikvidovat i lékaři z MASH 4077 volně hozenou svorkou. Singer by uspěl spíš jako model pánského spodního prádla. Jane Badler mluví příliš rychle a bez dávky slizkosti, jak by se u její postavy slušelo. Sarah Douglas je na tom líp, ale i té k pořádné ludře dost chybí. Snad s výjimkou Michaela Ironside, který to jako jediný uvěřitelný badass herecky zachraňuje, to těm hercům prostě vůbec nevěřím. No a to druhé narozené "dítě" snad netřeba komentovat :D :D :D to i gumová rukavice pomalovaná dětskými barvičkami by snad vypadala líp. A tu hromadu děr v logice asi taky nemá cenu vůbec vypisovat. Jednu hvězdu to dostává za parádní koridory.

Chemikál (1986) (studentský film)

Téma dobré, ale velmi náročné na uchopení a zpracování, což se stalo kamenem úrazu celého díla. Bohužel ani Šteindler se tu moc nevytáhl.

Drahý zesnulý (1964) (TV film)

Chamtivost po dědictví a oživlého nebožtíka jsme tu měli už předtím například ve filmu Tetička (1941) s Růženou Naskovou, takže je to již vybrakované téma. Navíc, dialogy byly slabší a celé to bylo příliš naivní a předvídatelné, protože podezření, že dědeček vstane, jsem měl hned od začátku a jistotu poté, kdy se zmínili o tom, že ho neviděl lékař (což nastalo příliš brzy). Nějak jsem ty role hercům navíc nedokázal uvěřit a nijak zvlášť jsem se u toho ani nezasmál ani nepobavil. Dost pravděpodobně slabý scénář a nedalo se to zachránit jinak. Škoda, mělo to potenciál být lepší.

Karel Zeman dětem (1980)

Pěkné ... ovšem i s krátkou metráží jsem čekal, že těch kouzel uvidím víc :) No, asi toho více během tvorby nezdokumentovali. Škoda.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál) odpad!

Tak tohle má být ten tolik opěvovaný zázrak? Celé je to úplně o hovně a hned první díly mě odradily velmi špatně a neuvěřitelně zahranými emocemi. Celé mě to unudilo k smrti a všechny postavy mi byly úplně ukradené. Po první sérii to vzdávám a nehodlám dále ztrácet s takovou hovadinou čas.

Oppenheimer (2023)

Jak trefně napsal Black.Adder ... namísto fyziky a historie to bylo "umučení Oppenheimera".

Znovuzrozeni (2012) (seriál) odpad!

Jak se to jen řekne francouzsky? "Le goulasch" ? Tak přesně ten to byl ... Je to vlastně stejně problémové jako seriál "Lost". Deset prdelí paralelně rozjetých "příběhů", ve kterých se člověk brzy začne ztrácet, které vlastně nikam nevedou (rozhodně ne k nějakému uspokojivému objasnění/vysvětlení), všechny strašně kulhají a topí se v nesmyslech a celé se to tváří tajuplně a temně, aby to zakrylo fakt, že je to vlastně ubohá laciná fraška o hovně, kterou nezachrání ani to pěkné prostředí, kde se ten "neděj" odehrává. Tři čtvrtiny seriálu je jen vata, kdy všichni jen stojí, nechápavě čumí a jsou ticho a seriál se postupně řítí do hluuuuubokééééého mýýýýstéééééríííííaaaaa, až z toho mají všichni okousané nehty i na nohách. Pevně doufám, že už mě podobná sračka nikdy neobere o čas. Varuji všechny, kteří nesnáší tyhle "slinty", které si na cosi hrají a přitom spadají do kategorie "plytká hovadina" ... fakt s tím neztrácejte čas ... tenhle seriál člověka o nic neobohatí, protože není zdrojem  žádných pěkných myšlenek a ani pocitů. Vlastně byste si ze seriálu mohli udělat hodinový "timelapse" a o nic byste nepřišli, protože je to jen přehlídka vážných ksichtů a emočních výlevů. Odpověd na 95% otázek stejně nikdy nedostanete, tak proč se s nimi vůbec zatěžovat.